Audrius Bačiulis. Didžioji politika Vokietija-Vengrija.

Veidaknygė

Kol būrelis feisbuko analitikų cypsi „Orbanas prorusiškas!”, „šalin Vengriją iš NATO!” ir pan., vienas didžiausių Vokietijos ginkluotės koncernų Rheinmetall, vedantis derybas dėl šaudmenų gamybos ir su Lietuvos Vyriausybe, tik ką susitarė kartu su Orbano Vyriausybės kontroliuojama įmone kartu kurti būsimąjį europinį tanką. Mokykitės tikrosios geopolitikos, kiškučiai ir mažiau klausykit, ką Briuselyje viešai sako. Reikia žiūrėti, ką daro 😉

„Vengrijos vyriausybė suvienijo jėgas su bendrove „Rheinmetall”, kad išvystytų „Panther KF51” modelį iki jo gamybinio lygio. Šiuo tikslu Zalaegerszege, Vengrijoje, pasirašyta atitinkama sutartis.

Vystymo sutarties vertė – apie 288 mln. eurų. Bus sukonstruota ir parengta bandomoji mašina, kuri sudarys prielaidas pradėti gamybą. Rheinmetall projekte bendradarbiauja su valstybine Vengrijos bendrove N7, kuriai taip pat priklauso 49 proc. bendros įmonės Rheinmetall Hungary akcijų.

„Mes džiaugiamės pasiekę dar vieną svarbų etapą kelyje į naujos kartos kovos mašinų gamybą Vengrijoje.

Panther KF51 yra pažangiausias pasaulyje pagrindinis kovinis tankas. Jis nustato naujus mechanizuotų formuočių kovinio efektyvumo standartus, kartu užtikrindamas aukštą prisitaikymo prie būsimų reikalavimų lygį. Tuo pat metu, kaip jau įpratome, suteiksime daugiau galių savo vietinei bendrajai įmonei „Rheinmetall Hungary” ir toliau stiprinsime savo partnerių nacionalinės gynybos pramonės pajėgumus.

Arminas Pappergeris, „Rheinmetall” generalinis direktorius”

Žengdamos į priekį kaip partnerės, Vengrija ir „Rheinmetall” kartu kurs ir visiškai gamybai parengs naujos kartos tanką, kurio koncepciją „Rheinmetall” pasaulio visuomenei pirmą kartą pristatė parodoje „Eurosatory 2022”. Skirtingai nei „Eurosatory” parodoje demonstruotas parodomasis egzempliorius, tankas „Panther KF51 EVO” bus apginkluotas „Rheinmetall” išbandyta 120 mm lygiavamzdė patranka L55A1, kuri taip pat naudojama naujausiuose „Leopard 2” variantuose. Taip bus užtikrintas logistinis suderinamumas su Vengrijos turimu „Leopard 2” tankų parku. Nepaisant to, „Panther KF51 EVO” jau turės automatinį užtaisymo įtaisą.

Be to, bokštelio architektūra leis vėliau sumontuoti naują „Rheinmetall” 130 mm patranką.

Panther KF51 pasižymi dideliu skaitmeninimo ir tinklaveikos laipsniu. Be to, naujos pajėgumų apsaugos technologijos, pavyzdžiui, „StrikeShield”, leis pasiekti mažą bendrą svorį. Jos važiuoklė sukurta remiantis „Rheinmetall” tiekiamu šarvuotuoju evakuaciniu vilkiku „Buffalo”. Kartu su nedideliu bendru tanko svoriu tai prisideda prie didelio „Panther KF51” mobilumo, o dėl bendrumo su „Leopard 2” šeima kartu sukuria sinergijos efektą logistikos, techninės priežiūros ir mokymo srityse.

Pagrindinę „Panther KF51” įgulą sudaro trys kariai: vadas, šaulys ir vairuotojas. Ketvirtoji vieta, esanti priekyje, kairėje priekinės dalies pusėje, skirta posistemės operatoriui. Kuopos ar bataliono vadas jį taip pat gali naudoti kaip mobilų vadavietės postą.

Šaltinis: „Rheinmetall” pranešimas spaudai

5 3 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
5
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top