Asta Katutė. Skirtis tarp vyrų ir moterų pažiūrų vis didėja

Žinot posakį, kuris vartojamas pvz. žygio, kelionės metu, kuomet rekomenduojama trumpam apsilankyti krūmuose – vyrai į dešinę, moterys į kairę? Juokas juokais, bet skirtis tarp vyrų ir moterų pažiūrų, kurias galima įvardinti konservatyviomis / liberaliomis arba dešinės / kairės šiuo metu vis didėja.

Tiesa, ne tarp visų amžiaus kategorijų, bet tarp 18–30-mečių. Ši tendencija stebima tiek Pietų Korėjoje, tiek JK, JAV, Vokietijoje, Lenkijoje. Vokietijoje skirtumas tarp jaunų vyrų ir moterų yra 30 punktų, JK – 25. Korėja muša rekordus su daugiau kaip 50 punktų skirtumu. Korėjoje situacija yra ekstremali, tačiau tai yra įspėjimas kitoms šalims, kas gali nutikti, kai jaunų vyrų ir moterų keliai išsiskiria. Jos visuomenė suskilusi į dvi dalis. Santuokų skaičius ir gimstamumas joje smarkiai sumažėjęs. 2022 m. gimimų vienai moteriai buvo 0,78, o tai yra žemiausias rodiklis iš visų pasaulio šalių. Priminsiu, kad tautos skaitlingumą ir kartų kaitos stabilumą užtikrina gimstamumo rodiklis 2,1.

JAV, JK ir Vokietijoje jaunos moterys dabar užima daug liberalesnes pozicijas imigracijos ir rasinio teisingumo klausimais nei jauni vyrai, o vyresnio amžiaus grupės išlieka vienodos. Daugumoje šalių tendencija buvo tokia, kad moterų pažiūros pasislenka į kairę, o vyrų lieka vietoje, tačiau dabar daugėja požymių, kad jauni vyrai aktyviai juda į dešinę, pvz. kaip Vokietijoje, kur šiandien jaunesni nei 30 metų amžiaus žmonės labiau priešinasi imigracijai nei jų vyresni tautiečiai.

Straipsnio nuoroda ČIA.

P.S. Lietuvoje tyrimai šia tema atlikti nebuvo, bet galima bus kiekvienam pačiam atlikti savo „tyrimą iš akies“, nustatant daugiau moterų ar vyrų surinko Vasario 16 progai skirtose tradicinėse eitynėse Vilniuje. Renginio nuoroda ČIA.

Priminsiu, kad Armonaitės akcijoje, kuomet leftistinis LT jaunimas klūpėjo dėl svetimų nuodėmių ant asfalto, dominavo jaunos merginos. Tad tikėtina, kad LT duomenys liudytų analogiškus rezultatus.

5 5 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
22 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
22
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top