Aukščiausiasis Teismas atsisako nagrinėti bylą, kuri tiesiogiai veikia religijos, susirinkimų ir žodžio laisvę Kanadoje

laikmetis.lt

Kanados Aukščiausiasis Teismas atsisakė nagrinėti Ontarijo ir Britų Kolumbijos bažnyčių apeliacijas, kuriose buvo ginčijami pandemijos apribojimai asmeninėms pamaldoms. Bažnyčios buvo nubaustos šimtatūkstantinėmis baudomis už susirinkimų apribojimų pažeidimą, praneša „Christian Post“.

Ontarijo miesto Aylmerio Dievo bažnyčios pastorius Henry Hildebrandtas (Henris Hildebrandtas) žurnalistams išreiškė nusivylimą teismo sprendimu.

„Tikrai liūdna diena laisvei ir teisingumui Kanadoje, – rašė H. Hildebrandtas tviteryje. – Aukščiausiasis Teismas atsisako net nagrinėti mūsų bylą, kuri tiesiogiai veikia religijos, susirinkimų ir žodžio laisvę Kanadoje. … Tai nėra visiškai netikėta, bet labai nuvilia.“

H. Hildebrandto bažnyčia kartu su Trejybės Biblijos koplyčia Vaterlo mieste užginčijo Ontarijo pandemijos apribojimus konstituciniais pagrindais, teigdama, kad susirinkimų apribojimai pažeidžia jų teises, rašo „The Epoch Times“. Jie pralaimėjo tiek Ontarijo Aukščiausiajame teisingumo teisme, tiek Apeliaciniame teisme, kuris nusprendė, kad apribojimai yra pateisinamas kanadiečių religijos laisvės pažeidimas.

Gegužės mėn. bažnyčios pateikė Aukščiausiajam Teismui prašymą leisti pateikti apeliaciją, tačiau atsisakymas nagrinėti bylą reiškia, kad apeliacinis procesas baigtas.

„Esame nusivylę sužinoję, kad Aukščiausiasis Teismas nusprendė, jog tai nėra nacionalinės svarbos klausimas“, – teisininko pareiškime cituojamas Konstitucinių laisvių teisingumo centras.

JCCF taip pat atskleidė, kad H. Hildebrandto bažnyčiai buvo nurodyta sumokėti 274 tūkst. dolerių baudų ir išlaidų už tai, kad pažeidė susirinkimų apribojimus, įskaitant tris pamaldas po atviru dangumi, vykusias 2021 m. gegužės ir birželio mėn. Šimtus tūkstančių dolerių siekiančios baudos buvo skirtos ir Trinity Bible Chapel, o parapijiečiai kelis mėnesius buvo priverstinai užrakinti savo bažnyčioje.

Bažnyčios turėjo laikytis 10 žmonių limito, o mažmeninės prekybos parduotuvėms, kurios buvo pripažintos būtinomis, buvo leista 50 proc. vietų su fiziniu atstumu.

JKKF teigė, kad pagrindinės laisvės buvo pažeistos tokiu būdu, kurio negalima pateisinti laisvoje, demokratinėje visuomenėje, rašo „Western Standard“.

Britų Kolumbijoje trys bažnyčios užginčijo provincijos visišką draudimą nuo 2020 m. lapkričio mėn. iki 2021 m. gegužės mėn. laikyti pamaldas asmeniškai, o sporto salėms ir restoranams buvo leista dirbti. JCCF teigė, kad bažnyčios 2020 m. gruodžio mėn. surengė asmenines pamaldas, laikydamosi visų COVID-19 protokolų.

„Esame nusivylę“, – cituojamas JCCF teisininkas. Jis pridūrė, kad bažnyčios ir toliau gins kitas savo teisines ir konstitucines teises, nes joms vis dar gresia baudžiamasis persekiojimas dėl asmeninių pamaldų 2020 ir 2021 m.

Šioje byloje surinkti įrodymai patvirtina, kad perdavimo lauke rizika yra nereikšminga, sakė Ontarijo vyriausybės liudytojas ekspertas, rašo „Standard“.

JKKF taip pat teigė, kad susirinkimų apribojimų daroma žala yra didesnė už bet kokią teikiamą naudą ir turi būti panaikinta.

„Turime paklusti Dievui, o ne žmogui“, – anksčiau sakė H. Hildebrandtas, gindamas sprendimą toliau rengti pamaldas. Jis taip pat teigė: „Svarbu, kad žmonės išlaikytų teisę patys pasirinkti, ar situacija kelia pavojų jų sveikatai“.

Šaltinis: Christian Post

5 3 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
4
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top