Atlyginimus susigrąžinę premjeras ir švietimo ministras smerkia to paties siekiančius mokytojus dėl politikavimo

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) teigimu, įspėjamąjį streiką surengė daugiau nei 100 šalies mokymo įstaigų, jame dalyvavo apie tūkstantį pedagogų. Švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, iš viso Lietuvoje dirba daugiau nei 30 tūkst. mokytojų.

Prie įspėjamojo streiko prisidėję mokytojai nevedė pirmų dviejų pamokų, o darželių auklėtojai iš ryto dvi valandas nepriėmė vaikų.
Streiką pedagogai surengė reikalaudami atkurti iki 2009 m. buvusį mokinio krepšelį (3774 litai, šiuo metu – 3348 litai). Dar vienas reikalavimų – prilyginti ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogų atlyginimus bendrojo lavinimo mokytojų atlyginimams ir grąžinti bazinę mėnesio algą – iki 128 litų. Tarp pat pedagogai ragina mažinti darželių grupes bei klases mokyklose. Be to, profsąjungos reikalauja, kad būtų pasirašyta šakos kolektyvinė sutartis ir sudarytos sąlygos mokytojams išeiti į senatvės pensiją nuo 55 metų.

Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis pedagogų surengtą įspėjamąjį streiką susiejo ne tiek su noru atkreipti dėmesį į sistemos problemas, kiek su siekiu papolitikuoti prieš savivaldos rinkimus, kelti globalią įtampą.

Be to, jis teigė, kad ministerija laikosi nuomonės, jog mokytojai streiką surengė pažeisdami teisines procedūras, tačiau kol kas į teismą nesikreips, bet tai bus padaryta, jei pedagogai neatsisakys „radikalių nerealistiškų reikalavimų“ ir ruošis neterminuotam streikui.

„Greičiausiai dėl artėjančių savivaldos rinkimų atsirado noro papolitikuoti, padaryti triukšmą […]. Kas mane labiausiai nustebino, kad iš už viso šito išlindo dar Lietuvos lenkų rinkimų akcijos stiprus palaikymas. Čia man buvo iš tikrųjų netikėta. Aš galvojau, kad čia yra opozicinių partijų labiau inicijuoti veiksmai, bet pradėsiu galvoti, kad, ko gero, kaip sakiau, ar tai nėra susiję su įvykiais Ukrainoje ir globalia visa šita problematika, – galbūt aš ir buvau teisus“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė ministras.

Panašios pozicijos laikėsi ir premjeras Algirdas Butkevičius, tvirtinęs, jog streikuojantys pedagogai buvo įtraukti į politikavimą, mat papildomų 500 mln. litų švietimui biudžete nėra – anot jo, pedagogų keliami reikalavimai gali būti įvykdyti tik ilgalaikėje perspektyvoje.

A.Butkevičiaus teigimu, esant tokiai situacijai mokytojų veiksmai reikalaujant surasti lėšų ir švietimo sistemai vertinti kaip politikavimas. „Ar galima 500 milijonų iš karto skirti švietimo sistemai? Ar galima iš karto padidinti krepšelį? Čia yra daug politikos, ir yra kai kurie (streikus inicijuojantys “ red.) žmonės, kurie dirba su opozicinėmis politinėmis partijomis, ir, manau, to nereikėtų daryti. Aš manau, kai kurie žmonės įtraukiami į tai, mokytojai yra inteligentai ir tikrai neturėtų pasiduoti tokiems dalykams“, – buvo atviras premjeras.

Tiesos.lt primena, kad siekiant įgyvendinti Konstitucinio Teismo (KT) sprendimą atkurti sunkmečiu sumažintus Seimo narių, teisėjų ir ministrų atlyginimus, Finansų ministerijos skaičiavimais, 2014 metų biudžete turėjo būti numatyti 240 mln. litų. Ką už tuos pinigus buvo galima nuveikti kita, skaitykite ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
11 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
arvis

nei kultūra,nei švietimas dabartinei valdžiai nerūpi ir nerūpės…ir tai ne dėlto,kad jie supranta ar nesupranta švietimo reikšmės,tai yra todėl,kad nei ES,nei pasaulinei valdžiai nereikia protaujančiųjų,o reikia tik vartotojų,vadinasi,kuo mažiau mąstančiųjų…o ši situaciją panaši į tą,kurią kažkada komentavo tūlas apie pensininkų piketą,kad padidintų pensijas-piketuokite,kad valdžia skatintų ekonomikos augimą,tuo pačiu mokesčių didėjimą,tuo pačiu-Sodros pajamas,iš kurios mokamos pensijos.panašiai ir mokytojai-kol žiūrėsite tik savo daržo,nieko nebus.Kol nebūsite aktyviais piliečiais ir tokiais neugdysite savo mokinių,kol neginsite universalių piliečių teisių,tol sistema traiškys jus,geriausiu atveju numesdama jums kaulą.ir tai laikinai…

