Artūras Račas. Dainius Radzevičius ėmė ir persigalvojo. Dabar laikas galvoti jums

Šeštadienį rotušėje vyks svarbus įvykis – Lietuvos žurnalistų sąjungos suvažiavimas. Svarbus todėl, kad suvažiavime bus renkamas pirmininkas, nuo kurio nemaža dalimi priklausys, kokia bus Žurnalistų sąjunga ateityje ir galbūt net kokia bus žurnalistika.

Ar ji bus pristaikėliška, parsidavinėjanti, ieškanti, kur geriau ir kam geriau, ar ji bus sąžininga, dirbanti visuomenei, o ne sau.

Kad žiniasklaida ir žurnalistika būtų ne prisitaikėliška ir ieškanti kur geriau ir patogiau, žurnalistų sąjungai turi vadovauti žmogus, kuris iš patirties žino, kas yra žiniasklaida ir su kuo ji valgoma.

Tai turi būti žmogus, kuris ne tik moka parceliuoti turtą, dirbti lobistu Seime ir pirkti sausainius bei arbatą žurnalistikos pensininkams (su visa pagarba jiems). Tai turėtų būti žmogus, išmanantis, kuo šiandien gyvena žiniasklaida ir žurnalistai, kas jiems rūpi ir dėl ko jiems skauda.

Šiandieninis LŽS pirmininkas Dainius Radzevičius LŽS vadovauja jau daugiau nei 10 metų, Visą tą laiką jis buvo kuo tik nori – atstovu spaudai, projektų vadybininku, turto pardavėju, lobistu, bet ne žurnalistu.

Jis vis ieškojo kur geriau, bet taip ir nesurado. Ir negali surasti, nes jo profesija – būti LŽS pirmininku. Daugiau jis nieko kaip ir nemoka.

Ir todėl jis, vargšelis, blaškosi kaip koks M.Majauskas iš TS-LKD. Kaip tikras partietis. Nes jis iš esmės ir yra partietis. O jo partija yra jis pats.

Todėl, kai prieš kiek laiko užuodė geresnę vietą – LRT generalinio direktoriaus – spjovė į žurnalistiką (lengva spjauti, kai nelabai ką išmanai ir kai tau nelabai rūpi) visiems viešai paskelbė, kad nebenori būti LŽS pirmininku. Net laišką visiems parašė, kuriame skelbė štai ką:

Pagaliau galiu ir Jums oficialiai pranešti, kad praėjusią savaitę nusprendžiau pretenduoti į naują veiklos sritį. Tai – LRT. Nneori nieko kol kas prognozuoti, nes to ir negaliu daryti. Tačiau jums jau esu minėjęs, kad tikrai nepretenduosiu ateityje daugiau į LŽS pirmininkius, nes mūsų gražiai ir šauniai organizacijai reikia atsinaujinimo, atsi… Visokio atsižviežinimo J tai gali įvykti po metų, gali pavasarį ar rudenį. Bet to labai reikia. Mūsų bendrso idėjos skinasi kelią ir nesinori čia užsiimti ataskaitų teikimu.

Bet taip jau nutiko, kad Dainius LRT generaliniu direktoriumi netapo. Buvo suabejota jo nuoširdumu ir kompetencija. Tad teko likti LŽS pirmininku. Nepaisant to, kad reikėjo atsinaujinimo.

Bet Dainius nepasimetė. Jis aktyviai rūpinosi naująja Visuomenės informavimo etikos asociacija. Finansuojama iš biudžeto. Labai rūpinosi, kartu su Delfi viešųjų ryšių specialiste vaikščiojo po Seimą, komentavo žiniasklaidai, kaip labai žiniasklaidai reikia naujos etikos. Tos, pagal D.Radzevičių ir A.Žilinskienę. Gali būti, kad tikėjosi, jog tos Asociacijos pirmininko vieta bus ne blogesnė nei LŽS pirmininko.

Bet ir čia nelabai kas išėjo. Etikos Asociacijos nėra, o LŽS pirmininko rinkimai jau ant nosies.

Ir tada Dainius apsisprendė. Nepaisant to, kad sakė, jog „tikrai nepretenduos“ ir kad „reikia atsinaujinimo“, Dainius atsidūrė nepavydėtinoje situacijoje. LRT Tarybos nėra, Asociacijos nėra, belieka LŽS.

Todėl Dainius, artėjant LŽS suvažiavimui išdidžiai ir kukliai pareiškė:

Pagal įstatus kandidatais gali būti bet kuris LŽS narys, kuris atitinka įstatų reikalavimus, ir išsikelti gali jis pats ar kiti nors ir suvažiavime. Taip yra bent kol kas. Yra pasiūlymų keisti įstatus ir ateityje bent prieš mėnesį iki suvažiavimo žinoti kandidatus viešai. Manau, kad labai logiškas ir teisingas pasiūlymas.

