Atsistatydina vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis

Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis penktadienį, baigiantis darbo dienai, premjerui Algirdui Butkevičiui įteikė atsistatydinimo pareiškimą.

„Šiandien valstybei kaip niekad reikalingas stabilumas. Bet kokia vykdomosios valdžios skaldymo politika yra naudinga tik mūsų oponentams ar visuomenės intereso vertybes paminančioms politinėms jėgoms.

Man svarbiausia – kiekvieno Lietuvos žmogaus ir pačios valstybės saugumas.

Todėl vardan visuomenės intereso ir stabilumo mūsų šalyje, bendros globalios grėsmės akivaizdoje, priimu tokį sprendimą“, – žiniasklaida cituoja S.Skvernelio pareiškimą.

Ministras sakosi tikintis, jog per jo vadovavimo Vidaus reikalų ministerijai metus nuveikti darbai leidžia visuomenei, kiekvienam jos nariui, jaustis saugesniam. „Visad dirbau vardan to, kad mūsų šalyje saugus galėtų jaustis kiekvienas: nuo vaiko iki senjoro. Tik tokia valstybė gali būti stipri. Politinės kultūros lygis ar partiniai interesai neturi sugriauti piliečių pasitikėjimo valstybe, ginančia savo žmonių interesus“, – pranešime pabrėžia S. Skvernelis.

Ir pats vidaus reikalų ministras, ir policijos vadovybė sulaukė daug kritikos dėl ketvirtadienio vakare kilusio chaoso Vilniuje, kai buvo paskelbta, jog nuo policininkų pasprukęs įtariamasis kartu pagrobė ir jų automatą.

Komentuodama praėjusios dienos situaciją Vilniuje prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė: „Turiu su apgailestavimu pasakyti, kad jau ne pirmą kartą ministras demonstruoja žemą politinį lygį, kai mėgina komentuoti arba neprisiima ar nesupranta savo asmeninės atsakomybės. Vidaus reikalų ministras privalo laiku ir pilnai informuoti apie įvykius visus valstybės vadovus“.

Anot D.Grybauskaitės, „vakarykštė situacija Vilniuje atrodė apgailėtinai“. „Per pastarąją savaitę viena po kitos viešojo saugumo pareigūnų klaidos parodė, kad būtina dar įdėmiau peržiūrėti daugelį procedūrų, tame tarpe – konvojavimo, ginklo naudojimo. Šios klaidos netoleruotinos. Kalbėjau šiandien ryte ir su generaliniu komisaru Linu Pernavu, vyksta vidinis tyrimas ir labai tikiuosi, kad po tokių incidentų žmonėms nekils klausimų, ar gali pasitikėti mūsų pareigūnų profesionalumu“, – sakė šalies vadovė.

Pagal Konstituciją ministrus skiria ir atleidžia prezidentas ministro pirmininko teikimu. Premjeras A. Butkevičius BNS teigė, jog tikisi, kad ministras persigalvos ir atsiims atsistatydinimo pareiškimą. Kol kas šį klausimą Vyriausybės vadovas svarstys tik po savaitės, kai grįš iš komandiruotės.

Tiesos.lt primena, jog dar šį rytą S. Skvernelis laikėsi kitos pozicijos. Atsakydamas į „darbiečių“ raginimą prisiimti politinę atsakomybę dėl ketvirtadienio incidento, jis pareiškė, jog „proginiai“ atsistatydinimai naudos neatneštų: „Proginiai“ atsistatydinimai vidaus reikalų sistemai naudos dar niekad neatnešė. Kol yra vadovybės, sistemos žmonių ir visuomenės pasitikėjimas, tol turiu pareigą bei atsakomybę dirbti.“

S.Skvernelį į ministro pareigas delegavo „Tvarkos ir teisingumo“ partija, turinti šį postą pagal valdančiosios koalicijos sutartį. Ministras nėra šios partijos narys.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
24 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
24
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top