Ar Seimas primins prezidentės globojamai teisėjai L. Garnelienei narkotikų prekeivio S. Vidugirio išteisinimą?

Šiandien, spalio 16-ąją, Seimas svarstys prezidentės Dalios Grybauskaitės pateiktus kandidatus į Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjus. Tarp jų – ir buvusios Teisėjų tarybos pirmininkės, Apeliacinio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkės Laimos Garnelienės kandidatūrą.

Ar bent vienas Seimo narys išdrįs priminti prezidentės globojamai teisėjai L. Garnelienei 2006 metų rugsėjo 11-ąją jos priimtą sprendimą, kuriuo buvo išteisintas žinomas Panevėžio narkotikų prekeivis, „psichinių“ gaujos narys Saulius Vidugiris?

Garsus Panevėžio nusikaltėlis Saulius Vidugiris 2005 metais buvo nuteistas dvylika metų kalėti už neteisėtą disponavimą dideliu kiekiu narkotinių psichotropinių medžiagų. Tais metais S. Vidugiris prieš teismą stojo dėl įtarimų, kad įgijęs didelį kiekį narkotinės psichotropinės medžiagos – amfetamino, siekė jį platinti. 2004-aisiais jo automobilyje buvo rastas didžiausias tais metais kiekis narkotinės medžiagos.

Nuteistasis su skundu kreipėsi į Apeliacinį teismą ir 2006 metų rugsėjo 11-ąją buvo išteisintas bei paleistas į laisvę.

Panevėžio „psichinių“ grupuotei priklausantis S. Vidugiris pareigūnų buvo sulaikytas 2004-ųjų lapkričio 11-ąją. Jo automobilyje rastame pakete buvo 499,448 gramo miltelių, iš jų – 229,166 gramo narkotinės psichotropinės medžiagos amfetamino. Už tai 2005 metų gegužės 4-ąją Panevėžio apygardos teismas jį nuteisė dvylika metų kalėti. Į aukštesnės instancijos teismą kreipęsis nuteistasis savo apeliaciniame skunde prašė priimtąjį Apygardos teismo nuosprendį panaikinti ir priimti naują išteisinamąjį nuosprendį. S. Vidugiris skunde nurodė, kad jis mãnęs, jog jo vežamame pakete buvo papildai gyvuliams. Teisėja L. Garnelienė tuo „patikėjo“: teismo sprendimu nuteistojo skundas buvo patenkintas ir Panevėžio apygardos teismo nuosprendis panaikintas. S. Vidugiris buvo paleistas teismo salėje.

Pasak Apeliacinio teismo sprendimo, Apygardos teismas nuosprendyje akcentavo liudytojų parodymus ir nuteistojo S.Vidugirio elgesį, kai buvo rastas paketas, bet tokios aplinkybės tikrai negali būti pakankamas pagrindas priimti išvadą. Tad buvo nuspręsta priimti išteisinamąjį nuosprendį.

Panevėžiečio S. Vidugirio pavardė tuo metu minėta ir dar vienoje byloje. Jis buvo įtariamas „vyšniukų“ gaujos vadeivos Gražvydo Papinigio, pravarde Dolcas, nužudymu. S. Vidugiriui šioje byloje buvo pareikšti įtarimai neteisėtu laisvės atėmimu ir nužudymu. 2003-iųjų kovo 16-ąją Dolcas buvo įviliotas į vieną „rožyno“ garažų ir ten nukankintas. Jo kūnas po egzekucijos atsidūrė Panevėžio rajone – buvo išmestas iš automobilio ant kelio tarp Paliūniškio gyvenvietės ir Pinigėlių kaimo. Teismo medicinos ekspertai ant nužudytojo kūno suskaičiavo apie 100 įvairių sužalojimų. Šios aplinkybės Apeliacinio teismo sprendimui įtakos neturėjo.

Pirmą kartą S. Vidugiris į teisėsaugos akiratį pateko dar 1994 metais. Tąkart sostinės policijai įkliuvo septyni Panevėžio nusikalstamų grupuočių atstovai. Jų automobilyje buvo aptiktas visas ginklų arsenalas – 2 dujiniai pistoletai, medžioklinis šautuvas, radijo stotelė. Sulaikytieji aiškino, esą į Vilnių apsiginklavę atvykę aplankyti ligoninėje besigydančio draugo. Nesurinkus pakankamai įkalčių, visi septyni buvo paleisti.

