Asta Višinskaitė – Katutė. LRT visą mėnesį išlaikė ir galiausiai publikuoti atsisakė šį interviu

LRT visą mėnesį išlaikė šitą interviu nepublikuotą ir galiausiai publikuoti atsisakė. Straipsnyje su psichoterapeutu dr. G. Vaitoška kalbamės apie pavojus, kurie kyla vaikams naudojantis išmaniaisiais įrenginiais. Ne visas socialinių tinklų turinys yra tinkamas vaikams.

Dalis vaikų susiduria su pornografiniais vaizdais, kurie gali juos šokiruoti, internete labai daug seksualizuoto turinio, o influenceriai iš jaunimo tarpo lengvai gali tapti paaugliams didesniais autoritetais nei tėvai. Bet tikėtina, ne tai tapo priežastimi nacionaliniam transliuotojui nepublikuoti šio pokalbio.

Psichoterapeutas dr. G. Vaitoška atkreipia tėvų dėmesį į jaunimo tarpe tiek gyvai, tiek ir per soc. tinklus, plintančias idėjas apie žmogaus lytiškumą, keičiančias vaiko požiūrį į savo lytį. Susiduriame su nauju fenomenu, nebūdingu lyties disforijai, kuri pasireiškia vaikystėje.

Akademinėje literatūroje jis pavadintas socialinės kilmės (arba greitos eigos) lyties disforija, situacija, kai mergaitė ar berniukas nebepriima savo biologinės lyties ir nori ją keisti, nors tokio sutrikimo nebuvo fiksuota vaikystėje. Tyrimai rodo, kad ji ištinka tuos vaikus, kurie turėjo psichologinių ar emocinių kentėjimų dar prieš prasidedant nepasitenkinimui savo gimtimi. O padėti tokiems vaikams visų pirma galime aiškinantis ar mokykloje nesityčioja iš vaiko išvaizdos (storio, netipiško vyriškumo ar moteriškumo, veido bruožų ir kt.), pabrėžiant kiekvieno žmogaus unikalumo vertę ir galbūt pravedus patyčių prevencijos programą.

Ar tik ne mokslininkės Lizos Littman pasiūlyta hipotezė, jog lyties disforijos kilmė gali būti siejama ir su soc. aplinka, pasirodė LRT nepolitiktorektiška ir nesuderinama su progresyvia translytiškumo traktuote? Jeigu kas sumasto save laikyti kitos lyties, tai vienintelis kelias yra visiems džiugiai pritarti ir išrašyti A. Dulkio paslaugiai patvirtintus kitos lyties hormoninius preparatus? Kai kuriose šalyse po to seka ir sveikų kūnų kastracija, sterilizacija, krūtų šalinimas ir t.t.

Vakarų pasaulyje vis garsiau skamba istorijos asmenų, kurie supratę, kad kadaise patikėjo apgaule, jog pakeitus lytį, visos jų problemos dings, dabar bando susigrąžinti savo biologinį kūną*. Tačiau pas mus, panašu, visos mados vėluoja, o nacionalinis transliuotojas, sulaikydamas kitokią nuomonę, palaiko psichologinio kentėjimo priežastis nepašalinančių, vaikų kūnus žalojančių ir vaisingumą atimančių idėjų sklaidą.

* šaltinis ir LRT nepublikuotas pokalbis (ČIA).

4.8 18 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
16 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
16
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top