Arūnas Dulkys raportuoja: vertinsime ir įvertinsime, sudarysime sąlygas nemokamai skambinti (skųsti?), reguliariai tikrinsime ir kontroliuosime…

Kai ėmiausi šių atsakomybių, žinojau, jog laukia daug problemų. Tenka apgailestauti, kad, nors Vyriausybė ir SAM deda visas pastangas, kad šalį pasiektų kaip galima daugiau vakcinų ir jų, pirmiausia, gautų prioritetinėse grupėse nustatyti asmenys, atsirado piktnaudžiaujančiųjų tuo metu, kai svarbiausia vienybė ir sąžiningumas. Viešai aprašyti atvejai niekuo nesiskiria nuo kitų viešųjų gėrybių pasisavinimo ar grobstymo.

Negalime gyventi visuotinėje nepasitikėjimo atmosferoje, visi procesai sveikatos apsaugos sistemoje negali būti centralizuoti. Tenka pripažinti, kad tik pačios gydymo įstaigos žino, kurie konkretūs žmonės dirba su COVID-19 liga sergančiais pacientais ir kurie konkretūs žmonės atitinka tvarkoje nustatytas sąlygas, turime pasitikėti jais. Tačiau su komanda esame priversti imtis papildomų, skaidrumą užtikrinančių priemonių.

Dėl galimų prioritetinių grupių skiepijimo COVID-19 vakcina eilės pažeidimų VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinikose sveikatos apsaugos ministerija (SAM) dar vakar kreipėsi į klinikų vadovus, prašydama pateikti paaiškinimus dėl galimo prioritetinių grupių skiepijimo COVID-19 vakcina eilės pažeidimo. Gavus atsakymą, įstaigos įstatuose nustatyta tvarka bus organizuojamas dalininkų susirinkimas, kuriame bus vertinama pateikta informacija ir, esant teisiniam pagrindui, atliekamas tyrimas dėl vadovo galimo darbo pareigų pažeidimų.

Dėl galimų prioritetinių grupių skiepijimo COVID-19 vakcina eilės pažeidimų Šilalės rajono ligoninėje SAM iškart, paaiškėjus galimam piktnaudžiavimo faktui, kreipėsi į atsakingą Šilalės rajono savivaldybės Ekstremalios situacijos operacijų centrą prašydama pateikti rašytinį paaiškinimą. Kadangi SAM nėra suteiktos neribotos kontrolės funkcijos, o tyrimai, susiję su šia situacija, galimi tik SAM pavaldžiose įstaigose, gavusi įstaigos paaiškinimą, SAM jį vertins ir teiks nagrinėjimui Šilalės rajono savivaldybei. Priklausomai nuo gautos informacijos, atsakymas gali būti perduotas ir teisėsaugos institucijoms.

Jau yra kreipimaisi ir į prokuratūrą. Taip bus su kiekvienu paaiškėjusiu netinkamo eilės lakymosi sudarant sąrašus atveju. Siekdamas užtikrinti skiepijimo valstybės biudžeto lėšomis įsigyjama COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcina tinkamą organizavimą ir kontrolę, ką tik pasirašiau s p r e n d i m ą pavesti savivaldybių administracijų direktoriams:

1. kontroliuoti skiepijimo vakcina procesą asmens sveikatos priežiūros įstaigose, kurių savininkas ar dalininkas yra savivaldybė, kad skiepijimas būtų vykdomas griežtai laikantis Aprašo reikalavimų ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2020 m. gruodžio 23 d. įsakyme Nr. V-3006 „Dėl skiepijimo valstybės biudžeto lėšomis įsigyjama COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcina prioritetinių gyventojų grupių nustatymo“ nustatytos skiepijimo vakcina prioritetinių gyventojų grupių eilės (įskaitant, kad nebūtų skiepijami atitinkamu metu tam teisės neturintys asmenys);

2. nustačius šio sprendimo 1 punkte nurodytų teisės aktų galimus pažeidimus, pradėti administracinio nusižengimo teiseną, atlikti administracinio nusižengimo tyrimą ir surašyti administracinio nusižengimo protokolą arba dėl administracinio nusižengimo teisenos pradėjimo kreiptis į kitas teisėsaugos institucijas pagal kompetenciją;

3. nedelsiant, bet ne vėliau kaip per 1 darbo dieną nuo šio sprendimo 1 punkte nurodytų teisės aktų pažeidimų nustatymo, apie tai pateikti informaciją Sveikatos apsaugos ministerijai.

