Aurelijus Veryga. Būti ar nebūti alkoholio kontrolės liberalizavimui?

Politikai jau pradėjo diskusijas apie tai, kad reikėtų atšaukti dalį praėjusioje Seimo kadencijoje priimtų alkoholio kontrolės priemonių. Jų manymu, jos neefektyvios ir nereikalingos. Ar tikrai? Alkoholinių gėrimų vartojimas mažėjo, Lietuvos sprendimus palaikė tarptautinės organizacijos. Pradėtas Lietuvoje priimtų alkoholio kontrolės politikos priemonių mokslinis vertinimas.

Kodėl reikia skubėti su sprendimais? Vis dar esame tarp gausiai alkoholį vartojančių šalių, o dalis visuomenės mano, kad alkoholis gali tapti užsimiršimo ar atsipalaidavimo priemone patiriant stresą ar problemas. Kitaip tariant, dalis visuomenės problemas „užpildavo“. Pokovidiniu laikotarpiu psichologinių problemų nemažės, o atsiras naujų. Ar tikrai norime pagaminti savotišką „sprogstamąjį problemų mišinį“? Apie visa tai mano pasisakyme.

O besidomintiems detaliau, „>ČIA keletas nuorodų į Pasaulio sveikatos organizacijos dokumentus, Lietuvos nevyriausybinių organizacijų nuomonę dėl alkoholio kontrolės politikos liberalizavimo.

P.S. Kviečiu paklausyti ir įvertinti, ar alkoholio kontrolės liberalizacijos šalininkai tikrai turi tam pagrįstų argumentų (ČIA).

P.P.S. Įžanginio „Reikia pakalbėti su A. Veryga“ vaizdo įrašo ieškokite ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
vienas.

kuo redakciją patraukė cinikas?

Žodžio laisvė...

Gaila,kad Lietuva dar neišsivalė nuo padarų,svajojančių tęsti Tautos girdymą.Tegul jie prasmenga pragare,kad negirdi šeimų raudų ir nemato nelaimingų vaikų akių.Tai
tikrieji Lietuvos priešai, per velnio lašus,skaldantys šeimas.Jie yra Lietuvos valstybingumo naikintojai.Kažkada Valančius kovojo su bravorų steigėjais ir Lietu-
vos žmonių girdytojais.Caro valdžiai buvo nepageidaujamas ir visaip ujamas,baudžia-
mas.Daugiausiai smuklių turėjo žydai,nes tai buvo lengviausias būdas semti pinigus,
būti turtingais ir patogiais carinei okupacinei valdžiai.Dominuoti engiant lietuvius.

ah1

korporacijos eina.

> Žodžio laisvei

Bravorai buvo steigiami ir prie bažnyčių. Iš dalies gal todėl Valančiaus (kaip vyskupo) blaivinimo veikla buvo tokia sėkminga.

Mano krašte

bene pusė ,,juodai gėrusių” žmonių jau išmirė, nesulaukę nė 50-ies. Todėl ir alkoholio pardavimai sumažėjo. Tie, kurie dar liko, geria kaip gėrę. Pažanga tik tokia, kad sekmadienio vakarui nusiperka iš anksto. Ugdo valią 🙂 . O apskritai – tik jaunimą reikia kuo griežčiausiai saugoti visokiais draudimais ir ribojimais. Ligonių be jų pačių valios jokiomis priemonėmis nepagydysi. Nebent tik suteikiant galimybę dirbti. Pažįstu moterį, kuri jau buvo viską gyvenime praradusi, bet, gavusi galimybę dirbti, išmoko susilaikyti iki vakaro. Jai tai milžiniškas pasiekimas. Apskritai tai kompleksinė problema, taigi ir spręsti ją reikia kompleksiškai. Išmintingai.

būti ar nebūti?

bijau,kad vis tik būti. Nudelfintos avys kai kurios pabunda, nugirdytos – vienetai iš tūkstančių. O „išrinktos” valdžios kryptys aiškios.

6
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top