Arkivyskupas Cordileone vadina siūlomą abortų įstatymo projektą „vaikų aukojimu“: kviečia katalikus maldai

Pro Patria

San Francisko arkivyskupas Salvatore Cordileone pranešė, kad abortų įstatymų projektas, dėl kurio JAV Kongresas balsuos šią savaitę, prilygsta „vaikų aukojimui“. Jis pakvietė katalikus melstis ir pasninkauti, kad šis projektas nebūtų priimtas.

Įstatymo projektas, pristatytas Kongreso narės Judit Chu kalba apie bazinę moterų teisę darytis abortus. Jame taip pat rašoma apie medikų teisę atlikti abortus. Šis projektas, tapęs įstatymų, federaliniu mastu uždraustų dalyje valstijų dabar galiojančius apribojimus abortams: būtinus ultragarso tyrimus, laukimo periodus iki aborto ar draudimus atlikti abortus vėlesniais nei nustatyta nėštumo mėnesiais.

„Bet kuris sveikai mąstantis žmogus, turintis nors lašelį padorumo ir bazinį moralės jausmą negali išgirsti apie nežmonišką blogį, siūlomą šiame įstatymo projekte ir nedrebėti iš siaubo“, – teigia arkivyskupas.

Įstatymo projektas nebeleistų valstijoms turėti įstatymų, draudžiančių ne tik abortus ankstyvesniais nėštumo laikotarpiais, bet taip pat leistų vėlyvojo termino abortus „be jokių reikšmingų apribojimų“, įspėja JAV Vyskupų Konferencija, vadindama šį projektą „radikaliausiu visų laikų abortų įstatymo projektu“. Projektas bus svarstomas Kongrese ateinančią savaitę.

„Apgaulingo pavadinimo radikalus įstatymo projektas garantuotų lengvai prieinamus abortus be jokių apribojimų, nacionaliniu mastu, per federalinius įstatymus“, – rašo kitas JAV arkivyskupas Josephas Naumannas, JAV Vyskupų Konferencijos, gyvybės politikos komiteto pirmininkas, savo rugsėjo 15-osios laiške JAV Kongresui.

„Jis priverstų visus amerikiečius palaikyti abortus čia ir svetur savo mokesčių pinigais. Taip pat priverstų sveikatos apsaugos sektoriuje dirbančius profesionalus atlikti abortus nepaisant jų giliai laikomų įsitikinimų, o darbdavius ir draudimo įmones – padengti aborto kaštus.“

Arkivyskupas Cordileone antradienį pareiškė, kad šis dokumentas „parodo kaip toli abortų šalininkai gali nueiti, kad apsaugotų tai, ką jie laiko švenčiausia: motinų teisę žudyti savo pačių vaikus gimdose“.

Jis išreiškė paramą arkivyskupo Naumanno perspėjimams apie šį įstatymo projektą ir ragino Kongreso narius vietoje jo priimti motinas ir vaikus paremiantį įstatymo projektą. Tai, kad „koks nors save kataliku laikantis asmuo gali palaikyti šį blogį, ką jau kalbėti apie jo propagavimą“ Cordileonei atrodo „ypač gėdinga“.

Kongreso Atstovų Rūmų pirmininkė Nancy Pelosi, katalikė, reziduojanti San Francisko arkivyskupijos ribose, paskelbė, kad Atstovų Rūmai balsuos dėl šio įstatymo projekto praėjus mėnesiui po Teksaso valstijos abortų įstatymo įsigaliojimo, draudžiančio abortus, kai yra aptiktas kūdikio širdies plakimas. Ji prižadėjo „teisėje įtvirtinti reprodukcinę moterų sveikatos apsaugą visoje Amerikoje.“

Cordileone bedė pirštu į popiežiaus Pranciškaus teiginius iš lėktuve atliktos spaudos konferencijos, vadinančius abortą „žmogžudyste“.

„Principas yra toks aiškus ir tiems, kurie jo nesupranta, aš turiu du klausimus: ar yra teisinga nužudyti žmogų, kad išspręstum asmeninę problemą? Vertinant moksliškai, tai yra gyvas žmogus. Antras klausimas toks: ar yra teisinga nusisamdyti smogiką, kad išspręstum problemą?“ – interviu metu sakė popiežius Pranciškus.

Arkivyskupas Cordileone pridėjo, kad svarstomas įstatymo projektas yra „tokio tipo dokumentas, kurio būtų galima tikėtis iš pamaldaus satanisto, ne iš pamaldaus kataliko“.

Jis baigė savo pareiškimą kviesdamas „visus mūsų šalies katalikus melstis ir pasninkauti už Kongreso narius, kad šie pasielgtų teisingai ir apsaugotų mus nuo nežmoniško žiaurumo įteisinimo įstatymu“.

„Vaikas nėra daiktas, kurį būtų galima išmesti to užsigeidus, lygiai taip pat tokia nėra ir mamos širdis, – sako jis. – Sakiau tai daug kartų anksčiau ir pasakysiu tai vėl: ne smurtas, o meilė yra atsakymas į moters problemas nėštumo metu. Tai yra Amerika. Mes tikrai esame geresni nei tai.“

Išversta iš catholicworldreport.com | propatria.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
8
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top