Arkivysk. Kęstutis Kėvalas kunigams: Drąsinkime vieni kitus būti aktyvius ir nebijoti tų, kurie prieštarauja prieš teisę pasisakyti

Brangūs broliai kunigai,

Pastaruoju metu žiniasklaidoje pasklido diskusija ar kunigas ir pati Bažnyčia gali pasisakyti rūpimais klausimais? Atsakymas yra TAIP!

Demokratinės visuomenės esmė – visi turi lygias teises, taigi ir žodžio laisvę pasisakyti, jei tai neprovokuoja smurto ar nepagarbos kitam žmogui ar visuomenės grupei.

Jei kas neigtų tikėjimo, sąžinės ar nuomonės pareiškimo laisvę, tas palaiko totalitarinės galios ideologiją. Drausti pasisakyti yra labai pavojinga tendencija demokratinėje ir pluralistinėje visuomenėje.

Todėl jei žmogus nepritaria Stambulo konvencijos ratifikavimui ar partnerystės instituto įteisinimui jis ar ji turi teisę apie tai pasisakyti. Tam yra įvairūs būdai ir vieši ir privatūs.

Bažnyčia palaiko laisvę pasisakyti žiniasklaidoje, socialiniuose tinkluose, viešuose debatuose ar renkant parašus. Drąsinkime vieni kitus būti aktyvius reiškiant savo nuomonę ir nebijoti tų, kurie prieštarauja prieš teisę pasisakyti.

Šią žinutę galite panaudoti parapijų skelbimuose.

Pagarbiai

† Kęstutis Kėvalas

Kauno arkivyskupas

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
15 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Tai

labai svarus žodis,sudėjęs visus taškus ant „i”.

pastebejau,

kad pries baznycia ir tikejima prasidejo ypac arsus puolimas. Mieli zmones, atejo laikas mums apginti savo tikejima ir dvasininkus, ypac tuos, kurie vis dar isdrista ginti tikrasias vertybes; vyro ir moters santuoka, teise vaikams tureti mama ir teti, teise tevams aukleti vaikus pagal savo isitikinimus.

Rasa

Ačiū K. Kėvalui ir keliems kitiems drąsiems kunigams. Bet matant kas vyksta, kyla klausimas ar valstybė sau, o DIEVAS sau. Ar tarpininkas tarp Dievo ir žmonių išsigimsta, ar drąsiai ir visomis pajėgomis gina Šv. Raštą? Kaip tai vyksta matome plika akimi. Bažnyčia turėtų stovėti mūrų, nes Stambulo konvencijos kai kurie punktai liečia moralę? O MORALĖ YRA BAŽNYČIOS REIKALAS, bet ne bankininkų, lgbt ar net valdžios. Visi jie turi laikytis moralės, jei siekia gerovės valstybės!!! Ar bažnyčia, visuomenė, seimo nariai įsivaizduoja kaip bus pažeistos vaiko teisės, kuris augs trijų gėjų šeimoje. (JAV: trims gėjams dvi surogatinės motinos pagimdė vaikus). Vaikų gimimas taps pramonės šaka? Lietuvos Bažnyčia, arba jūs tampate veiklia galinga jėga arba reiks atsisukti į Koraną. Ar bažnyčia ims skilti?… Skaityti daugiau »

Jau galvojau,

kad ir Lietuvos Bažnyčios hierarchai visi nuėjo tuo pačiu keliu, kaip Rusijos patriarchas Kirilas: cerkvė Rusijoje tapo aršiausia Putino ir Kremliaus rėmėja, kėgėbistinių tradicijų sekėja. Dabar matau, kad taip neatsitiko. Jeigu kol kas tikinčiuosius tikrai gerbia tik vienas tikras arkivyskupas Jo Ekscelencija Kėvalas, mažoje Lietuvoje tai nepaprastai didelis ir svarbus reiškinys. Tikėkime, kad Bažnyčia galutinai atsibus ir jos sielovadinis žodis bus suprastas visų tikinčiųjų ir nelabai sielų, atkartotas šimtų tūkstančių tiesos ir laisvės ištroškusių burnų…

Kad krikščionys

demokratai atsiskirtų nuo konservatorių,tai Lietuvai būtų Šviesa tunelio gale.

grumstas

Ačiū Kunigui . Juk ir Popiežius Jonas Paulius II mus drąsino : nebijokite… Nebijokime ginti savo amžinų vertybių:- ” Aš esu Tiesa, Kelias ir Gyvenimas”.
Jeigu lindėsime saugiuose apkasuose , mus ten ir užkas tie naujieji ideologai , kurie siūlo užmiršti tas vertybes.

O.G

Ačiū kunige, Jus esate Žmogus iš didžiosios raidės. Nebeleiskime šitiems reptiloidams, kad vėl užliptų mums ant galvų, nes labai bus sunku nusikratyti. Dabar tik mes galime vienas kitam padėti suprasti, kokioje supuvusioje sistemoje gyvenome, kur viskas yra apversta aukštyn kojomis. Stokimės tvirtai ant kojų ir visi kartu eikime pirmyn be baimės.

Žodžio laisvė...

Po to,ką pakalbėjo A.Kubilius su R.Jukneviene dėl Raskevičiaus,ar Dievo vietininkai žemėje duos išrišimą???Stambulo konvencijai -NE ! ! !Vienalytėms santuokoms – NE.
Neleisti į mokyklas tų,kurie ruošiasi „šviesti” vaikus lytiškumo.Paleistuvių propa-
gandai ne vieta mokykloje.

ah1

laisvė tai bardakas/ chaosas galvoje, kelnėse ir aplinkoje net neabejoju.

Klausimas

norėtųsi, kad didžiai visų mylimas, labai populiarus kunigas Sasnauskas pasisakytų šiais klausimais: ir dėl Stambulo konvencijos, ir dėl žeminamų kunigų, kurie citavo Dievo Žodį.

>> Klausimas

Šiaip, kun. br. Julius Sasnauskas dirba LRT „Mažoji staudija”

> 13:03

Pasvajokit, ir praeis. Nejaugi tikrai dar neišmokote atskirti krikščionių nuo ,,krikščionių”??? Jei taip, tai vargas tau, Lietuvėle. Jei į stiklainį prikrėsi š… ir užrašysi ,,medus”, ar tai taps medumi??? Ar gali tokios Marijos Aušrinės sūnelis ir Co tapti krikščionimis??? Ar jie bent krikštyti? Atsibuskit pagaliau ir nustokit sapnuoti ružavus sapnus su šviesomis tunelio gale. Jei jas matote, turbūt tai pragaro atspindžiai. Ir ,,krikščionys”, ir nekrikščionys toje partijoje verda tą pačią smalą kaip ir Marijos Aušrinės bendravardė, tik ne Marija.

Deivis kunigams

Kovokite su liberalbolševikais nes kitaip tas gaivalas taip įsisiautės, kad maža nepasirodys. Čia buvo sekmadieninis Deivio pamokslas 🙂

>>Pamokslautojui

Šiaip, kunigai kovoja su pasaulio kunigaikščiu TIESA ir Šv. Dvasia.

> 7:25

Prichvatizuodami Tiesą ir Šventąją Dvasią ne kovoja su ,,pasaulio kunigaikščiu”, bet patys juo dedasi. Šiaip Deivio radikalioms mintims retai pritariu, bet šįkart jis teisus. Tik nei Deivio, nei Nedeivio pamokslai ,,dvasias valdančiųjų” nepasiekia 🙂 .

15
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top