Kol brudai sėdės prie kormuškos

tol gero nelaukit, nes patys juos prileidot pri kormuškos

JULIUS

Labai tikslus pastebėjimas.Ačiu autoriui už mintį.

aš išvis

nesuprantu,kas gali drausti taikiai streikuoti???Juk tai numatyta Konstitucijoj!!!Kokios beždžionės vadovauja valstybei,jei nežino pagrindinio šalies įstatymo???Pamenu,iškart po nepriklausomybės,tauta turėjo prieškalėdinę savaitę dirbti nemokamai valstybei,kai tuo tarpu valdžia sau išsimokėjo premijas.Tai vat,dabar ta pati šutvė vėlgi mato tik save,nes,matyt,neužteks premijom.Iki ko gali nusiristi šitie”išminties bokštai-tinginiai”,kad tik pralobtų.Kai jie nedalyvauja Seimo darbe,o važinėjasi,nežinia ką veikia,tai algą gauna,o kitus tuoj pamato.Juk valdžia veržiasi mus padaryt nuolankiom nemąstančiom būtybėm,kas jiems puikiai sekasi

Canada

Jusu ministeris pirmininkas ir shvietimo ministeris yra paskutiniai shunsnukiai. Kaip ir jusu konstitucinis teismas. Isivaizduokite sheimos teva, kuris kiekviena vakara laka Camus konjaka ir shaukia ant alkanu vaiku, kai anie papraso buterbrodo. Tokia pas jumis valdzia.

Kritikas Pikčiurna

Štai iš pasirodė, ką proktologas veikia švietime – šviesu, kaip jo gydymo srityje…
Valdžios ponai, jei negalite įgyvendinti tai, ką žadėjote per rinkimus, laikas atsistatydinti ir su visom savo partijom eiti dirbti į švietimą už tuos pinigus, kuriuos mokate mokytojams. Sau pinigų surandate sočiai.
Ir nereikia čia ieškoti motyvų užsienyje, nes mokytojai ne jūsų partijos, dirba ne užsienio šeimininkams, bet Lietuvos ateičiai. Lenkų rinkimų akcija šį kartą yra gausesnė, nes dirbdama su jumis išmoko geriau organizuotis, o lietuvius nuolat demoralizuoja ir supriešina konservatoriai vietoje pinigų kišdami patriotizmą, kurio patys jau seniai nebeturi.
Su Ukraina tai turi tik tokį ryši, kad prisiprašysite Maidano…

Liepa

Puikus Kritiko Pikčiurnos komentaras. Dėkui Jums.//Nepriteklių ir buities problemų nenukankintas,milijoninius turtus deklaruojantis ministeris Dainius Pavalkis tikras Didmeistris, nes nuolat dainuoja tą pačią nuvalkiotą pervalkiotą dainelę :”mokytojus įtakoja užsienio priešiškos jėgos, užsienio priešiškos jėgos”…// Gaila, kad mokytojų profsąjungos nevieningos – jas tarpusavy kiršina politikieriai: dalis prosąjungiečių nestreikuoja, nes jų vadovai… socialdemokratų partiečiai – kaipgi prieš „savus” šokinėsi.// Nenormalu..

Marija

Šlykštu. Uspaskicho rusbernis Pavalkis kaltina Lietuvos mokytojus dirbant rusams.

Kėdainiete

Didžiųjų mokslo rūmų atidarymas Kaune.Prisišliejęs prie Butkevičiaus sėdi ir minkštą kėde trina Pavalkas. Bet žvilgsnis toks panašus į menkystą, net iš mandrumo uodegą nenustygsta vietoje, o lakioja į visas kėdės puses. Šlykštu žiūrėti, kokia iššaukianti ministro milijonieriaus laikysena ir vis tik iš didelio nepasitenkinimo, apart blogai valdoma švietimo sistema. O gal žmonai vėl atnaujinta milijoninė kapitalo kupra, apie kurią rašė ne vienas laikraštis.

Canadai

o kad žinotumėte, kiek daug Lietuvoje šeimų, kur vyras iš darbo parsineša butelį, o vaikams žmonos diena iš dienos kepa nepabaigiamus blynus, nors vaikai vis prašo mėsos… Ir dar kartoja „koks geras tėvelis”.
O paskui stebimės, kodėl toks nesusivokimas sąvokose ir bevališkumas.

Anikė

Vilkai niekada ėriukų neužjaus,paskutinį kailį numaus ne tik pensininkams,bet ir
kitiems vargšams.
„…Jau kaltas tu dėl to,kad mane ėsti spiria”,tokia godaus vilko psichologija (I.Krylovo pasakėčia „Vilkas ir Ėriukas”).

11
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top