Audrius Bačiulis. Baideno SGD „dovana“ Vladimirui Putinui

Veidaknygė

Rusijos žiniasklaidą džiugina JAV gamtinių dujų eksporto draudimas.

Redakcinė kolegija

Prezidentas J. Bidenas bando priešpastatyti save Donaldui Trumpui, žadėdamas palaikyti Amerikos sąjungininkus Europoje. Tikriausiai jis negirdėjo, kaip Vladimiro Putino žiniasklaidos organai džiūgauja, kad jo administracija dvigubai kirto Europai, sustabdydama leidimus naujiems suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) eksporto projektams.

„Dabar ne Rusija, o Jungtinės Valstijos nori parklupdyti vokiečius ant kelių“, – džiūgavo Rusijos laikraštis „Pravda“ po to, kai Energetikos departamentas praėjusį mėnesį įvedė moratoriumą naujiems SGD eksporto projektams. „Pravda“ teigė, kad Vokietija galiausiai turės grįžti prie rusiškų dujų pirkimo, nes neturės kito pasirinkimo, ir gali būti teisi.

Vokietijai tenka didelė dalis sutartyse numatyto tiekimo iš Meksikos įlankos pakrantės SGD projekto CP2, kuris dabar stringa dėl leidimų išdavimo sustabdymo. Frankfurtas sparčiai stato SGD importo terminalus, tikėdamasis būsimo patikimo tiekimo iš JAV. Tačiau dabar administracija grasina nutraukti SGD eksportą į Europą, kaip tai padarė Vladimiras Putinas.

Rusijos naujienų šaltinis „RedDigest“ taip pat prognozavo, kad Europai teks pirkti daugiau rusiškų dujų ir ji bus priversta mokėti didesnę kainą. „ES gali kreiptis į Maskvą dėl papildomo tiekimo. Žinoma, apie jokias nuolaidas nebus nė kalbos“, – šaipomasi vasario 3 d. straipsnyje. J. Bideno SGD embargas padarys Europą labiau pažeidžiamą V. Putino energetinio šantažo atžvilgiu.

Prorusiška Rusijos žiniasklaida „Bloknot“ apkaltino JAV rezgant intrigą pakeisti rusiškas dujas, o paskui traukiant kilimėlį iš po europiečių pečių. „Geniali apgavystė: kaip Valstijos apgaudinėjo Europą dėl dujų“, – skelbė „Bloknot“ antraštė. RT (buvusi „Russia Today“) džiūgavo, kad J. Bideno „labai savalaikis sprendimas uždrausti suskystintų gamtinių dujų eksportą“ buvo „dovana Rusijos vadovui Vladimirui Putinui“.

Sunku nesutikti su paskutiniu punktu. J. Bideno draudimas eksportuoti SGD didina V. Putino ekonominę įtaką ir mažina JAV, kaip patikimos sąjungininkės, reputaciją. Kremliui prijaučianti televizijos stotis „Tsargrad“ transliavo, kad eksporto „pauzė“ suteikia daugiau įrodymų, jog Baltieji rūmai savo sąjungininkais rūpinasi „tik žodžiais“. Rusijos propagandistai trolino prezidentą J. Bideną.

J. Bidenas, palyginti su D. Trumpu, gražiai kalba apie paramą sąjungininkams. „Kai Amerika duoda žodį, tai kažką reiškia. Kai prisiimame įsipareigojimą, jo laikomės“, – pareiškė jis šią savaitę. Prezidentas davė žodį, kad Amerika padės Europai atsikratyti pavojingos priklausomybės nuo rusiškų dujų. Ar jis laikysis šio savo pažado visada, ar tik tada, kai tam neprieštaraus jo klimato politikos rėmėjai?

Susijusios naujienos: ketvirtadienį JAV Atstovų Rūmai 224 balsais prieš 200 priėmė įstatymo projektą, kuriuo siekiama panaikinti Bideno administracijos paskelbtą SGD leidimų išdavimo moratoriumą ir atimti iš Energetikos departamento jo vaidmenį išduodant leidimus. Respublikonai pagaliau gali dėl kažko susitarti, tačiau gaila, kad tiek daug demokratų, teigiančių, esą remiantys Ukrainą, balsavo už V. Putino energetinio šantažo politikos skatinimą.

Šaltinis: wsj.com

5 5 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
5
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top