Artemijus Trojickis. Tamsos greitis

Rusų žurnalisto Artemijaus Trojickio (Артемий Троицкий) nuomone, Kremliaus televizijos kanalų vykdoma melaginga propaganda iš tikrųjų niekuo nesiskiria nuo tikrojo karo ir pažeidžia žmogaus teises. Autorius įsitikinęs, jog mąstančioji ir sąžiningoji Rusijos visuomenės dalis turėtų tam pasipriešinti.

echo.msk.ru

Vakar [gruodžio 6 d.]) Maskvoje vykusiame koncerte Borisas Grebenščikovas (Борис Гребенщиков — žinomas rusų poetas ir muzikantas, roko grupės „Akvarium“ lyderis – vert. past.) pasakė: „Karas pasibaigs, kai tik mes išjungsime televizorių. Mums p*** smegenis. Tačiau mūsų reikalas – ar leisti jiems tai daryti, ar ne“.

Teisingai pasakyta, nors karas taip greitai nesibaigs, – taip pat ir todėl, kad televizorių reikėjo išjungti (ir nebeįjungti) mažiausiai prieš metus. Per televizinio genocido laikotarpį su ypatingu cinizmu buvo išprievartautos (taip pagal Borisą Grebenščikovą, o pagal mane – tai apskritai iškart mirtinai sunaikintos) milijonų Rusijos žmonių smegenys. Sąlyginiai refleksai ir pamatiniai instinktai išliko, o [smegenų] sritys, atsakančios už gebėjimą adekvačiai vertinti informaciją, mąstyti ir analizuoti, buvo pažeistos. Tuo pat metu iki neregėtų dydžių išsivystė neapykantos navikas, o tai jau smegenų vėžys, mirtis. Liaudis pati susilaidoja zombinimo dėžėse ir jų pelenus išsklaidys karas.

Apie ribų neturintį niekšingą televizijos vaidmenį kalbama ir rašoma labai daug – daugiausia viską aprašant formatu „siaubas-siaubas-siaubas“. Kur kas mažiau samprotavimų apie tai, ką su šia tamsuma galima ir reikia daryti. Pasiūlysiu kelias neilgas tezes.

1. Būtina, pagaliau, suvokti ir įsijausti, jog „informacinis karas“ – tai iš tiesų tikras KARAS. Be jokių kabučių. Su užmuštais, sužeistais, suluošintais. O tie, kurie jį kursto ir skatina, – karo nusikaltėliai. Ant kurių sąžinės, rankų ir liežuvių – kraujas. Deja, tai ne metafora.

2. Rusijos valstybinių (ir į juos panašių) televizijos kanalų veikla visa apimtimi atitinka RF Baudžiamojo Kodekso straipsnius: už nacionalinės nesantaikos ir neapykantos kurstymą, už melą ir šmeižtą ir, turbūt, daug kitų (specialistai nesunkiai susigaudys). Nelaimingų tėvynainių, prisižiūrėjusių „nukryžiuotų berniukų“, savanoriais į Donbasą išvykusių ir ten pražuvusių giminaičiai turi visiškai teisėtą pagrindą kurstytojus paduoti į teismą.

3. Praktiškai turėdami sklaidos monopoliją, televizijos kanalai pažeidžia vieną svarbiausiųjų žmogaus teisių: teisę į tiesą. Ir pas mus, ir pasaulyje daugybė žmogaus teisių gynimo organizacijų – kodėl gi tuo nesusirūpinus? O gal į totalų melą atsižvelgti neverta? Girdi, nenorite – nežiūrėkite? Būtų įdomu sužinoti, be kitų, ir Michailo Fedotovo nuomonę (Федотов Михаил Александрович – RF prezidento patarėjas, RF prezidento Tarybos pilietinei visuomenei vystyti ir žmogaus teisėms ginti Tarybos pirmininkas – vert. past.).

4. Tokia žiniasklaidos priemonių vadovų ir darbuotojų veiklos praktika, kai žmonės sąmoningai dezinformuojami ir juose skatinami žvėriški instinktai, absoliučiai prieštarauja profesionalios etikos principams. Jeigu profesinės organizacijos, tokios kaip Žurnalistų sąjunga, pas mus dar ką nors reiškia, tuomet visą šią informacinę kiaulystę jos privalėtų tinkamai įvertinti.

5. Aš suprantu, jog dabar nelengvas metas, bedarbystė pasiekė žiniasklaidos lauką, tačiau vis dėlto kviečiu visus sąžiningus žurnalistus ir techninius bendradarbius: pasitraukite iš informacinės politinės sklaidos! Jūs nenoromis, tačiau dėl to ne mažiau realiai bendrininkaujate vykdant nusikaltimą prieš dvi tautas.

6. Kolegoms, kurie „ne prie ko“ ir „pasidariau „asmenukę“ – ir kas čia tokio?“, pasakysiu: manau, jog esate neteisūs. Aš ir pats nesu pernelyg užsispyręs, tačiau dabar situacija itin klaiki… Štai kad ir Boria Grebenščikovas – visas jo gyvenimas „viršūnėse“, ir jo padėtis aukštesnė negu kitų – ir staiga ėmė ir pasisakė – stipriai ir konkrečiai. Tie, kurie turi sąžinę, ir tie, kuriems „išplautos“ smegenys, – jie negali būti toje pačioje pusėje.

