Audrius Bačiulis. Kas atsitiktų, jei Bostono meru būtų baltasis vyras respublikonas, kuris surengtų kalėdinį vakarėlį „tik baltiesiems”?

Veidaknygė

O dabar įsivaizduokit, koks žviegimas kiltų, jei Bostono meru būtų baltasis vyras respublikonas, kuris surengtų kalėdinį vakarėlį „tik baltiesiems”? 😉

„Bostono merė demokratė Michelle Wu sukėlė pasipiktinimą po to, kai pakvietė miesto tarybos narius į šventinį vakarėlį, skirtą tik „spalvotiesiems deputatams”.

Paaiškėjo, kad Michelle Wu kvietimą į gruodžio 13 d. „Spalvotųjų deputatų šventinį vakarėlį” visiems tarybos nariams per klaidą išsiuntė jos padėjėja Denise DosSantos.

DosSantos po 15 minučių atsiuntė elektroninį laišką, kuriame atsiprašė už kvietimą ir paaiškino, kad jis buvo skirtas tik šešiems spalvotiesiems miesto tarybos nariams. Septyni baltaodžiai tarybos nariai nebuvo pageidaujami.

„Norėjau atsiprašyti už savo ankstesnį el. laišką dėl rytoj vyksiančio šventinio vakarėlio, – rašė juodaodė DosSantos. ‘Visiems jį išsiunčiau netyčia ir atsiprašau, jei mano laiškas galėjo įžeisti ar taip pasirodyti. Atsiprašau už bet kokią painiavą, kurią tai galėjo sukelti”.

Nebuvo atsiprašyta už tai, kad iš tikrųjų buvo planuojama surengti rasiškai segreguotą vakarėlį. Wu buvo supeikta kadenciją baigiančio miesto tarybos nario Franko Bakerio, kuris laikraščiui „Boston Herald” sakė, kad tai „apgailėtina ir kelia susiskaldymą”.

Šis žingsnis greitai suskaldė Bostono miesto tarybą: vieni teigė, kad vakarėlis jų neįžeidė, o kiti abejojo Wu sprendimu.

2021 m. lapkritį Wu buvo išrinkta Bostono mere, tapdama pirmąja moterimi ir pirmąja miesto mere amerikiete iš Azijos.

Michaelas McCormackas, advokatas ir penkias kadencijas buvęs Bostono miesto tarybos nariu sakė, kad Wu surengti išskirtinį vakarėlį nėra būdinga jos biurui, ir teigė, kad buvę merai Tomas Menino ir Ray Flynnas būtų pakvietę visus tarybos narius.

Problema ta, kad Bostonas ir rasizmas, deja, yra sinonimai, – sakė McCormackas.

„Aš tik tikiuosi, kad tai buvo klaida. Tai nėra kažkas, kuo kas nors iš mero biuro turėtų didžiuotis”.

Tačiau R. Wu atstovas spaudai Ricardo Patronas trečiadienį sakė, kad merę surengti kasmetinį vakarėlį paprašė grupė „Electeds of Color” (spalvotieji išrinktieji), o šeimininkas ir vieta kasmet keičiasi.

Jis teigė, kad šis vakarėlis buvo tik vienas iš daugelio šventiniu laikotarpiu vykstančių vakarėlių, o kitą savaitę Wu planuoja didesnį šventinį vakarėlį visiems savo kabineto nariams, miesto tarybos nariams ir visai įstatymų leidžiamosios valdžios institucijai.

Bakeris sakė, kad nemano, jog papildomas, išskirtinis vakarėlis yra „geras žingsnis”, atsižvelgiant į padidėjusią įtampą miesto taryboje, tačiau sakė, kad asmeniškai nėra įžeistas.

Man gaila, kad esant tokiai įtampai, kokia ji yra, mes dar labiau didiname tą susiskaldymą, – sakė jis ir pridūrė: Aš tikrai nesileidžiu lengvai įžeidžiamas.

Kad mane įžeistumėte, turėtumėte padaryti kur kas daugiau nei nepakviesti manęs į vakarėlį.

Kiti gynė šį žingsnį, o juodaodis miesto tarybos narys Brianas Worrellas teigė, kad šventinis vakarėlis buvo pavyzdys, jog Bostono valdžia atspindi „įvairias specifines grupes”.

Mieste ir miesto valdžioje mes suteikiame vietos ir erdvių įvairioms specifinėms grupėms, – sakė B. Worrellas laikraščiui „Boston Herald”. ‘Tai ne kitaip, o spalvotųjų išrinktųjų pareigūnų grupė gyvuoja jau daugiau nei dešimtmetį’.

Worrellas taip pat pranešė, kad DosSantosas palaiko gerus darbinius santykius su miesto taryba ir jis neįsižeidė dėl to, kaip incidentas įvyko.

Kaip ji sakė savo tolesniame elektroniniame laiške, ji nenorėjo nieko blogo, – sakė jis.

Tarybos narė Tania Fernandes Anderson elektroniniame laiške DosSantos ir Wu komandai teigė, kad kvietimas elektroniniu paštu „neturėtų nieko įžeisti ir nėra absoliučiai jokio nesusipratimo”.

Jausdama, kad „visiškai nereikia atsiprašinėti”, Fernandes Anderson sakė: „Kaip ir yra grupių, kurios susitinka pagal bendrus interesus ar kultūrinę kilmę, visiškai natūralu, kad spalvotieji deputatai susirenka švęsti šventės”.

Ji tęsė: „Daugelis grupių švenčia ir renkasi kartu įvairiais būdais, ir tai nereiškia, kad norima ką nors išskirti. Priešingai, kalbama apie tai, kad reikia sukurti erdvę, kurioje bendraminčiai galėtų bendrauti ir palaikyti vieni kitus”.

https://www.dailymail.co.uk/…/Boston-Democrat-Mayor…

*** Translated with www.DeepL.com/Translator (free version) ***

4.2 5 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
7
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top