Audrius Bačiulis. Vilnius ir Vašingtonas sveikina Ukrainą, kai Berlynas ir Paryžius bučiuojasi su Putinu

„Lietuvos žinios“

Vakar Ukraina minėjo savo sunkiai ginamos Nepriklausomybės 27-sias metines. Tradiciškai Kijeve žygiavo didžiulis karinis paradas. Jau tradiciškai jame nuo NATO dalyvavo Estijos, Danijos, Britanijos, Jungtinių Amerikos Valstybių, Kanados, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Rumunijos kariai.

Vėlgi tradiciškai savo išskirtinį dėmesį Ukrainai rodė Donaldo Trumpo administracija.

Pernai Kijeve Nepriklausomybės šventės proga lankėsi JAV gynybos sekretorius Jim Matiss, šiemet prezidentas Trumpas atsiuntė savo patarėją nacionaliniam saugumui Johną Boltoną, o valstybės sekretorius Mike Pompeo pasveikino Ukrainą prezidento vardu.

Pompeo taip pat pranešė apie naujas sankcijas Rusijai – tiesa, ne dėl Ukrainos, o dėl „Novičioko“ nuodų, tačiau data jų įvedimui vargiai pasirinkta atsitiktinai, ypač, kad kalbėdamas Kijeve Boltonas pabrėžė, jog anksčiau įvestos sankcijos Rusijai galios, kol ši nepakeis savo nuostatų dėl Ukrainos.

Su švente Kijevą irgi tradiciškai pasveikino Europos Sąjungos narių Lietuvos, Rumunijos, Vengrijos, Bulgarijos, Kroatijos, Kipro ir Suomijos prezidentai. Dalios Grybauskaitės sveikinimui Ukrainos nacionalinė naujienų agentūra tradiciškai skyrė išskirtinį dėmesį.

Ko tradiciškai nebuvo Kijeve?

Kaip pernai, taip ir šiemet į Kijevą neatvyko Vokietijos ir Prancūzijos nei gynybos, nei užsienio reikalų ministrai, nebuvo nei prezidento Macrono, nei kanclerės Merkel sveikinimų. Tai visiškai nestebina. Tikrovė tokia, kad Ukrainos ir Rusijos kare Vokietija ir Prancūzija visiškai atvirai remia fašistinį Putino režimą. Nemažai išgirdusių šį teiginį šoka ginčytis ir protestuoti, aiškinti, esą Berlynas su Kijevu remia Ukrainą, netgi yra ugnies nutraukimo (tiksliau, „nutraukimo“) Donbaso fronte garantais. Politikoje visados svarbiau yra ne kalbos, bet darbai. O darbai tokie: Vokietijos firmos tiekė medžiagas ir techniką tilto iš Rusijos į Krymą statyboms, taip pat pastatė elektrinę Kryme, kad Rusija galėtų fiziškai prisijungti užgrobtą Ukrainos žemės gabalą ir šis neliktų be elektros, anksčiau tiektos iš Ukrainos.

Straipsnio tęsinį skaitykite lzinios.lt portale ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
14 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
14
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top