Atnaujinusi Teisėjų atrankos komisiją prezidentė toliau klaidina visuomenę dėl „dvigubai išaugusio pasitikėjimo“ teismais

Prezidentės spaudos tarnyba šiandien visuomenei pranešė apie Dalios Grybauskaitės atnaujintą Teisėjų atrankos komisiją ir pagal klasikines propagandos taisykles pabrėžė: „Prezidentė nuosekliai siekia užtikrinti teismų veiklos skaidrumą ir žmonių pasitikėjimą teisine valstybe. Žmonių pasitikėjimas teisingumu per kelerius metus išaugo dvigubai – nuo 24 proc. 2010 metais iki 51 proc. 2013 metais“.

Šią propagandinę tezę, Dalios Grybauskaitės ir jai talkinusio LRT žurnalisto Edmundo Jakilaičio skelbtą per Prezidento rinkimų debatus, iš karto atkartojo oficialioji žiniasklaida.

Tiesos.lt supažindina su visu prezidentės spaudos tarnybos paskelbtu tekstu ir primena tikruosius pasitikėjimo teismais duomenis bei manipuliavimo jais istoriją.

* * *

Prezidentė paskyrė naują Teisėjų atrankos komisiją

Penktadienis, rugsėjo 19 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretą, kuriuo paskyrė naujos sudėties Pretendentų į teisėjus atrankos komisiją. Siekiant užtikrinti objektyvią, skaidrią ir kokybišką teisėjų atranką, į Komisiją trejų metų laikotarpiui deleguojami 4 visuomenės atstovai ir 3 teisėjai.

Komisija yra Prezidento patariamoji institucija, kuri padeda formuoti teisėjų korpusą. Skirdama teisėjus, Prezidentė atsižvelgia į Komisijos rekomendacijas, taip pat su kiekvienu kandidatu į teisėjus susitinka asmeniškai.

Prezidentė į Komisijos pirmininko pareigas antrai kadencijai paskyrė žinomą psichoterapeutą Eugenijų Laurinaitį, kuris yra Europos psichiatrijos asociacijos prezidentas.

Į Komisiją Prezidentė taip pat deleguoja šiuos visuomenės atstovus: psichologą Virginijų Lepešką, žurnalistą Šarūną Černiauską, ekonomistą Nerijų Mačiulį ir teisėjus – Olegą Fedosiuką, Dalią Kačinskienę ir Skirgailę Žalimienę.

V. Lepeška yra žmogiškųjų išteklių ekspertas, tarptautiniu lygiu pripažintas vadybos konsultantas. Žurnalistas Š. Černiauskas specializuojasi tiriamojoje žurnalistikoje, už reikšmingas publikacijas yra pelnęs apdovanojimus. Ekonomistas N. Mačiulis dirba vyriausiuoju ekonomistu banke, dėsto ISM Vadybos ir ekonomikos universitete.

O. Fedosiukas yra Aukščiausiojo Teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjas, Mykolo Romerio universiteto teisės dėstytojas. S. Žalimienė dirba Vyriausiojo administracinio teismo teisėja, specializuojasi Europos Sąjungos teisėje, dėsto Vilniaus universitete. Lietuvos apeliacinio teismo teisėja D. Kačinskienė yra civilinės teisės specialistė.

Prezidentės iniciatyva buvo sustiprinta teisėjų atrankos procedūra, taip pat buvo suteikta daugiau svertų šiame procese dalyvaujančiai Pretendentų į teisėjus atrankos komisijai. Teisėjų karjerą lemia ne tik darbo stažas ir profesinė kvalifikacija, bet ir pretendentų asmeninės savybės, motyvacija.
 
Prezidentė nuosekliai siekia užtikrinti teismų veiklos skaidrumą ir žmonių pasitikėjimą teisine valstybe. Žmonių pasitikėjimas teisingumu per kelerius metus išaugo dvigubai – nuo 24 proc. 2010 metais iki 51 proc. 2013 metais.