1998 metais S. Vidugiris, kuris tuo metu buvo Vitalijaus Tuzovo-Psicho asmens sargybiniu, vėl buvo sulaikytas Vilniuje. Ten jis slapstėsi nuo teisingumo – Panevėžyje jam buvo iškelta baudžiamoji byla dėl chuliganizmo ir tyčinio asmens sužalojimo. Už tai, kad girtas restorane sumušė apsaugos darbuotoją, teisme savo kaltę kategoriškai neigęs S. Vidugiris buvo nuteistas 3 metams laisvės atėmimo.

S.Vidugirio pavardė minėta ir rezonansinėje reketo byloje 2001 metais, jo pavardė gerai žinoma ir Vokietijos policijai – 2000 metais iš šios šalies jis deportuotas už vagystę.

2006 metais Apeliacinio teismo paleistas į laisvę, 2010 metais S. Vidugiris įvykdė dvigubą žmogžudystę, už kurią 2012 metais buvo nuteistas aukščiausia bausme.

Daugiau apie šias bylas skaitykite kitose publikacijose:

„Psichinis“ išteisintas

„Psichinis“ metėsi į narkotikų verslą

Panevėžyje vėl tvyro kraujo kvapas

Panevėžio nusikaltėlių šulas išgirdo dar vieną nuosprendį

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
14 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Canada

Manes jusu Grybauskaite nebestebina. Nebestebina ausis suglaudes seimas.
Buc maloniai nustebintas, jei visame seime atsirastu koks vienas kiskis drasuolis, kursai anos pilnos moteriskos paklaustu, po kam buvo jos sprendimai. A teisinguma mafijai pardavusi dabar ramiai miega? Gi per ja anas paleistas mafukas nuzude du jaunus vyrus.

Balbieriškis

Jei nepramiegos, gal ir atsiras 🙂

Arvydas

Aš manau, kad neprimins.

Beta

Ne tik tai. O kai į Kauną važiavo perspėti prisidirbusių teisėjų, kad tie atsistatydintų, nes kitaip bus atleisti su visomis iš to išplaukiančiomis pasekmėmis. Tamsokas arkliukas ta ponia Garnelienė.

Hmm

Čia jau dugnas. Grybauskaitė siūlo seimui įteisinti korupciją aukščiausiu lygiu.

Brinkazis

„Respublikos” žurnalistė (O. Strikulienė) paklausė kartą (2010 m.) L. Garnelienės: Ar tikitės, kad kada nors teismų reitingai ims augti?
Laima Garnelienė taip paaiškino žemą pasitikėjimą teismais: Visą laiką reikia galvoti optimistiškai. Mano nuomone, žemus reitingus lemia ne tik tam tikros teismų klaidos, bet ir tam tikras negatyvus viešas kalbėjimas, skelbiama informacija. Nežiūrėkime taip įtariai. Aplinka irgi daro įtaką. Jeigu vaikui nuolat sakysi, kad jis blogas, tai ir bus blogas.

MŪSŲ PREZIDENTĖ -

drąsi moteris..Ir užnugaris …..

Jau

pamažu priprantame prie tokių neskaidrių skyrimų.Vardan ko ji taip daro? nejaugi visoje šalyje nėra nesusikompromitavusių?

Brinkazis

Atrodo, kad Seimo nariai visiškai nesupranta, kokį svarbų klausimą sprendžia. Tos keistos reakcijos į bet kokį žodį apie kandidatus, atrodo, kad dauguma tik ir pasiruošę kuo greičiau paaukštinti nežinia ką. Seimo dauguma elgėsi pagal L. Garnelienės išsakytą receptą : „Visą laiką reikia galvoti optimistiškai. Mano nuomone, žemus reitingus lemia ne tik tam tikros teismų klaidos, bet ir tam tikras negatyvus viešas kalbėjimas, skelbiama informacija. Nežiūrėkime taip įtariai. Aplinka irgi daro įtaką. Jeigu vaikui nuolat sakysi, kad jis blogas, tai ir bus blogas.” Labai įdomiai Nagliui atsakinėjo Sabatauskas, kad, girdi, ir Amerikoje nusikaltėliai išteisinami vien todėl, kad jie buvo sulaikyti pažeidžiant procedūras. Puikus P. Gražulio pasisakymas, kad jis neprisiima atsakomybės ir nebalsuos už žmones, apie kuriuos iš esmės nieko nežino. Be… Skaityti daugiau »

Beta

Seimas nepaskyrė Garnelienės ir Zeliankos. 🙂

sokas

Soka gavau nuo garnelienes isvaizdos…sokas!!!!!!!!!!!

TO ŠOKAS

jo, graži moteris…susitvarkius.

fve

Abi labai jau panašios, taip taip ir iš išvaizdos ir iš sąžinės pusės.

binkus

Mėlynoji Dalia, man ta jos spalva labai jau primena Rusų spalvą? O kaip jums?

14
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top