Arvydas Anušauskas siunčia saugumą sekti diskutuojančių piliečių

Piliečiams smalsu: kokias dar viešas diskusijas Seimo narys A. Anušauskas yra nurodęs sekti VSD?

Diskusijas dėl skalūnų dujų žvalgybos A. Anušauskas siūlo stebėti VSD

Diena.lt

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narys konservatorius Arvydas Anušauskas siūlo Valstybės saugumo departamentui (VSD) stebėti viešas diskusijas interneto erdvėje dėl skalūnų dujų žvalgybos.

A.Anušauskas pranešė, kad antradienį kreipėsi į VSD generalinį direktorių Gediminą Griną ir atkreipė jo dėmesį, kad vieša diskusija ir susidomėjimas šiuo klausimu yra neproporcingai sureikšminti.

„Matome, kad internetiniuose tinklalapiuose, kur yra išreiškiamos įvairios nuomonės skalūnų dujų žvalgybos tema, straipsnius aktyviai komentuojančių asmenų kiekis yra žymiai didesnis nei prie kitų straipsnių panašia tema“, – tvirtino A.Anušauskas

Pasak jo, socialiniuose tinkluose vyksta plati kampanija skalūnų dujų tema, kurioje dominuoja aktyvūs, savo tapatybę dažnai slepiantys asmenys arba galimai neegzistuojantys socialinių tinklų vartotojai.

A.Anušauskas taip pat domisi, ar VSD turi informacijos apie galimą svetimų valstybių institucijų ar skalūnų dujų gavyba Lietuvoje nesuinteresuotų verslo grupių veiklą. Parlamentaras norėtų sužinoti, ar VSD domisi, kas ir už kokias lėšas parengė bei platina propagandinius filmus apie skalūno dujų žvalgybą ir gavybą.

Lietuvos geologijos tarnybos skaičiavimais, šalies vakarų teritorijoje galėtų būti apie 58,5 mlrd. kubinių metrų išgaunamų skalūnų dujų. Jų vertė siektų virš 80 mlrd. litų.

Seimo Aplinkos apsaugos komitetas pasiūlė Vyriausybei stabdyti skalūnų išteklių išgavimo Lietuvoje projektą, tačiau Vyriausybė pabrėžia, jog pirmiausia reikia ištirti, ar apskritai Lietuvoje yra skalūnų išteklių. Skalūnų išteklių paiešką remia ir šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Skaitykite daugiau: http://vd.lt/naujienos/lietuva/diskusijas-del-skalunu-duju-zvalgybos-a-anusauskas-siulo-stebeti-vsd-478522#ixzz2LN5jjzYH

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top