Atviras laiškas D. Grybauskaitei ir D. Valiui: prokurorė N. Oškutytė neturi teisės dirbti prokuratūroje

Dėl visuomenei kol kas nežinomų priežasčių N. Oškutytė nusipelnė ypatingo prokuratūros vadovų pasitikėjimo: buvęs Kauno apygardos vyriausiasis prokuroras Kęstutis Betingis (kairėje) pavedė jai vadovauti iš 7 VSD darbuotojų sudarytai ikiteisminio tyrimo grupei, o generalinio prokuroro pavaduotojo Dariaus Raulušaičio vadovaujama komisija atvėrė kelią karjerai, nepaisydama tarptautiniu skandalu pasibaigusios Gatajevų bylos

ekspertai.eu

Gatajevų persekiojimo byloje skandalingai išgarsėjusi prokurorė Nomeda Oškutytė-Urbonavičienė neturi teisės ne tik kopti karjeros laiptais, bet ir dirbti prokuratūroje, – teigia žinomi režisieriai, žmogaus teisių gynėjai, žurnalistai ir kiti politinį prieglobstį Suomijoje gavusių Gatajevų šeimos bičiuliai, inicijavę žemiau skelbiamą kreipimąsi.

J. E. Daliai Grybauskaitei,
Lietuvos Respublikos Prezidentei

p. Dariui Valiui,
Lietuvos Respublikos Generaliniam prokurorui

Dėl Nomedos Urbonavičienės skyrimo Kauno apylinkės prokuratūros vyr. prokurore

ATVIRAS LAIŠKAS
2014-02-03
Helsinkis

Dienraštyje „Kauno diena” rašoma, kad Gatajevų bylos prokurorė Nomeda Oškutytė (dabar Urbonavičienė) dalyvauja atrankoje užimti Kauno apygardos Kauno apylinkės prokuratūros vyriausiojo prokuroro pareigas.

Stebina, kad žiniasklaida Nomedą Urbonavičienę įvardija realiausia pretendente užimti Kauno apylinkės prokuratūros vyriausiojo prokuroro pareigas.

Suomijos teismai ir kitos institucijos jau yra įvertinusios prokurorės Nomedos Urbonavičienės darbą ir kompetenciją Gatajevų byloje. Dėl VSD pareigūnų ir prokurorės Nomedos Urbonavičienės vykdyto persekiojimo Suomija Gatajevams suteikė politinį prieglobstį. Nagrinėjant Gatajevų bylą Lietuvos teismuose vis labiau aiškėja, kad bylos duomenys buvo galimai falsifikuojami. 2014-01-06 Klaipėdos apygardos teismo teisėjų kolegija priėmė nutartį pranešti Kauno apygardos vyriausiajam prokurorui apie galimą Sedos Esimbajevos melagingų parodymų davimą teisme. Mes manome, kad turi būti ištirta, kokie VSD ir prokuratūros pareigūnai talkino Sedai Esimbajevai galimai klastojant bylos duomenis.

Taip pat tenka pabrėžti, kad baudžiamosios bylos buvo sukurptos Gatajevus stojusiems ginti Editai Murauskaitei ir Gintautui Bukauskui. Teismai pripažino, kad Editai Murauskaitei ir Gintautui Bukauskui mesti kaltinimai buvo nepagrįsti. Šiuo metu yra ruošiami ieškiniai dėl moralinės ir materialinės žalos atlyginimo.

Ar Lietuvos Respublikos kompromitavimas tarptautinės visuomenės akyse yra privalumas prokurorei Nomedai Urbonavičienei siekiant Kauno apylinkės prokuratūros vyriausiojo prokuroro pareigų?
Mes pastebime J. E. Dalios Grybauskaitės, Lietuvos Respublikos Prezidentės, pastangas gerinti Lietuvos teisėsaugos darbą. 2009 metais buvo atleisti susikompromitavę VSD vadovai, kurių pastangomis buvo sukurpta Gatajevų byla. Jau nebedirba ir dalis teisėjų bei prokurorų, priėmusių šališkus sprendimus Gatajevų byloje.

Tačiau prokurorės Nomedos Urbonavičienės pretenzijos tapti Kauno apylinkės prokuratūros vyr. prokurore rodo, kad procesai Lietuvos teisėsaugoje nėra vienareikšmiški.

Mes manome, kad prokurorė Nomeda Urbonavičienė dėl Gatajevų vykdyto persekiojimo ne tik negali pretenduoti į aukštesnes pareigas, bet neturi ir teisės dirbti Lietuvos prokuratūros sistemoje.
Tolimesnis Nomedos Urbonavičienės darbas prokuratūros sistemoje reiškia, kad Lietuvos prokuratūros vadovai dalijasi moraline atsakomybe su šia prokurore dėl vykdyto Gatajevų persekiojimo.
pagarbiai,

Khadizhat Gataeva
Malik Gataev
(nurodytas adresas Helsinkyje – red. past.)

Žemiau nurodytų asmenų vardu:

Aki Kaurismäki, akademikas, kino režisierius, Suomija
Elena Maglevannaya, žurnalistė, Suomija
Maiu Plado, žmogaus teisių gynėja, Estija
Heidi Hautala, žmogaus teisių gynėja, Suomija
Teemu Matinpuro, Suomijos taikos komiteto Vykdantysis direktorius
Oksana Chelysheva, Rusijos – Čečėnijos draugystės bendrijos viceprezidentė
Pirjo Honkasalo, kino režisierė, Suomija
Anu Harju, Suomijos nevyriausybinės organizacijos Zhima Ditt/ Pieni Puu ry direktorė
Mantas Kvedaravičius, Gatajevų šeimos draugas ir rėmėjas, Lietuva
Ieva Raubishko, Gatajevų šeimos draugė ir rėmėja, Latvija
Bekhan Gariev, Gatajevų šeimos draugas ir rėmėjas, Didžioji Britanija
Rimantas Iniakovas, Gatajevų šeimos draugas ir rėmėjas, Lietuva
Hannu Paloviita, leidėjas, Rosebud Books, Suomija
Anu Lönnqvist, Gatajevų šeimos draugė ir rėmėja, Suomija
Irena Brezna, rašytoja ir žurnalistė, Gatajevų šeimos draugė ir rėmėja, Šveicarija
Viktorija Poupko, Anos Politkovskajos atminimo fondo direktorė, JAV

Susiję:

D. Raulušaitis nežino, kad Suomija suteikė politinį prieglobstį Gatajevams. M. Gatajevo liudijimas, D. Kuolio komentaras, ekspertai.eu laiškas

„Ekspertai.eu” prašo D. Raulušaičio paaiškinti į aukštą postą pretenduojančios prokurorės N. Oškutytės nuopelnus Gatajevų byloje

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
6
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top