Veidaknygė
Ką gi – Bideno administracija viešai ir oficialiai prisipažino, kad bando neleisti Ukrainai smogti pačius veiksmingiausius smūgius Rusijai – per šios naftos perdirbimo gamyklas, taip pakertant dolerius į Rusijos iždą nešantį degalų eksportą.
Būtent todėl nacionalinio saugumo patarėjas Jake Sullivanas, esantis de facto Putino įtakos agentu Baltuosiuose rūmuose, prieš dvi savaites lakstė į Kijevą. Būtent todėl šias dvi savaites JAV atstovė prie NATO, Pentagono ir Valstybės Departamento atstovai kaip papūgos kudakuoja „mes neremiame Ukrainos smūgių už jos suverenios teritorijos ribų”.
Bideno administracija despertatiškai bando išrasti ką nors tokio, kas padėtų jų bosui rudenį nepralaimėti perrinkimo ir pasirengusi tam paaukoti belenkiek ukrainiečių. Bet kaltas Trumpas, a nia?
„JAV gynybos sekretorius Lloydas Austinas mano, kad Ukrainos smūgiai Rusijos naftos perdirbimo gamykloms gali turėti pasekmių pasaulinei energetikos padėčiai. Jis mano, kad geriau pulti kitus taikinius, praneša agentūra „Bloomberg”.
„Šie išpuoliai gali turėti šalutinį poveikį pasaulinei energetikos situacijai”, – sakė L. Austinas Senato ginkluotųjų pajėgų komiteto posėdyje. „Ukrainai geriau būtų siekti taktinių ir operatyvinių taikinių, kurie gali tiesiogiai paveikti dabartinę kovą.”
Šį pareiškimą iš karto sukritikavo respublikonų senatorius Tomas Kotonas (Tom Cotton), pareiškęs, kad JAV prezidento Džo Baideno (Joe Biden) administracija trukdo aktyviems Ukrainos veiksmams dėl politinių priežasčių.
„Man atrodo, kad Bideno administracija nenori, kad rinkimų metais pakiltų benzino kainos”, – sakė Cottonas.
Pastaruoju metu vis dažniau pasitaiko sprogimų Rusijos naftos perdirbimo gamyklose. Rusai skundžiasi dėl dronų atakų.
Kaip ne kartą pranešė „RBC-Ukraina” šaltiniai, už šių smūgių slypi Ukrainos ginkluotosios pajėgos. Jie jau atakavo naftos perdirbimo gamyklas keliuose regionuose, įskaitant Tatarstaną, kuris nuo Ukrainos sienos nutolęs per tūkstantį kilometrų.
NATO atstovas, komentuodamas žurnalistams, atskleidė, kad dėl tokių atakų gali būti išjungta daugiau kaip 15 % Rusijos naftos perdirbimo pajėgumų.
Jis taip pat patikslino, kad Rusijos naftos perdirbimo gamyklų remontas po smūgių gali užtrukti nemažai laiko.
Tuo tarpu laikraštis „Financial Times” rašė, kad Jungtinės Valstijos paragino Ukrainą nutraukti atakas prieš Rusijos naftos perdirbimo gamyklas. Vašingtonas nerimauja, kad dėl to padidės pasaulinės naftos kainos ir benzino kainos Jungtinėse Valstijose, o tai gali pakenkti prezidento Džo Bideno perrinkimui.
Tačiau Ukrainos prezidento kanceliarijos vadovo patarėjas Michailas Podoliakas, reaguodamas į šią informaciją, pažymėjo, kad Ukraina tokių prašymų iš JAV nėra gavusi”.