2014-09-19, Prezidentės spaudos tarnyba

* * *

Daugiau apie prezidentūros skleidžiamą melą dėl pasitikėjimo teismais skaitykite kitose Tiesos.lt publikacijose:

Vygantas Malinauskas. Teismai, teisė ir moralė

Patricia A. Streeter. Lietuvos teismų bėdos

Algimantas Zolubas. Vilties blyksnis teisingumo link

Prezidentė D. Grybauskaitė nusivylė savo paskirtais teisėjais

Korumpuota teisėtvarka kaip valstybę griaunantis veiksnys: kaip pasipriešinti?

„Pasitikėjimas teismais išaugo“ – toliau apgaudinėja save aukščiausi teisėjai

Prof. Vytautas Daujotis: „Lietuvos teismų sistema save saugos iki galo“

Dalia Grybauskaitė: Mano iniciatyva Lietuvoje viskas gerėja

LRT debatų laidoje E. Jakilaitis įžūliai melavo, o D. Grybauskaitė tam pritarė

N. Puteikio rinkimų štabas prašo paneigti LRT debatų vedėjo E. Jakilaičio melą

Naglis Puteikis: Kol kas nematau, kuo skiriasi D. Grybauskaitės ir Z. Balčyčio pozicijos esminiais Lietuvos klausimais

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
9 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
teismai = teisingumas= tiesa ?

kai melagė polikarpovna nei karto nepasidomėjo, kodėl žmonės prieš jos langus didelėm raidėm rašo TIESOS (tikisi, kad pamatys) – kažką dar peza apie pasitikėjimą teismais bei teisėjais – jos skiriamais…

Marija

Kaip negražu meluoti? Gal kardinolas ar metropolitas įspės ponią D. Grybauskaitę, kad taip nedarytų?

Stulbina paskirti nauji komisijos nariai. DELFI žurnalistas Černiauskas seniai garsėja KT propaganda. Dainiaus Žalimo žmona yra „nusipelniusi” tik kaip valdžiai tarnaujančio KT propagandisto, o dabar ir KT pirmininko žmona.

Mukaburis

Kai D. Valio pavaduotojo D. Raulušaičio bičiulis, buvęs Prezidentės patarėjas Ernestas Rimšelis išėjo dirbti į vieną garsią advokatų kontorą, kas dabar taip pat uoliai dalyvaus Teisėjų atrankos komisijos posėdžiuose ir padės teisingai apsispręsti?

Vatnikas

O, matau, kad mano gerbiamas A. Račas gyliai klydo, bo nei A. Matonio, nei P. Chamo Prezydentė Dalia nepaskyrė į Teisėjų atrankos kamisiją. A. Račas rašė sekančiai: Šarai, tu esi visiškas p. ir man nuoširdžiai tavęs gaila. Pasirinkai kelią, kuris veda ten, kur šiandien yra A.Bačiulis ir A.Matonis.
A. Račo atvejis patvirtina gylią Giraklito mintį: kas gyliai mąsto, gyliai ir klysta.

Vatnikas

A. Račas matyt genialiai įžvelgė, kad Šarūnas Černiauskas už savo straipsnį „Prezidento rinkimai įsibėgėja: demaršas prieš D. Grybauskaitę”, kur demaskavo N. Puteikio klastingą sumanymą nerištis kaklaraiščio, Prezidentės Dalios būs paskirtas į Teisėjų atrankos kamisiją. A. Račas padarė jam sekantį gylų įspėjimą: „Kada nors tau dėl to bus gėda, bet bus jau per vėlu”.

Fufaikinas Vatnikui

čarniavskaj ira takia viaisle – jie nytury giedos.
Ny vėnas.

....

teisingumu truputi pasitikesim,kada suras kas nuzude Kedi,kada bus teisingai isnarpliota pedofilijos byla,kada nebebus tasomi nekalti zmones,o svarbiausia norim nedaug,KADA TEISINGUMAS LEIS VAIKUI SUSITIKTI SU MERGAITE???TASKAS,o visa kita slykstu.

....

NE SU MERGAITE,O SU SENELIAIS

kind

process monetary divergent pay collection check credit score for free secure director gathering

9
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top