Atkirtis Putinui: JAV skelbia „10 neteisingų teiginių apie Ukrainą“

Alfa.lt

JAV valstybės departamentas trečiadienį paskelbė „10 neteisingų teiginių apie Ukrainą“ ir taip aiškiai parodė, ką mano apie Rusijos prezidento Vladimiro Putino palaikomą įvykių Ukrainoje versiją. Ji oficialaus pranešimo pavadinime ironiškai įvardyta kaip „prezidento Putino grožinė kūryba“.

„Rusija plėtoja neteisingą naratyvą ir taip bando pateisinti neteisėtus veiksmus Ukrainoje. Pasaulis nėra matęs tokios įsimintinos rusiškos grožinės kūrybos nuo tada, kai Dostojevskis rašė „formulė „du plius du lygu penkiems“ yra savaip patraukli“, – rašoma JAV Valstybės departamento svetainėje.

Pateikiame 10 Rusijos teiginių apie Ukrainą, kurie, pasak Vašingtono, neatitinka tikrovės:

„1. Ponas Putinas sako: Rusijos pajėgos Kryme veikia tik tam, kad apsaugotų Rusijos karinius objektus. Infrastruktūros ir karinius objektus Kryme užėmė ne Rusijos pajėgos, o piliečių savigynos grupės.

Faktai: tvirti įrodymai rodo, kad Rusijos saugumo tarnybų nariai sudaro gerai organizuotų ir priešiškų Ukrainai pajėgų Kryme pagrindą. Nors šie kariai vilki uniformomis be skiriamųjų ženklų, jie vairuoja transporto priemones su Rusijos kariuomenės numeriais ir patys pripažįsta esantys Rusijos saugumo pajėgomis, kai jų to klausia tarptautinė žiniasklaida bei Ukrainos kariškiai. Maža to, šie individai turi ginkluotę, kuri paprastai nėra prieinama civiliams.

2. Ponas Putinas sako: Rusijos veiksmai suderinami su 1997 metų Ukrainos ir Rusijos Federacijos draugystės sutarties nuostatomis.

Faktai: 1997 metų susitarimas reikalauja iš Rusijos gerbti Ukrainos teritorinį integralumą. Rusijos kariniai veiksmai Ukrainoje, kurie leido jiems perimti operatyvinę Krymo kontrolę, akivaizdžiai pažeidžia Ukrainos teritorinį integralumą ir suverenumą.

3. Ponas Putinas sako: opozicija neįgyvendino vasario 21 dienos susitarimo su buvusiu Ukrainos prezidentu Viktoru Janukovyčiumi.

Faktai: vasario 21 dienos susitarimas nustatė planą, pagal kurį Rada, arba parlamentas, priims įstatymą, kuriuo atkuriama 2004 metų Ukrainos konstitucija, tokiu būdu grąžinant šalį prie parlamentinės konstitucinės sistemos. Pagal susitarimo sąlygas, V. Janukovyčius privalėjo pasirašyti tai įgalinančius teisės aktus per 24 valandas ir taip atnešti taikų krizės sprendimą. V. Janukovyčius atsisakė vykdyti savo įsipareigojimus. Vietoje to jis susikrovė daiktus ir pabėgo, palikęs didelio masto korupcijos įrodymų.

4. Ponas Putinas sako: Ukrainos vyriausybė nėra legitimi. V. Janukovyčius išlieka legitimiu Ukrainos lyderiu.

Faktai: pats Rusijos prezidentas V. Putinas kovo 4 dieną pripažino, kad V. Janukovyčius „neturi politinės ateities“. Po to, kai V. Janukovyčius pabėgo iš Ukrainos, prieš jį atsigręžė netgi jo paties Regionų partija, nubalsavusi patvirtinti jo pasitraukimą iš pareigų ir paremti naująją vyriausybę. Naujoji Ukrainos vyriausybė buvo patvirtinta 371 demokratiškai išrinkto Ukrainos parlamento balsu – daugiau nei 82 proc. dauguma. Laikinoji Ukrainos vyriausybė yra visos tautos valdžia, kuri prižiūrės šalies judėjimą link demokratinių rinkimų, numatytų gegužės 25 dieną – rinkimų, kurie įgalins visus ukrainiečius dalyvauti kuriant jų šalies ateitį.

5. Ponas Putinas sako: prasidėjus humanitarinei krizei, šimtai tūkstančių žmonių bėga iš Ukrainos į Rusiją, ieškodami prieglobsčio.

Faktai: šiuo metu nėra absoliučiai jokių humanitarinės krizės įrodymų. Taip pat nėra ir įrodymų, jog prieglobsčio prašytojai bėgtų iš Ukrainos į Rusiją. Vietoje veikiančios tarptautinės organizacijos atliko tyrimą ir kalbėjosi su Ukrainos pasieniečiais, kurie taip pat paneigė šiuos teiginius. Nepriklausomi žurnalistai, stebintys sieną, taip pat nepraneša apie pabėgėlių antplūdį.

Daugiau skaityti ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
1
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top