Audrius Bačiulis. Apie Metų įvykį ir Metų žmogų

lzinios.lt

Toks yra vienas – Donaldas Trumpas. Ir bet kuri žiniasklaida, bet kuris apžvalgininkas, įžvalgininkas, politikas ar politologas, bandantis neigti šią akivaizdybę, tad desperatiškai ieškantis ir netgi atrandantis kitą kandidatą į Metų įvykį/žmogų Nr.1, tėra veidmainingas niektauza, nevertas jūsų ir mūsų dėmesio.

Donaldo Trumpo pergalė sugriovė visus ligšiolinius įsivaizdavimus apie Amerikos isteblišmento ir didžiosios žiniasklaidos galią, prikišamai parodydama, kad Amerika išliko demokratine šalimi, kurioje vis dar rinkėjai, o ne partinė nomenklatūra ir su ja suaugę politologai bei žurnalistai sprendžia, kas ateis į valdžią.

Po Donaldo Trumpo pergalės sekę devyni prezidentavimo mėnesiai paneigė visus isteblišmento ir didžiosios žiniasklaidos skleistus gandus, esą tai būsiąs niekam tikęs Amerikos ir Vakarų pasaulio lyderis.

Nutiko lygiai atvirkščiai.

Jūs nepatikėsite, bet netgi visiškai anti-trumpinė televizija CNN užvakar pranešė, jog „Donaldas Trumpas pasiekė tam tikrų pergalių užsienio politikoje“. Vardijo daugiausiai Artimuosius Rytus, pergalę prieš ISIS, suvaldytą padėtį Irake ir Afganistane, raketų smūgį Assadui už cheminio ginklo naudojimą, perversmą Saudo Arabijos vadovybėje.

Savaite anksčiau toks pat užkietėjęs, Lietuvoje populiarus anti-trumperis Edwardas Lucas pripažino straipsnyje „The Times“, kad prie Donaldo Trumpo Amerikos sąjungininkų Europoje saugumas smarkiai išaugo.

Smagus Donaldo Trumpo spyris į pasturgalį europiniams NATO parazitams, pagaliau privertęs juos didinti išlaidas gynybai; šarvuota amerikiečių brigada Lenkijoje; pusantro karto padidintas finansavimas JAV pajėgoms Vidurio ir Rytų Europoje; ginkluotės tiekimas su Rusijos agresija kovojančiai Ukrainai; nauja JAV nacionalinio saugumo strategija, Rusijos ir Kinijos politiką įvardijanti pagrindiniais iššūkiais Amerikai, – visa tai geriau už bet kokius žodžius paliudijo, jog naujasis JAV prezidentas savo požiūrį į mums grėsmę keliančia Vladimiro Putino Rusiją rodo veiksmais, o ne kalbomis.

Nors būta ir Donaldo Trumpo kalbų.

Tokių kalbų, kokių iš Amerikos prezidentų lūpų negirdėjome daugiau nei ketvirtį amžiaus, nuo tada, kai Ronaldas Reaganas paragino tuomet dar buvusios Sovietų Sąjungos tuomet dar lyderį Michailą Gorbačiovą nugriauti Berlyno sieną.

Kalbėdamas Varšuvoje, Vidurio ir Rytų Europos vadovų konferencijoje, Donaldas Trumpas pažadėjo ginti Vakarų Civilizaciją nuo jai gręsiančių pavojų. Tai jau būtų daug, bet jis kalbėjo toliau.

Donaldas Trumpas tapo pirmuoju iš didžiųjų Vakarų valstybių vadovų, padėjusių lygybės ženklą tarp hitlerinio nacizmo ir stalininio komunizmo, 1939-siais pasidalijusių Rytų Europą.

Tokio iššūkio Maskvai per aštuonis dešimtmečius nebuvo metęs joks Vakarų lyderis.

Reikia suprasti, kad visa anksčiau Sovietų, o dabar Rusijos valstybinė pasaulėvoka pagrįsta teiginiu, jog 1941 metais „po klastingo hitlerinės Vokietijos užpuolimo didžioji rusų tauta Didžiajame tėvynės kare išgelbėjo pasaulį nuo fašizmo“, tad to pasekoje rusai savaime yra geriečiais, kovojusiais Pasaulinio Gėrio jėgų pusėje. Ir Vakarai turi juos už tai mylėti, gerbti ir popinti.

Straipsnio tęsinį skaitykite ČIA

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
21 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
21
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top