Artūras Zuokas: Sudie, Vilniau, labas, Lietuva…

Kaip aiškėja iš pirmųjų Vilniaus miesto vadovo posto netekusio Artūro Zuoko interviu, nors atsisveikinimas su sostinės mero pareigomis jam ir kelia liūdesį, nuo šiol jis žada daugiau dėmesio skirti nacionalinei politikai.

Specialiai antrajam merų rinkimų turui skirtoje LRT laidoje kadenciją baigęs A.Zuokas teigė, kad vilniečių noras permainų buvo viena didžiausių jo pralaimėjimo priežasčių. „Matyt, dabar dar anksti nagrinėti ir analizuoti, bet kiek tekdavo bendrauti dar kampanijos metu, yra paprastas toks emocinis noras – reikia naujo. Trys kadencijos – reikia naujo“, – pridūrė A.Zuokas.

Pernelyg didelis pasitikėjimas savo jėgomis, kaip teigė A. Zuokas, buvo kita pralaimėjimo priežastis – nepakankamai įvertinęs konkurenciją, kurią jam kėlė Remigijus Šimašius, jis per vėlai ėmė rengtis rinkimams.

„Apklausos rodė, kad mieste – viskas gerai. Per vėlai pastebėjome augančią konkurenciją. Rinkimams pradėjome ruoštis gana vėlai. Viduje yra žmogiškas liūdesys“, – LRT televizijai sakė A. Zuokas.

Sekmadienio vakarą pasveikinęs liberalą Remigijų Šimašių, kuris, negalutiniais duomenimis, antrajame mero rinkimų ture surinko apie 61 proc. balsų, A. Zuokas tvirtino iš politikos nesitrauksiantis. „Politika, be abejonės, išlieka, pagaliau gal bus daugiau laiko skirti dėmesio nacionalinei politikai. Suprantama, kad užsiėmimų yra daug gyvenime, man jų niekada netrūko“, – žurnalistams sekmadienio vakarą sakė politikas, vadovaujantis Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) partijai.

Tris kadencijas su ketverių metų pertrauka vaovavęs Vilniui A.Zuokas tvirtino, jog šis pralaimėjimas yra jo, kaip Vilniaus mero, karjeros pabaiga – daugiau į sostinės merus jis nepretenduosiąs, bet iš politikos nesitrauksiąs. Daugiau laiko skirsiąs nacionalinei politikai, tad postų jis galintis tikėtis daug ir įvairių – premjero, prezidento, ministro.

47 metų A. Zuokas mero pareigas ėjo nuo 2011 metų balandžio, prieš tai miestui jis vadovavo 2003–2007 metais.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
8
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top