Iki šios dienos LŽS yra gavusi kelių skyrių ir klubų pasiūlymus dėl kandidatų. Siūlomos dvi kandidatūros: Tautvydas Vencevičius ir Dainius Radzevičius. Kiek suprantu, abu sutinka būti skyrių siūlomais asmenimis. Patys savęs nėra išsikėlęs nė vienas.

Suprantate, Dainius supranta, kad jis sutinka kandidatuoti ir būti skyrių siūlomu asmeniu.

Kaip M.Majauskas. Kuris šiaip jau nenorėjo į Vilniaus merus, bet kai V.Landsbergis pasiūlė, jau nebegalėjo atsisakyti.

Labai tikėtina, kad LŽS suvažiavime Dainiaus sutikimas bus teigiamai įvertintas. Juk ne veltui sausainiai, arbatėlė ir graži draugystė su Delfi.

Jei taip bus, viešai pasižadu atiduoti LŽS nario bilietą. Nes nebenorėsiu būti nariu organizacijos, kuriai vadovauja žmogus, neturintis nieko bendro su žiniasklaida ir žurnalistika.

Bet slapčia tikiuosi, kad to nereikės ir kad sveikas protas nugalės parsidavinėjimą.

Iki susitikimo suvažiavime, kolegos.

racas.lt

* * *

Tiesos.lt redakcija: Kaip praneša BNS, šeštadienį Vilniuje susirinkęs Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽS) suvažiavimas organizacijos vadovu ketvirtą kartą išsirinko Dainių Radzevičių. Į LŽS pirmininkus taip pat pretendavo sąjungos vicepirmininkas sporto žurnalistas Tautvydas Vencevičius.

Per slaptą balsavimą už D.Radzevičių, LŽS vadovaujantį nuo 2003 metų gruodžio, balsavo 123 delegatai, už T.Vencevičių – 28. LŽS pirmininkas renkamas 4 metams.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
17 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Beta

Total košmar!

jei jau zurnalistai tokie

batviniai, tai ka noreti apie salies gyventojus, kurie keikia Grybe ir… isrenka ja dar į metams.

hmm..

tai kad šaukštai jau po pietų!
Matyt Radzevičius pakankamai slidus ir gudrus žaltys ir moka visus patenkinti. Pradėjęs karjerą teismo atstovu spaudai, užsigarantavo sau gerą užnugarį ir Žurnalistų sąjungos pirmininku buvo paskirtas kuomet Seimui vadovavobuvęs Gen prokuroras Paulauskas.

Tarp neoliberalių partijų užsigarantavo palaikymą priklausydamas liberalcentristo perėjusio pas E.Masiulį D.Pūro isisteigtam Žmogaus teisių stebėjimo institutui, tarp tlevizijos žurnalistų savo priklausymu LRT tarybai… kur jo tik nėra, Visur esantis ir kartu nematomas. Bestuburė lanksti vidutinybė…

Tai gi

Radzevičius yra konservliberastinis klonas todėl ir amžinas tokiose pareigose.
O žurnalistų sąjungos nariai yra tik maži kloniukai, tai iki klono jiems dar toli. Gi negali kloniukas vadovauti kada sąjungoje sėdės didysis klonas. Valio didžiajam ir amžinam klonui.

StasysG

Gerai rašo žurnalistas p. Račas. Bet dėl to totalkošmar. Pirmiausia, kas yra ta Žiniųsklaida? Ar tai ta dalis, kuri parSIduoda bet kam, t.y. privatbiznis-verslas? Kita dalis kas- Lietuvos visuomenė- „žiniųklausa”, tai yra tie, kuriems viską (už dyką?) kiša į makaulę nori nenori? Ir kaip tai viskas atitinka Konstitucijos (25, 44 str.) ir Visuomenės INFORMAVIMO įstatymo 2 straipsnį (pagrind. sąvokos)? Panašu, į tuos pamatinius įstatymus žurnalistika seniai nusispjovė…

Anikė

Ar ne komunistinis pastovumas – ateina ne(genijai) visiems laikams, kadencijoms,
prilimpa prie kėdės neatpėšiamai?

ot idomu,

Kodel Rdzevicius, bandydamas itvirtinti savo monopolija per „Etikozs komisija” taip bijo i ja isileisti didziausios nevyriausybines organizacijos – kataliku kunigu atstovus, teisindamasis tu, kad baznycia atskirta nuo valstybes? Nors kartu savo etikos komisija nori padaryti virsvalstybine, sakydamas, kad a la „profesionalus zurnalistai” savam bizniui gali patys nusistatyti etikos normas ir visus per tas savo „normas” klupdyti? O juos mat rems dar pinigais galingiausi transliuotojai ir pertransliuotojai?

O kas tie galingiausi „pertransliuotojai” ir „transliuotojai”? Gal Murdochas? O g`al Rytu Europos mafijos bosas Semion Mogilievic, savo rankose jau laikantis Bulgarijos, Rumunijos, Slovakijos, dalies Cekijos ir Vengrijos medijas ir per jas itakojantis politika?

