Audrius Bačiulis. Amerikos tomahaukai virš Sirijos atskraidino gerąją žinią Lietuvai

„Lietuvos žinios“

Prezidento Donaldo Trumpo baudžiamoji akcija Sirijoje prieš cheminį ginklą panaudojusį galvažudį Basharą al Assadą parodė, kad po obamizmo atsigavusi Amerika vėl stojo ginti civilizuoto pasaulio vertybių nekreipdama dėmesio nei į Rusijos, nei į Kinijos nuomonę.

Penktadienį atsibudome kitokiame pasaulyje – pasaulyje, į kurį sugrįžo Amerika ir priminė visiems, kad į tarnybą sugrįžo policininkas, palaikantis tvarką ir statantis į vietą visus, nesilaikančius civilizuoto bendrabūvio taisyklių.

Donaldo Trumpo sprendimas sušaudyti sparnuotomis raketomis „Tomahawk“ Sirijos karinį aerodromą, iš kurio pakilo lėktuvai, zarino dujų bombomis išnuodiję su prezidentu Assadu kovojančios Idlibo provincijos gyventojus, buvo būtent tai, ko reikėjo po nykaus Baracko Obamos prezidentavimo pasimetusiam, valią ir galią prarandančiam Vakarų pasauliui.

Aštuonerius metus Obama vykdė antiamerikietišką ir antivakarietišką Jungtinių Valstybių atsitraukimo iš prieš pusę šimtmečio iškovotų pasaulinės supergalybės pozicijų, itin sustiprėjusių po Sovietų Sąjungos žlugimo.

Aštuonerius metus atsitraukianti Amerika palikdavo paskui save galios vakuumą, kurį netrukdavo užpildyti įvairaus plauko religiniai, idėjiniai ar geopolitiniai jos priešai: Po Šaltojo kario pabaigos nepribaigti komunistiniai režimai, visa jėga kylanti agresyviojo islamizmo banga, Kinija ir, savaime suprantama, Rusija, niekados nepripažinusi savo pralaimėjimo Šaltajame kare ir ketvirtį amžiaus nuosekliai siekusi revanšo.

Chaosas Šiaurės Afrikoje ir Artimuosiuose Rytuose bei Islamo valstybės susikūrimas, Šiaurės Korėjos ir Irano branduolinės ir raketinės ambicijos, Krymo užgrobimas ir hibridinis karas Ukrainoje, Vakarų Europos nenoras vykdyti savo įsipareigojimus NATO – visa tai tiesioginiai ir neabejotini kapituliantiškos Obamos politikos padariniai.

Tarp visų tų nelaimių, kurias Obamos politika atnešė Artimiesiems rytams, vienas blogas darbas yra išskirtinis ir jau įrašytas į patį juodžiausią karo nusikaltimo puslapį – jo nuolaidžiavimas leido Sirijos skerdiku pramintam šios šalies prezidentui Assadui nebaudžiamai naudoti cheminį ginklą prieš sukilėlius, siekusius atsikratyti jo režimo.

Straipsnio tęsinį skaitykite ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
13 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
13
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top