Kas dėl pačių informacinio karo eilinių, karininkų ir generolų: tie iš jų, kurie žudo tiesiog pagal kontraktą ir už didelius pinigus (neabejoju, jog tai man neblogai pažįstamų D.Kiseliovo ir V.Solovjovo atvejis), – beviltiški. O tiems, kurie nuoširdžiai įsitikinę, jog kariauja su ukrainiečių agresoriais už Tėvynę, užsiminsiu: jūs kaunatės ne už Rusiją, o su Rusija. Ir su jos ateitimi. Net ir nežinau, kiek dar turėtų sutirštėti tamsa ir kaip tragiškai mums teks į tą ateitį įklimpti, – kad jūs tai suvoktumėte.

echo.msk.ru

Iš rusų kalbos vertė Jeronimas Prūsas

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
11 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
pas mus biski geriau

užzombintų – kurie balsuoja už polikarpovną bei komunistus (ir jais tiki!!) – gal koks trečdalis.
Trečdalis emigravę, trečdalis nebalsuoja.
Taip kad rusai su savo dviem trečdalių zombių gali mums pavydėti 🙂

ziureti!

vk.com/video250603426_169351310?og=1 imperija!

gintas

Rusijoje galima laisvai klausytis rusofobinės „Svobodos”, žiūrėti rusofobinius Kijevo TV kanalus. Niekas neblokuojama. Kitaip nei Grybauskaitės valdoje.

Taigi

Prahoje gyventojai streikuoja prieš Vakarų pasaulį ir jų kolonijas užvaldžiusią tamsą. Lietuvoje aišku nėra kam streikuoti, nes baudžiauninkams lietuvaims tamsa tinka ir patinka.
http://player.rutv.ru/iframe/video/id/1151008/start_zoom/true/showZoomBtn/false/sid/vesti?time_play=15.318&isPlay=true&showPopUpBtn=false&showZoomBtn=true

Deja, tiesos.lt taip pat yra tamsos pusėje.

Beta

Kažkiek priešinasi. Po to kai iškraustė iš nuomojamų patalpų, nors nuomos sutartis sudaryta dar metams laiko į priekį, televizija „Dožd” savo laidų nenutraukė, bet transliuoja iš savo darbuotojų butų.

perdėm tolerantiškai

Nekenčia šie žmonės iš „Eco Moskvy” Rusijos, o ypač rusų, tiesiog zoologine neapykanta. Pavydi, matyt, Ukrainoje gyvenantiems savo tautiečiams, kurie ant šios valstybės gaisravietėje pasistatė Chazarų kaganatą, kuriame Visa valdžia(prezidentas, premeras, rados spikeris), ministrai, oligarchai, 306 rados nariai yra žydai ir turi parlamente apsoliučią daugumą: https://www.youtube.com/watch?v=4_vhd1e0UEw

Trupmenas Taigiui

Na taip ir maniau, kodėl čia smaukaisi. Pasirodo, save suvoki kaip šviesos spinulį Tiesos.lt tamsos karalystėje. „Šviesk ir neužgesk”, – kaip dainuoja Mamontovas.

>> taigiui

streikuoja, sakai? tik kad nematei, kaip tie streikuotojai mėtė kiaušinius į savo prokremlinį prezidentą socialistą, o apsauginiai su juodais skėčiais bandė jį apsaugoti. juokinga, kad gavai atvirksčias žinias iš Melo imperijos ruporų:)

>> perfėm tolerantiškai

o ką ? Kremliuje ne žydai? Putino pavardė pagal motiną turėtų būt Shelomer, o Medvedevas irgi prisipažino, kad motina žydė. Žirinovskis žydo pamestas todėl piktas ant viso pasaulio, Gasprom vadovai, Putino daugai visi žudai ir saugumiečiai… ir t.t.

Ne pagal tautas skirstykim. Kiekvienoje tautoje – pažiūrėkim į save, yra sveiko ir nesveiko proto žmonių. Tarp politikų irgi. Nesveiko suskilusio proto žmones nesunku atskirt iš melo.Kartais nesamoningo, nes jų pasisakymai NEADEKVATŪS, dažnai prieštaraujatys patys sau. Egocentriški atskalūnai nesugebematyti visumos, neturi empatijos. Jų ego siekia vis daugiau ir daugiau savo dvasinei tuštumai užpildyti.
Kuogi kitu pateisinsi Kremliaus norą grobti kitas valstybes, kuomet savojoje nesugeba susitvarkyti?
Ar tau patiktų, jei tavo kaimynė vis lystų į tavo butą ir kontroliuotų?

hmm..

gaila, bet Žurnalistų sąjunga su Radzevičium ir pas mus negina TEISĖS Į TIESĄ, TEISĖS ŽINOT. Jie netgi tokio punkto į savo etikos taisykes nėra įtraukę.

hmm..

beje, tamsa – tai šviesos trūkumas. Ne tamsa į šviesą nešama, bet šviesa į tamsą. Žvakutė tamsoje matoma iš toliausiai. O kai kievienas prisidega savasias žvakutes – visiems šviesiau darosi. KĄ DUODI< TĄ GAUNI SU KAUPU. Skleisk melą, užpūsk savo ir kitų žvakutes, ir paskęsi tamsoj pats ir kitus paskandinsi.

11
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top