Netrukus daugiau naujienų.

* * *

Grįžtu su daugiau naujienų.

Skiepijimo proceso startas buvo puikus, turime gerus vakcinavimo rezultatus tarp kitų šalių. Esu dėkingas tai daliai medikų bendruomenės, kuri šiandien aukojasi kovodama su virusu, tačiau smerkiu tuos, kurie meta šešėlį visam skiepijimo procesui.

Šioje srityje būtinas absoliutus skaidrumas ir viešumas, tačiau kontrolės procesai neturi trukdyti skiepijimo greičiui ir kainuoti daugiau nei galutinis rezultatas. Visų valdžios atstovų griežta pozicija yra sveikintina ir būtina. Šiurpas paima, kai pagalvoju, jei dabar būtų tikras karas, badas ir mes taip dalintumės duona…

Bet šiandien gal ne apie tai. Ką su komanda dar padarėme?

– Inicijuojamas antikorupcinio skiepijimo COVID-19 vakcina organizavimo proceso vertinimas. Šiuo klausimu bendradarbiaujame su ikiteisminio tyrimo institucijomis. Specialiųjų tyrimų tarnyba atliks skiepijimo organizavimo proceso antikorupcinį vertinimą, kurio metu įvertins, ar nėra korupcijos rizikų̨ sudarant ir atnaujinant vakcinavimo pirmumo sąrašus, kaip yra fiksuojami paskiepyti asmenys, ar faktiškai paskiepyti asmenys patenka į paskelbtas vakcinavimo pirmumo grupes.

– Atnaujinama pasitikėjimo linija – galimybė pranešti telefonu apie galimus pažeidimus dėl skiepijimo prioriteto eilių. Jau testuojame ir nuo pirmadienio planuojame nemokamą 800-ąją liniją (8 800 66 004).

– Inicijuojami reguliarūs atsitiktiniai išorės patikrinimai. Visų pirma, bus padaryti sąrašų formos, turinio ir jų tvirtinimo pakeitimai. Atsiras prievolė nurodyti, kuo remiantis žmogus atitinka reikalaujamą skiepijimo prioritetą. Sąrašą patvirtinus gydymo įstaigos vadovui, su juo turės būti supažindinti darbuotojų atstovai. Tvarkos pakeitimo projektas bus paskelbtas teisės aktų informacinėje sistemoje dar šiandien. Antra, Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba ir Nacionalinis visuomenės sveikatos centras atliks skiepijimo vakcina pagal prioritetus kontrolę.

* * *

Tiesos.lt pastaba. Nori nenori kyla klausimas, tiksliau – du: negi pandemijos metu valstybės tarnyba neturi svarbesnių darbų?
Gal tiesiog pakaktų išviešinti vakcinavimo pirmumo sąrašus ir jų sudarytojų nurodytus motyvus, t. y. patikėti skiepijimo proceso antikorupcinę priežiūrą žurnalistams ir į karantiną uždarytiems piliečiams?
Ko gero, būtų kur kas efektyviau, o ir sąnaudų jokių?
.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
14 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Juk ne duona

dalinamės, o paskubomis sukurtomis ir nepatikrintomis vakcinomis. Tai kokia čia problema? Tegu skiepijasi pirmieji tie, kurie įpratę viską gauti pirmieji, o mes pažiūrėsim, kokios bus pasekmės jų sveikatai. Bėda tik ta, kad apie komplikacijas ir jų priežastis vis tiek nesužinosim. Bet jeigu bėdų turės tie, kurie viską gauna pirmieji, tai valio! Taip jiems ir reikia. O gerą žmogų ir Dievulis saugo.

T0mas J.

TIESOS lt redakcijai:
Būtina visada nurodyti straipsnio autorių aiškiai, kad nekiltų jokių abejonių dėl autorystės.

Tikrai nereikia skiepytis jau persirgusiems

Nes jie 100% jau turi imunitetą. Žodžiu, prieš planuodami skiepytis, pasidarykite antikūnių testą, jei abejojote, ar sirgote. Jei paaiškės, kad turite antikūnių, tai skiepytis nereikia. O jeigu iki šiol per abi bangas kovidu nesusirgote, vadinasi turite natūralų imumitetą šiai ligai, ir jums tuo labiau nereikalingi jokie skiepai.

ah1

Pirma. Medicininis efektas vakcinos neaiškus, neaišku kokiam laikui ji išspręs problemą – 3 mėnesiams, 6 mėnesiams, 1 metams…
Antra : karonovirusas mutuoja dėl ko galimai pagaminta vakcina jau šiai dienai yra niekinė, o caronovirusas jau spėjęs mutuoti du kartus nuo 2019 metų.

