Ariogalos parkelio medžių gynėjai: gyventojų aktyvumas šokiravo vietos valdžią – „dar taip niekada nebuvo“

gyvasmiskas.lt

Baigdamas pokalbį po renginio administracijos direktorius ištarė frazę, kuri tiesiog „užmušė“ ir kuri, manau, labai daug ką pasako: „Reikia padaryti tuos projektus, jeigu nepadarysime, pinigus atiduos kitiems rajonams, o anie to tik laukia.“ (…)

„Ponas architektas paklausė, ar aš žinau šio parko istoriją? O jis tai žino. Pasak jo, kažkada čia buvo aikštė, o kai atėjo negera sovietų valdžia, tai ji specialiai visas aikštes užsodino medžiais, užtat dabar, pasak architekto, reikia sugrąžinti viską taip, kaip buvo, ir medžius išpjauti.“

„Kadangi Ariogalos miesto gyventojai labai nori išsaugoti savo žaliuosius plotus, tai ir į šį susitikimą atėjo jų išties daug. Tiek daug, kad iš seniūnijos teko keltis į kultūros namus. „Nesakysiu, kuris iš vietos valdžios atstovų pasakė – „dar taip niekada nebuvo“ (Arvydas Nekrošius )

Dėl ko remiamos ietys?

2018 m. liepos 20 d.
Stadija: dabar bendruomenė laukia dendrologų išvadų ir savivaldybės komisijos nuosprendžio bei projekto persvarstymo.

Parkelis šiandien:

Projektas:

Ariogalos sukilimas

Raseinių TV reportažas ir foto

2018 m. liepos 17 d.

Liepos 16 dieną Ariogaloje vyko miesto gyventojų susitikimas su Raseinių savivaldybės specialistais

Liepos 16 dieną Ariogaloje vyko miesto gyventojų susitikimas su Raseinių savivaldybės specialistais dėl Purvės parko renovacijos projekto, nors, pasak gyventojų, toji vieta nėra Purvės parkas. Taigi savivaldybės klerkai įgijo truputį istorijos žinių, kuriomis po susitikimo pasinaudojo ir patys.

Susitikime buvo daug kalbama gal tik patiems valdininkams suprantama kalba. Šiaip jau taip ir būna: jeigu nori ką nors „prasukti“, užmaskuoti, tai tą lengviausia padaryti būtent painiai kalbant. Rodos, viskas paprasta, pasakytų paprastai, žmonių kalba, ir viskas būtų aišku. Bet ne…

Kadangi Ariogalos miesto gyventojai labai nori išsaugoti savo žaliuosius plotus, tai ir į šį susitikimą jų atėjo išties daug. Seniūnijos salė netalpino visų norinčiųjų dalyvauti, todėl buvo nuspręsta persikelti į kultūros namų salę. Bet nuo vietos pakeitimo aiškumo neprisidėjo: vieni mažai ką suprato, o kiti nelabai tiki, kad įsismaginusius pjūklus bei buldozerius dar galima sustabdyti.

Tačiau miesto gyventojai apsisprendė ieškomo ieškoti patys: ryžtingai nusiteikus susiburti į tvirtą kumštį ir neatsitraukti nė per žingsnį.

Keisti pakvietimai

Dar prieš susitikimą vienas Raseinių savivaldybės tarybos narys, panašu, buvo nusiteikęs visiems įrodyti, kad informacijos apie tokius renginius būna pakankamai daug, ir eilinį kartą apkaltino miestiečius, kad jie patys kažkada buvo neaktyvūs.
Šiam gerbiamam tarybos nariui noriu pakartoti tai, ką jau buvau sakęs: jeigu jūs manote, kad užuojautos formos žinutė laikraštyje, pasirodžiusi vieną kartą likus savaitei iki kokio nors pristatymo ar diskusijos, yra nuveiktas didelis darbas, tai jūs labai klystate. Pabandykite padaryti nors pusę tiek, kiek darote kviesdami visus į rinkimus asmeniškai balsuoti už jus, ir pamatysite, kaip pasikeis situacija. Bet, manau, Raseinių savivaldybei to nereikia, nes viską reikia stumti tyliai, ramiai, kad kuo greičiau įsisavintų ES lėšas, o po to dar ir gyventojus apkaltintų, kad jie nebuvo aktyvūs.

Savo nuomonę gali išreikšti rašydamas Raseinių rajono savivaldybės darbuotojams:
meras@raseiniai.lt, violeta.mieliniene@raseiniai.lt,
vaida.tunaitiene@raseiniai.lt, inga.juzikiene@raseiniai.lt,
kristina.bendziute@raseiniai.lt, gitana.rasimiene@raseiniai.lt,
savivaldybe@raseiniai.lt, steponas.nacius@raseiniai.lt,
saulius.matelis@raseiniai.lt, direktorius@raseiniai.lt