O gal čia tokia

žurnalistų sado-mazo-chistinė rezistencija? jų „mažasis karas”? Viską padaryti, kad ir aklas pamatytų totalų absurdą? toks savi-demaskacijos šišas?…

Radzevičių rinko:,

kaip matom, Iš Radzevičiaus rinkėjų žurnalistų tik koks 20 procentų.

O kur žurnlistai iš Utenos, Anykščių, Zarasų, Ignalinos, Molėtų ir kitų Aukštaitijos rajonų? Kur įžymios Delfi žurnalsutų Simokaitės, Delfi vadovės ir kitų pavardės? Nei kvapo! Nėr net Valatkos.

Gal čia jau nebeliko nei žurnalistų, nei žiniasklaidos? Kodėl jie užmiršti? Ar Aukštaitija- tik Panevėžys? Tame ilgame sąraše beveik tie patys ir nuolatiniai ilgasėdžiai LŽS aktyvistai. Jau iš anksto buvo aišku, apie ką bus kalbama, kas į vadovybę bus išrinkti.

Vienžo, Radzevičius matyt iš Pūro išmoko kaip surinkt savus, kad save issirinkti? :))

Radzevičių rinko:,

rinkeju saraso neprieme. Ji galim rastis lzs.lt portale, kurio net nesugebama normaliai sutvarkyti, nes info vis ruosiama ir ruosiama tiek metu, kiek Radzevicius valdo.

skaitytojas

mums reikia normalios žurnalistikos, o ne tokios, kokia buvo iki šiol. Tad siūlau patiems žurnalistams padaryt visuotinį suvažiavimą ir išsirinkti sau tikrą vadovybę.

beje

:regioninės žiniasklaidos” atstovais pasirinkti Kėdainių žurnalistai iš Viktoro Uspaskio „rinkos aikštės ir Kėdainietis lt? Bet V.U. valdo ir kitus regioninius laikrasčius su galūne -ietis, (klaipedietis, druskininkietis ir t.t. ) gal šie ir nulėmė rinkimus?

(PROJEKTAS) DĖL ŽURNALISTIKOS ETIKOS

Nutarimas (PROJEKTAS) Dėl valdžios įtakos nepriklausomai žiniasklaidai Mes, LŽS XVI-ojo suvažiavimo delegatai, atkreipiame dėmesį, kad Visuomenės informavimo įstatymas numato, jog valstybės ir savivaldybių institucijos bei įstaigos (išskyrus mokslo ir mokymo įstaigas), bankai, politinės partijos negali būti viešosios informacijos rengėjais ir (ar) jų dalyviais, bet gali leisti neperiodinius informacinio pobūdžio leidinius, turėti informacinės visuomenės informavimo priemones, skirtas visuomenei informuoti apie savo veiklą. Tačiau praktika rodo, kad dalis valdžios institucijų faktiškai valdo žiniasklaidos priemones ir taip įtakoja jų turinį. Tai konstatavo ir žurnalistų etikos inspektorius 2013 m. gruodžio 3 d. sprendime. Išnagrinėjęs Druskininkų krašto savaitraščio „Druskonis” redaktoriaus Eugenijaus Rutkausko ir savaitraščio „Druskininkų naujienos” redaktoriaus Romo Sadausko skundą dėl leidinio „Mano Druskininkai” leidybos, priėmė sprendimą, kuriuo skundą pripažino pagrįstu. Sprendime taip pat akcentuota,… Skaityti daugiau »

Ha ha

Viktoras Uspaskichas per Radzevičių okupuoja Lietuvos žiniasklaidą?

Juk iš to „projekto” viskas kaip ant delno – Uspaskio regioninės žiniasklaidos monopolija b`ado susidoroti su regiono merijų leidiniais. Uspaskio „druskininkietis” nori praryti Druskininkų švietimo centro leidinį „Mano druskininkai”.

Ir tai Radzevičius vadina Nnepriklausoma žiniasklaida” ? Nepriklausoma nuo ko?
Nuo bet ko, bet ne nuo Uspaskio biznio! Tarnauja vyriuokas uoliai Kremliaus oligarchui. 🙂

VaidasVDS

Perfrazuojant garsų „klasiką”: „etika turi būti etiška”…
O mūsų padangėje nieko naujo, nes viskas yra svarbu, bet šilta vieta svarbiausia…

suomis

Žurnalyyyystai, nikoks vaizdzialis.

100%

teisus Artūras Račas.Juk ne tik RAŠYTOJŲ, DAILININKŲ sąjungose, bet ir ŽURNALISTŲ sąjungoje turėtų galioti prezidentinė taisyklė – tas pats vadovas gali būri iš eilės renkamas tik dviem kadencijom. O štai trintukas šiltą vietelę susikombinavo jau ketvirtai kadencijai.

17
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top