Agnė

”patikėti skiepijimo proceso antikorupcinę priežiūrą žurnalistams” Ne! Jais nepasitikiu, visai
Jei jau SAM tokia ”kieta”, reikėjo vadovus atleisti iš darbo už pažeidimus pandemijos metu.

Kis

kodel uzmirsote Skverneli su Veryga apkaltinti-„nesazininga”is Dulkino puses?

stasys

Geros Tiesos pastabos .Patiems save kontroliuoti sieikiant suvaldyti kyšininkavimą ? Utopija .Visa laimė jog žiniasklaida nemiga ir viešina tokius atvejus .

Nuomonė

Nesilaikančius tvarkos būtų neblogai gerokai apmokestinti ir dar daugiau už antrą skiepijimą. Tai sumažintų norą piktnaudžiauti.

pamąstymui

Sonia Acevedo, dirbusi vaikų klinikoje Porto mieste, Portugalijoje, buvo viena iš 538 sveikatos priežiūros specialistų, kuri gruodžio 30 d. gavo pirmąjį iš dviejų eksperimentinių „Pfizer BioNTech COVID“ skiepų.
Ji išdidžiai pakeitė savo profilio nuotrauką Facebooke, kad iškart po injekcijos pažymėtų save „paskiepytą“ užsidėjus kaukę. Pasijutusi visiškai normali, Naujųjų metų išvakarėse ji mėgavosi vakariene su šeima, o paskui keliavo pas savo draugą, kuris sausio 1-ąją rado ją negyvą.
„The Daily Mail“ cituojamas sielvartaujantis Acevedo tėvas Abilio Acevedo, sakantis, kad jo dukra niekada nevartojo alkoholio, niekada nevalgė nieko neįprasto ir buvo visiškai sveika. “Aš noriu žinoti, kas sukėlė mano dukters mirtį”, – sakė jis.

http://www.theepochtimes.com/mkt_app/two-days-after-receiving-covid-19-shot-healthy-41-year-old-mother-dies-in-portugal_3644867.html

argi ne pasaka?
pamąstymas

vakcinavimas tai tyčinis užkrėtimas liga, kad priverstinai organizmas ja persirgtų ir įgautų imunitetą, na o kas gaunasi jei jau esi užsikrėtęs, jei jau nešioji virusą nors pats to net neįtari ir gauni su vakcina dar papildomai užkrato? Net neabejoju kad tokiu atveju arba labai labai labai sergi arba miršti neatlaikęs ligos užkrato pertekliaus.
Na ir šiaip pagal daugiametę stebėseną ir stebėtą suformuotą praktiką visada būdavo skiepijama prieš caronoviruso/ gripo siautulį o ne caronoviruso/gripo siautėjimo metu.

ptksš

VIEŠIEJI skiepijamų sąrašai, aišku, geras dalykas. Bet ir kiauliaakių pavardės, manau, turėtų puikuotis lankomiausiose vietose specialiai jiems įrengtuose stenduose, kad kiekvienas padorus pilietis, skaitinėdamas jas ne tik iš viršaus, bet ir iš apačios pačiu natūraliausiu būdu galėtų nuo tos bjaurasties pasiskiepyti, o skiepų nepripažįstantis eretikas, eidamas pro šalį, bent nusispjauti.

stasys

Truputi ‘persūdytą’Dulkio su tuo STT . Kai kurias problemas pati visuomenė galėtu viešumu ir administracinėmis priemonėmis išspręsti . Paprastas medicinis procesas paverčiamas nežinia kuo ..žmonės pradeda bijoti vienas kito ir sociumo viduje nutrūkta labai svarbus ryšiai -procesai .Paskelbtas karantinas neturėtu griauti tai ant ko laikosi visuomenė nesuskilusį , mes juk nenorime kartoti klaidu padarytu Amerikoje ?

aūūū

aūūū…. Jūs ten sodrai prisiskambinti padarykit – bo tik vienas numeris ant visos Lietuvos ir tas pats pastoviai užimtas.

14
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top