Architekto „istorijos pamoka“

Kadangi vienas iš gyventojų savivaldybės architektui paaiškino Ariogalos istoriją net du kartus, pats architektas po renginio suprato, kad geriausia viską pradėti nuo istorijos. Taigi, ponas architektas paklausė, ar aš žinau šio parko istoriją? O jis tai žino. Pasak jo, kažkada čia buvo aikštė, o kai atėjo negera sovietų valdžia, tai ji specialiai visas aikštes užsodino medžiais, užtat, pagal architektą, dabar reikia sugrąžinti viską taip, kaip buvo, ir medžius išpjauti.
Bet ponas, panašu, nesupranta, kad iš aikštės padarytas ar pasidaręs parkas jau turi savo istoriją ir tik gyventojai gali nuspręsti, kokį tos istorijos tarpą pasiimti. Būtent žmonės turėtų spręsti, kas jiems yra priimtiniau, o ne jūs brukdami, stumdami savo sumanymus. Lietuva turi didelę ir seną istoriją, net savo teritoriją mūsų valstybė turėjo visai kitą per istorija… Tai gal, ponaitis, galite ją sugrąžinti? Šiaip jau ir jūs pats tapsite Raseinių rajono istorija, tik koks veikėjas – geras ar blogas – joje liksite, šiandien dar galite pasirinkti pats.

Administracijos direktorius „darys“ projektą?

Baigdamas pokalbį po renginio administracijos direktorius ištarė frazę, kuri tiesiog „užmušė“ ir kuri, manau, labai daug ką pasako: „Reikia padaryti tuos projektus, jeigu nepadarysime, pinigus atiduos kitiems rajonams, o anie to tik ir laukia.“ (…)

Vadinasi, tai bus padaryta? Ir kaip gali tikėti žmogumi, kuris susitikime daužo sau į krūtinę ir visus „gydo“, kad „tarsimės“, „darysime“, „koreguosime viską“, o po susitikimo kalba, kad reikia tą projektą „padaryti“?

 

Šaltinis: Raseinių TV Būti ar nebūti Purvės parkui Ariogaloje?

Sekite naujienas FB grupėje: Ariogalos parkelis

Pradžia. Apie projektą. Kas vyksta Ariogaloje? (TV3 reportažas)


ARIOGALA. Betoninės aikštės projektą stumia:

Raseinių rajono savivaldybės administracijos direktorius Liudas KAVALIAUSKAS, Raseinių savivaldybės tarybos nariai: Steponas NACIUS, Saulius MATELIS


Palaikyk ariogališkius – pasirašyk peticiją:

„Mes neatiduosim Ariogalos medžių“ – ariogališkiai prašo pasirašyti peticiją


Papildomai – kas vyksta Lietuvos miestuose ir miesteliuose?

Auksiniai sodinukai arba kaip savivaldos įsisavina milijonus ES eurų už šimtamečių medžių – gamtos paveldo – naikinimą (FOTO + komentarai)

Planuojamos kaštonų alėjos skerdynės Šiauliuose sukėlė pilietinius protestus – nuo ko viskas prasidėjo? (papildyta komentarais)

Kurmelio korporacijos karas su medžiais ir miškais

Kreipimasis į piliečius dėl ES lėšomis masiškai naikinamo miesto medžių paveldo Lietuvoje – ruošiamas kolektyvinis ieškinys (renkama informacija)

Šančių Ąžuolo inkvizicija – Kauno savivaldybė verslui išduoda leidimus kirsti sveikus šimtamečius ąžuolus (FOTO+peticija)

Šiauliečiai prašo palaikymo DĖL KAŠTONŲ ALĖJOS IR SENŲJŲ MEDŽIŲ IŠSAUGOJIMO ŠIAULIUOSE – pasirašyk PETICIJĄ UŽ!

Betono aikščių bumas arba kodėl serga ir miršta miesto medžiai?

Atviras Gyčio PADEGIMO LAIŠKAS ŠILUTEI dėl medžių ir Šilutės savasties išsaugojimo – „mes visi broliai po žydinčia vyšnia“

ŠIAULIAI ACIGAUNA – miesto plaučius į kelmus ir eurus? Ką mano piliečiai? (VIDEO+foto) 2018 05 02

Kas slepiasi už Kauno medžių kirtimų istorijos?

Salomėja Jastrumskytė: medžių kirtimai dvasiškai sveikiems žmonėms sukelia nesaugumo jausmą ir širdies ligas

#PiliakalniųErozija – ar neištiks plynai iškirsto Kartenos piliakalnio Gedimino kalno likimas? ES milijonai ir VSTT užsakymai

Medžių gynėjų grupės Facebook

MEDŽIŲ GYNĖJAI FB:

Apginkime Lietuvos Miškus!

STOP medžių kirtimui Lietuvoje

VILNIUS:

Gelbėkime Vilniaus medžius
(www.saugokmedi.lt)

Išsaugokime ŽALIĄ Kalnų parką Vilniuje

KAUNAS:

STOP kaštonų giljotinai

Kauno medžių kirtimui – STOP

Kaunas prieštarauja

KLAIPĖDA:

Už gyvą gamtą! Vakarų Lietuva

ŠIAULIAI:

Saugokime Šiaulių medžius!

ŠILUTĖ:

S.O.S. Šilutės medžiai

ARIOGALA

Ariogalos parkelis

gyvasmiskas.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
7
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top