Audrius Bačiulis. Kaip vokiečiai naivius lietuvius ant Pistorijaus Scholz’o prasuko, arba pamirškit vokišką tankų brigadą Lietuvoje

Veidaknygė

Pamenat, kaip pavasarį kilo skandalas dėl Vokietijos tankų brigados Lietuvoje? Mūsiškiai aiškino, būk tai vokiečiai pasižadėjo NATO ir Vilniui atsiųsti nuolatinei dislokacijai Lietuvoje visavertę tankų brigadą, kuri ženkliai sustiprintų dabartinį Priešakinį NATO mechanizuotą batalijoną, kurio pagrindą sudaro irgi vokiečiai. Berlynas gi sakė, kad jis įsipareigojo prireikus atremti Rusijos puolimą atsiųsti į Lietuvą tankų brigadą, bet taikos metu ši stovės Vokietijoje, o šalia Vilniaus bus dislokuotas tik brigados priešakinis štabas.

Rietenos peraugo į rimtą diplomatinį skandalą, kurį visiems netikėtai išsprendė Vokietijos gynybos ministras Pistorijus, viešėdamas Vilniuje ėmęs ir pasakęs: Na gerai, atsiųsiu aš jums brigadą! Mūsiškiai apsikakojo iš laimės, vokiečių kariai – iš panikos, nes jie gerai žinojo, kad jokios brigados, kurią galima siųsti į Lietuvą, tiesiog nėra – kadaise legendinis Bundeswehras nustekentas iki plikų užpakalių tiesiogine prasme.

Na, bet ministras pasakė, ministras padarys, a nia? Laukit!

Štai, solidusis Die Welt aiškiai rašo: Pistorijus dar tik ketina kada nors sukurti tankų brigadą, kuri važiuos į Lietuvą, nes dabartinei net tankų nėra – jie išsiųsti į Ukrainą, o nauji pramonei neužsakyti. Ir ką gi dabar darys vokiečiai? Gi tą patį, ką nuo pradžių sakė: Atsiųs į Lietuvą brigados štabą, o ji pati stovės kareivinėse Vokietijoje.

Mažai reikalų su vokiečiais turėjot, nežinot, kaip jie moka maustyti naivius posovietinius politikus.

„Kiekvienas, įvaldęs keturis pagrindinius aritmetinius veiksmus, žino, kad kovinė brigada reikalauja papildomo personalo ir įrangos, kurių šiuo metu Bundesveras nepajėgus patenkinti“, – sako Bundesvero asociacijos pirmininkas pulkininkas André Wüstneris. Šią savaitę Pistorius bus supažindintas su kariuomenės, karinės bazės ir medicinos tarnybų reikalavimų sąrašu, kokią įrangą reikia įsigyti Lietuvoje dislokuotiems kariams.

Ir tai tikriausiai privers žmones krūptelėti. Nes kelių šimtų milijonų eurų neužteks. Pistorius nusprendė ne dislokuoti jau turimą brigadą, o iš naujo suformuoti dalinį. Tai reiškia, kad reikės įsigyti dešimtis tūkstančių ginkluotės ir aprūpinimo vienetų, kad didelis dalinys būtų suformuotas nuo nulio.

„Ministras vis dar nepasakė, kiek viskas mums kainuos“, – sako Ingo Gädechensas (CDU), Bundestago Krikščionių Demokratų frakcijoje atsakingas už gynybos biudžetą. Tiesa, Pistorius „per konsultacijas dėl 2024 m. biudžeto paskelbė, kad į biudžetą įtrauks lėšas brigadai“. Tačiau atitinkamos išlaidų kategorijų grupės, skirtos tarptautiniam dislokavimui arba dislokavimui lygiaverčiams įsipareigojimams, liko tuščios. Vietoj to skirsnio „Kiti asignavimai“ skiltyje „Nepaskirstomosios materialinės administracinės išlaidos“ yra nuoroda į brigadą. „Beveik galima susidaryti įspūdį, kad pats ministras į visą tai žiūri ne visai rimtai“, – komentuoja Gädechensas.

