Audrius Bačiulis. Užuot stačius Vilniuje niekam nereikalingą „Nacionalinį Stadioną” galima nusipirkti mažiausiai porą oro gynybos NASAMS baterijų.

Veidaknygė

Užuot stačius Vilniuje niekam nereikalingą „Nacionalinį Stadioną” galima nusipirkti mažiausiai porą oro gynybos NASAMS baterijų. Tiksliau, pora PLG baterijų ir + raketų.

Mane vis klausia: O ko ir kiek Lietuvos gynybai būtų galima nupirkti už Šimašiaus/Benkunsko „Nacionalinio Stadiono” aferos pinigus? Ypač skaičiuojant nuo aferos pradžios. Taip seniai archyvuose ant greitųjų nieko nerandu (na, ne mano tema), bet va kiek šiai dienai ginklų galima būtų nusipirkti, tai prašom:

„Slovėnija pasirašė sutartį dėl oro gynybos sistemų IRIS-T SLM pirkimo iš Vokietijos.

Pranešama, kad šalis perka dvi sistemas, birželio mėn. pranešė Slovėnijos laikraštis „Delo”. Skaičiuojama, kad pajėgumų vertė siekia 200 mln. eurų (219 mln. JAV dolerių).

Bendrovės „Diehl Defence” gaminama IRIS-T yra vidutinio nuotolio, iš paviršiaus paleidžiamos nukreipiamosios raketos, kurių veikimo nuotolis yra 40 km, o didžiausias aukštis – 20 km.

Sutartis atitinka Europos dangaus skydo iniciatyvą (ESSI) – tarptautinį projektą, kuriuo siekiama sukurti vieningą oro gynybos sistemą Europoje, galinčią perimti balistines raketas.

ESSI narių, šiuo metu naudojančių IRIS-T, grupę papildo Latvija, Estija ir Norvegija”.

Lietuva, iš karto pranešu, oro gynybai naudoja amerikietiškai-norvegiškas NASAMS, tad IRIS-T mums nereikalingos. Bet pagal kainą vienos arti kitoms, tad skaičiuokim, jog „Nacionalinis Stadionas” lygus Vilniaus oro gynybai. Apie kurią du kaimiečiai net nevokia. https://www.thedefensepost.com/…/slovenia-german…/…

4.5 8 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
27 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
27
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top