Šiuo metu internete sklandantis vaizdo įrašas rodo, kaip britų policija areštuoja kariuomenės veteraną po to, kai šis vyras pasidalino memu Facebook‘e.
Remiantis tuo, kas pranešta, ši memas, kuriuo areštuotasis pilietis tik pasidalino, būtų kam nors „sukėlęs nerimą“, todėl kažkas apie tai pranešė policijai, kuri savo ruožtu nusprendė, kad reikia įsikišti fiziškai.
51 -erių metų Darenas Bredis (Daren Brandy)penktadienį Aldershoto mieste, vietovėje į pietvakarius nuo Londono, buvo areštuotas už tai, kad pasidalino memu, kuriame iš LGBT vėliavų sudėliota svastika.
If you saw this video go viral, the details are even more insane.
British police arrested a guy for posting this meme on social media of the trans flag shaped like a swastika.
They also arrested the guy who filmed the video for good measure. pic.twitter.com/1nnUxZR0jU
— Greg Price (@greg_price11) July 31, 2022
Kaip praneša Daily Mail, iš pradžių šį memą publikavo konservatyvus politinis aktyvistas Lorensas Foksas (Laurence Fox), kurio Tviterio paskyra vėliau buvo užblokuota. Foksas paaiškino, kad memas yra būdas atkreipti dėmesį į Puikybės mėnesį, kurį jis vis labiau mato kaip „primestą su įsakmaus autoritarizmo jausmu“.
Kai Brendis perspausdino šį memą Facebook‘e, kažkas apie tai pranešė policijai, kuri aplankė jį namuose ne vieną, o visus du kartus, rašė Summit News.
„Brendis pasakojo, kad pirmą kartą policija suteikė jam „galimybę“ lankyti „perauklėjimo kursus“, kainuojančius 80 svarų iš asmeninės sąskaitos, kad būtų išvengta arešto ir galimo apkaltinimo „neapykantos nusikaltimu.“
„Po dešimties dienų policija sugrįžo ir areštavo Brendį, o taip pat Harį Milerį (Harry Miller), buvusį policijos pareigūną, tapusį aktyvistu ir bandžiusį užkirsti kelią areštui“.
Aktyvistas Lorensas Foksas, pasidalinto turinio autorius, su kuriuo Brendis tuo metu susisiekė, areštą filmavo.
— Laurence Fox (@LozzaFox) July 28, 2022
“Someone has been caused anxiety based on your social media post. And that is why you’re being arrested.” British policing, 2022. pic.twitter.com/D4MZhbXq08
— Paul Embery (@PaulEmbery) July 30, 2022
Psichinių nusikaltimų sąrašas, už kuriuos persekiojama šių dienų Didžiojoje Britanijoje, tikrai vertoje Orvelo tėvynės vardo, dabar yra labai ilgas.
Sąrašą pateikė Summit News:
Vienas vyras Jungtinėje Karalystėje buvo areštuotas už „nusikaltimą“, kurio turinys yra memo, įžeidžiančio Džordžą Floidą (George Floyd), publikavimas privačioje pokalbių grupėje WhatsApp ir Facebook platformose.
Praėjusiais metais penkiasdešimtmetė motina Škotijoje buvo apkaltinta „transfobinės neapykantos nusikaltimu po to, kai perspausdino Tviteryje nuotrauką iš kino juostos Suffragete.
Birželio mėnesį Esekso policijos pajėgos susilaukė pajuokų, kai Tviteryje pranešė, kad palaiko gėjų puikybę, bet tame pačiame įraše buvo paskelbta, kad pokalbių dalyvių atsakymai bus „stebimi“ dėl „neapykantos nusikaltimų.“
We celebrate diversity by raising the Pride Progress flag for #PrideMonth at our HQ & to honour those who championed for equality before us! #WeValueDifference #PoliceinPride https://t.co/rOXvmf2B7G *We're monitoring our posts. All hate crime will be reported & investigated* pic.twitter.com/iYYwJiheXQ
— Essex Police (@EssexPoliceUK) June 6, 2022
Susisiekusi su savo darbdaviais Hambersaido (Humberside) policija tardė vyrą ir liepė jam „kontroliuoti savo mintis“ po to, kai šis publikavo posmelį, įžeidusį transseksualų asmenį.
Mersisaido policija buvo priversta valdžiai aiškintis po to, kai jos agentai už prekybos centro ribų dalyvavo elektroninės reklamos kampanijoje, kurioje teigė, kad „įžeidinėti yra nusikaltimas“, o valdžios institucijos vėliau išaiškino, kad iš tikrųjų tai nėra nusikaltimas.
Merseyside Police outside an Asda store today. “Being offensive is an offence.” Staggering. pic.twitter.com/VBeCJsDS2s
— Paul Embery (@PaulEmbery) February 21, 2021
Taip, esame patekę į postkonstitucinės visuomenės distopinį košmarą, kur saviraiškos laisvė tėra juokingas miražas, ir kur jūs persekiojami net už tai, ką laikote mintyse.
Tiksliai tai apibūdina žodis psichopolicija.