Iš tikrųjų brigados formavimas pirmiausia yra administracinis darbas, o projektas bus baigtas tik 2027 m. ar net vėliau. Savaime suprantama, tai nesiderina su Vokietijos vyriausybės NATO duotu įsipareigojimu nuo 2025 m. turėti dislokavimui parengtą apie 15 000 karių diviziją. Tam skirtos pratybos prasidės jau po kelių mėnesių, o Lietuvai skirta brigada turėtų būti šios divizijos dalis.

Bet net vienas iš dviejų „patikrintų Vokietijos kariuomenės kovinių batalionų“, kurie, pasak ministerijos, kaip esami padaliniai sudarys „Lietuvos brigados branduolį“, šiuo metu vis dar neturi pagrindinės ginkluotės sistemos. Šiaurės Reino-Vestfalijos žemės Augustdorfo mieste įsikūręs 203-iasis tankų batalionas metų pradžioje privalėjo perduoti Ukrainai savo pagrindinius kovinius tankus „Leopard 2“.

„Taigi Pistorius nori į Lietuvą siųsti tankų batalioną be tankų“, – sako Gädechensas. „Kokį signalą tai siunčia mūsų sąjungininkams lietuviams?“ Ukrainai perduotus „Leopardus“ planuojama pakeisti tik 2026 m., jei pramonė juos pristatys laiku – iki to laiko tankistai turi mokytis ant treniruoklių. Todėl, anot Gädechenso, Pistorius turi tik du pasirinkimus: atidėti brigadą „iki kitos dienos po niekada-niekada“ arba „siųsti ten mūsų karius su šluotomis vietoj tankų“.

Gynybos ministerija aiškina: „Nustatant misijos profilį ketinama visus Lietuvos brigados padalinius visiškai aprūpinti geriausia turima technika.“ Problema šiame atsakyme yra žodis „ketinama“. Taip yra todėl, kad gynybos ministerija kol kas užsakė tik 18 pakaitinių „Leopard 2“ vietoje perduotųjų Ukrainai.

Bet vieša paslaptis, kad apskritai visas Bundesveras vis dar toli gražu nėra pilnai materialiai aprūpintas. Su pramone sudarytas rėminis susitarimas, pagal kurį lengvai būtų galima gauti reikiamų papildomų tankų. Tačiau arba trūksta pinigų, arba noro nustatyti išlaidų prioritetus.

Kadangi Lietuvos brigada iki to laiko nebus parengta, jos vietą divizijoje iš pradžių pagal ministerijos planus užims vadinamoji „Padidintos parengties“ brigada. Tai Vokietijoje dislokuotas padalinys, turintis vadavietę Lietuvoje ir reguliariai čia vykdantis pratybas su atskirais vienetais. Tačiau ši brigada neatitiks NATO reikalavimo 2025 m. per dešimt dienų būti pasirengusiai kovai bet kuriame rytinio flango taške.“

5 4 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
15 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Vargo pisuokliai

NS nori remtis ne vokiečiais, bet anglosaksais. Anglosakai yra amžini rusų priešai, Vokiečiai retkarčiais bendradarbiaudavo su rusais prieš tuos pačius anglosaksus, o kartais ir atvirkščiai. Bet nesuprantu, ko nemėgti vokiečių, juk jie dabar yra pilnai užvaldyti anglosaksų. Štai ir visa patriotų išmintis.

P.S. Žinote, iš kur ėmėsi LGBT. O gi iš anglosaksų jūreivių ilgo plaukiojimo po jūras. Čia jų kraujyje.

blue yellow zov marinie

..hmmm,geras skriptas….

Jules

Anglosaksai jau daugiau nei 200 metų pagrindiniai Rusijos sąjungininkai – keičia valdovus, bet ne sąjungą. Nebegaudyk čia runkeliokus. Kita vertus, kiaurą parą varant ant vokiečių – puskvailiai nori jų paramos.

Paul Casimir

O Antikos graikai irgi ilgai jūrose plaukiodavo…?

Vargo pisuokliai

Atėnų demokratijoje tas reiškinys ypatingai buvo išplitęs.

blue yellow zov marinie

….as ir ziuriu,kas cia su tuo Odiseju i pabaiga pasidaaare,kazkoks lyg nesavas,uzsisklendeees savyje…..nexadzytie,diety,po moriam guliatj……..

blue yellow zov marinie

…jei manote,kad viso to meslo nezino ir nemato kacapai,manykit is naujo.Taigi,po ukru ateis ir bletkeriu ilgai lauktoji x valandziuke.Pamatysim tai,ka ukrai jau pamate…….Vivat bletkerizmui….budekite…..

