Audrius Bačiulis. Puikus pavyzdys, kaip „atkūrinėja demokratiją“ Berlyno ir Briuselio globotiniai

Naujai išrinktoji Lenkijos valdžia išjungė visuomeninės televizijos kanalus ir į redakcijos pastatą nusiuntė policijos pajėgas, kad neleisti darbuotojams atnaujinti transliacijas. Puikus pavyzdys, kaip „atkūrinėja demokratiją“ Berlyno ir Briuselio globotiniai.

Lenkijos visuomeninio transliuotojo TVP kanalai buvo išjungti. Naujas „stebėtojų tarybos pirmininkas“ televizijos būstinėje

Vakar po 23 val. buvo išjungtas stočių „TVP Info“, „TVP1“, „TVP3“ ir „TVP World“ signalas. Neveikia ir stoties „TVP Info“ interneto svetainė. Lenkijos televizijos būstinėje Woronicza gatvėje pasirodė naujas TVP stebėtojų tarybos vadovas.

Po 23 val. „Telewizja Polska“ be jokio pranešimo išjungė stotį „TVP Info“. Vietoj jos žiūrovai matė stoties TVP1 signalą. TVP Info negalima žiūrėti ir internetu.

Tuo pačiu metu buvo išjungta ir „TVP Info“ interneto svetainė. Interneto vartotojai nukreipiami į Lenkijos televizijos pagrindinį puslapį.

TVP būstinėje Varšuvoje pasirodė advokatas Piotr Zemła, kuris paskelbė, kad yra stebėtojų tarybos pirmininkas.

Telewizja Polska išjungia daugiau kanalų

Po 24 val. per TVP1 turėjo būti transliuojama programa „Naujienos“, tačiau ekrane pasirodė tik stoties logotipas. Pagal šią programą buvo transliuojama laida „Agroverslas“. Programos metu eteryje pasirodė TVP „Naujienų“ žurnalistas Adrianas Boreckis.

– Turime nutraukti „Agroverslą“ ir pradedame specialią „Naujienų“ laidą. Naujienos bus transliuojama iki pat pabaigos. Lygiai 23.18 val. dėl mums nežinomų priežasčių „TVP Info“ programa buvo išjungta. „Žinios“ turėjo prasidėti punktualiai 24:00. Jos taip pat neprasidėjo normaliai. To Lenkijos istorijoje dar niekada nebuvo nutikę. Atrodo, kad Lenkijos žiniasklaida buvo užvaldyta“, – sakė Boreckis, o po šių žodžių programa buvo nutraukta.

TVP3 stotis, transliuojanti TVP2 programą, taip pat neveikia. Anglakalbė stotis „TVP World“ transliuoja programą „TVP Polonia“.

TVP Info žurnalistai stoties „Facebook“ puslapyje paskelbė filmuotą medžiagą iš Woronicza gatvės pastato. TVP „Naujienų“ žurnalistų identifikaciniai pažymėjimai neveikia TVP būstinėje Powstańców Warszawy aikštėje.

Teisė ir teisingumas skelbia mobilizaciją aplink TVP

– Mes visi einame į Woronicza, – skelbia vienas PiS politikas mums duotame interviu. Jaroslawo Kaczyńskio partija planuoja bendradarbiauti su visuomenės informavimo priemonėmis. „Tai bus mūsų, kaip opozicijos, tikslas nuo pat pradžių. Konsolidacija aplink vieną temą“, – prisipažįsta kitas pašnekovas iš Jaroslawo Kaczynskio partijos klubo. Teisės ir teisingumo politikai naktį praleido TVP pastate Woronicza gatvėje ir dabar skelbia apie tolesnę mobilizaciją būtent aplink televizijos būstinę. Jau paskelbti pareiškimai, kad PiS politikai budės Woronicza gatvėje iki pat tolesnio pranešimo, taip pat ir per Kalėdas. Klube vyrauja kovinga nuotaika, deklaruojama, kad visuomeninės žiniasklaidos klausimu bus kovojama iki galo.

Tuo pat metu PiS politikai teigia, kad įvykiai, susiję su visuomenine žiniasklaida, yra tiesiog „pasikėsinimas į demokratiją“. „Mes nepasiduosime. Neleisime Lenkijoje kurti diktatūros“. – socialiniame tinkle „Twitter“ rašė buvęs ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis.“

Kultūros ministras atleidžia visuomeninės žiniasklaidos pirmininkus

Kiek anksčiau Kultūros ir nacionalinio paveldo ministerija pranešė, kad „antradienį ministras Bartłomiejus Sienkiewiczius atleido dabartinius „Telewizja Polska S.A.“, „Polskie Radio S.A.“ ir „Polska Agencja Prasowa S.A.“ valdybų ir stebėtojų tarybų pirmininkus“.

„Tokių veiksmų būtinybę ir pagrindimą lėmė 2023 m. gruodžio 19 d. Lenkijos Respublikos Seimo nutarimas dėl teisinės tvarkos, visuomenės informavimo priemonių ir Lenkijos spaudos agentūros nešališkumo ir vientisumo atkūrimo“, – rašoma Kultūros ministerijos paskelbtame komunikate.

Seimas priėmė rezoliuciją dėl visuomeninės žiniasklaidos

Antradienio vakarą Seimas priėmė rezoliuciją dėl teisinės tvarkos atkūrimo, visuomenės informavimo priemonių ir Lenkijos spaudos agentūros nešališkumo ir vientisumo.

Už rezoliuciją balsavo 244 parlamentarai, 84 politikai buvo prieš, 16 susilaikė. Rezoliucija yra susijusi su visuomenine žiniasklaida, įskaitant, be kita ko, TVP.

Po balsavimo PiS deputatai, tarp jų ir partijos pirmininkas Jaroslawas Kaczynskis, atvyko į TVP būstinę

– Pirma, tai yra demokratijos gynimas. Nėra demokratijos be žiniasklaidos pliuralizmo ir be stiprios antivyriausybinės žiniasklaidos. Bet kurioje demokratijoje turi būti stipri antivyriausybinė žiniasklaida. Taip jau atsitiko, kad Lenkijoje tai yra visuomeninė žiniasklaida. Artimiausiu metu tai nepasikeis, todėl privalome ginti šią žiniasklaidą. Mes giname demokratiją, giname piliečių teisę gauti informaciją“, – sakė Teisės ir teisingumo pirmininkas interviu TVP Info žurnalistui.

Šaltinis rp.pl

3.5 8 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
4
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top