Prašalietis

Audrius Bačiulis-” Kaip vokiečiai naivius lietuvius…Mūsiškiai aiškino, būk tai vokiečiai pasižadėjo NATO ir Vilniui atsiųsti nuolatinei dislokacijai Lietuvoje visavertę tankų brigadą, kuri ženkliai sustiprintų dabartinį Priešakinį NATO mechanizuotą batalioną…„, Anušauskas-„kaip sukursim „net” vienos divizijos savo armiją ir užpirksim jai net 100 „Leopardų”…, „kai turėsim tam pinigų..” Tuo tarpu rusų „propagandistai” linksmai rodo ir komentuoja vokiečių spaudoje pasirodančius buvusių generolų, ekspertų… straipsnius, kurie, matydami kas vyksta Ukrainoje, pasakoja, kad Vokietijai, „iškilus reikalui” Vokietijoje pakariauti su Rusija tokį kaip Ukrainoje vykstantis karas, visos Vokietijos armijos pakaktų 2 mėnesiams.. Taip pat pasakoja, kad „sustiprintuose rytiniuose flanguose” rytinio Bundesvero su visais dislokuotais „Leopardais” ir kita super puper technika pakariauti su Rusija už „kiekvieną NATO teritorijos colį” pakaktų 2 dienoms… Jeigu su NATO valstybe ar… Skaityti daugiau »

blue yellow zov marinie

…pasidziaugei ir gana,iskrypeli…

tai rusai jei kas gali trauktis iki Maskvos

Esmė ne tame 25 ar 27 metais, o ką galima bus padaryti per kelias dienas, per savaitę, jeigu rusų tankai ims burgzti NATO pasienyje?

Dzeikas

Jeigu tas ivyktu dabar,be pauzes. Ukrainai del kazkokiu priezasciu laikantis neutraliai (tarkim) – NIEKO. Situacija dar blogesne negu iki Rusijos agresijos 2022m. Tada rusai neturejo patyrimo ir nemokejo naudotis dronais. Pakloje 100 tukst. kariu, 2023m jau mokejo ir naudojo. Ir jeigu tarkim lietuviai kazkokiu stebuklu suorganizuotu efektyvu pasipriesinima tai TADA, kautynes Lietuvos teritorijoje galetu uztrukt ir 2 ir net 4 savaites, NET jeigu NATO salys imtu batraiscius laidyti, a le ruosiames , tanku buferius isblizginam ir atvykstam.Laikykites! Rusu pasileidimas ir betvarke kaip parode Ukraina toki scenariju igalina (atsizvelgiant i Lietuvos gslimybes). Tai dabar, po rusu patyrciu ir igyto know how – LK bus isvaikyta kaip putpeles o Savanoriai ir Šauliai net prie savo ginklu kurie x zino kur saugomi ir… Skaityti daugiau »

kuo čia dėti naivūs lietuviai

Rusas visus prasuko suorganizuodamas karą Ukrainoje. Iš karto pasikeitė visi ginklų sriautai, ir iš Lietuvos, ir iš Vokietijos, kurie, deja, nebuvo ypač dideli.

Su artėjančiais !

Tikslus žuvusių ir dingusių be žinios ukrosvinų skaičius – 1 126 562 !
https://youtu.be/xptUzcRZ134

šermukšnis

apie tikslų rusosvinų skaičių tau aišku neteko girdėti

Dzeikas

Lietuvos spindesys ir skurdas:
Isaiskinus problema, kad jokios Vermachto tanku brigados nera ir iki 2027m nebus, sekanciu zingsniu turetu but pasiulymas kaip amortizuoti problema.Kas daroma dabar ir ka galvojama daryti ateityj.
Ka vietoje to girdziu?
Radzvilioko, kuris tipo sajudiniais nepatenkintas nes tie immigrantu ir pederastu draugai o va jis , Radzviliokas tikrai nebegtu per upeli i Rytu Prusija, verbalini onanizma apie nacizmo kurybini prada Europos suklestejime.
„Valstybe”ir jos vierchai😆😆😆

15
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top