Aurelijus Veryga opiausiais nūdienos klausimais

Seimo Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjungos frakcijos narys, buvęs Žaliųjų vyriausybės Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga išsakė savo poziciją LGBT santuokų, lyties keitimų, marihuanos dekriminalizacijos klausimais.

Išsakyti savo nuomonę paskatino mediko, jo kursioko, prof. Andriaus Maco mintys jo socialinio tinklo profilyje: „Jis pasidalino mintimis apie manipuliacinį politkorektiškumą. Andrius rašo painiai, bet teisingai, pritariu jo mintims. Ypač patiko metafora apie „šaldyto heko akis“. […] Prisipažinsiu, kad su politkorektiškumu teko susidurti ne kartą. Politiką įprasta laikyti kompromisų menu.

Sutinku, kad norint pasiekti politinių tikslų tenka ieškoti kompromisų. Tačiau ar visuomet? Ir šiandien matau, kaip kai kurie politikai stengiasi įtikti maksimaliai dideliam skaičiui žmonių ar kolegų, taip aiškiai ir neišsakydami pozicijos ar jos vengdami. Prisipažinsiu, kad pagunda yra labai didelė. Nesinori „radikalo“ ar nelankstaus politiko etiketės. Jos nesinori niekam. Nes ilgainiui tavo nuomonę pradeda bijoti palaikyti net ir jai pritariantys žmonės. Tą jau ne kartą girdėjau ir savo adresu. Niekam nesinori tapti „žąsinus“ dalinančių „užkalnių“ ar kitų „influencerių“ išviete, kurioje paliekamas visas praėjusių pietų turinys.

Dabar jau gyvensim pagal tuos, kurie facebooke ar instagrame turi daugiau sekėjų? Gyvensim pagal tuos, kurie prireikus gali išsityčioti padirbdami šimtus tūkstančių parašų? Viskas vardan ramybės ir pasmerkimo baimės?

Jei pasmerkimo už tikėjimą ir pažiūras būtų bijoję mūsų tėvai ar seneliai, Lietuva, matyt, niekada nebūtų buvusi laisva šalis. Todėl bijoti susireikšminusių „celebričių“ nėra reikalo, nes vardan sekėjų jie savo nuomonę pakeistų kad ir kelis kartus per dieną. Tą jau ne kartą yra padarę.

Nuo šitų pasirinkimų priklausys, kaip gyvensime kelis ateinančius dešimtmečius ir ar mūsų visuomenė susidurs su intensyvia socialine inžinerija. Ir kalbu visiškai ne apie pandemiją.

Kalbu apie apsisprendimus, kurie žmonėms yra svarbesni nei pandemijos, nes pandemijos ateina ir praeina. Tačiau žmonių vertybinių sistemų pokyčiai yra daug didesnę kuriančią ar griaunančią galią turintys veiksniai.

Šiandien įvairiais formatais kalbama apie šeimos, kalbos, lyties sampratų pokyčius, ar, tiksliau būtų sakyti, apie bandymus taikyti agresyvias socialinės inžinerijos priemones šioms sampratoms pakeisti.
Visos šitos sritys paliečia arba mūsų konstitucines arba Jungtinių Tautų konvencijų nuostatas, arba tiesiog bando paneigti prigimtinę biologiją.

Mokyklose jau pasakojama, kad normalu nebūti apsisprendus dėl savo lyties. Manau, normalu turėti įvairių klausimų, bet daugumai toks klausimas iki ultraliberalizmo net nekildavo. Absoliuti dauguma žinojo, kokios jie lyties. Ultraliberalai mano, kad to nepakanka. Jie mano, kad reikia sudaryti galimybes net nesulaukus pilnametystės pasikeisti lytį. Tiesiog „nuostabu“.

Lyties pakeisti neįmanoma, nes ji užkoduota mūsų genuose, jei jau kalbame apie biologinę lytį. Ją keisti, vadinasi, sunkiai žaloti kūną operacijomis ar itin agresyviomis hormonų dozėmis. Dažnai šiame kontekste paminima, kad tai nėra liga ar sutrikimas. Tokiu atveju mielieji norisi paklausti: o tai ką mes ten tada operacijomis ir hormonais ruošiamės gydyti, jei tai nėra sutrikimas? O jei kalbame apie socialinę lytį, kuomet asmuo įsivaizduoja, kuo nors esąs, tai skirtingais gyvenimo etapais mes turime skirtingų įsivaizdavimų, ir jie greitai keičiasi. Yra net labai egzotiškų įsivaizdavimų. Juos taip pat pildysim? Ir dar toks vienas nekuklus klausimas: o kiek kartų planuojama leisti pasikeisti lytį? Jei jau galima vieną kartą, tai kodėl negalima du, keturis ar net kasmet?

Šeima. Dar vienas kertinis vertybinis bastionas. Šeima yra darbas. Pirmiausia su savimi. Sunkus, kartais nuviliantis, bet galutiniame rezultate apdovanojantis darbas. Šeimoje gimsta gyvybė. Tačiau manoma, kad dabar to nebereikia.

Dabar šeima galima vadinti bet ką. Jei jau norite, kad tai būtų vyro ir moters santuoka, tai štai jums moters ir moters, kuri save laiko vyru, santuoka ir bus šeima. Jei tai bus dviejų vyrų „šeima“, jiems vaikus gimdys surogatinės motinos.

Po vienos lyties asmenų šeimos įteisinimo neabejotinai bus siekiama galimybės jiems įvaikinti vaikus. Politikoje taip jau yra. Retai gali pasiekti visko, ko nori. Todėl sieki to, ką gali pasiekti, tolimesnius žingsnius palikdamas ateičiai, kai politinis kontekstas bus palankesnis.

Šeimos sampratos keitimas yra tik pradžia. Kartais klausiant apie šeimos sąvoką nusivažiuojama į visiškas lankas. Šiame kontekste yra tekę sulaukti, mano manymu, nesusijusio klausimo: ar aš senelių ir anūkų nelaikau šeima, jei pasisakau tik už vyro ir moters santuoką? Nelabai suprantu tokių klausimų logikos. O ką tie seneliai ir anūkai ruošiasi tuoktis ir turėti vaikų? Jie ir taip, yra šeima, ir nereikia jų kažkaip dirbtinai pervadinti.

Turiu ne vieną homoseksualų pažįstamą ar draugą. Jie puikūs žmonės. Nė vienas iš jų nedalyvauja šitame marksistinio ultraliberalizmo šou.

Jėga, iš kurios sumanieji kraunasi milijardus, o jais patikėjusieji vagia dozei, išsižada ateities ar net imasi žudyti. Tai yra priklausomybė, kurią dabar norima pavadinti laisve. Keista tokia laisvė. Juk teoriškai ir kalėjimą galima laisvai pasirinkti.

Apsisprendimas vogti ar smurtauti – taip pat yra laisvas. Juos taip pat turėtumėm dekriminalizuoti? Ko iš tikrųjų siekia beatodairiškos dekriminalizacijos šalininkai, kuriuos palaikantieji plakatuose piešia marihuanos paveikslėlius? Tikrai ne dekriminalizacijos. Aš esu už tai, kad už menkus nusižengimus nebūtų taikoma baudžiamoji atsakomybė ir tai reikia išspręsti, tačiau neapsigaukite. Čia nebus sustota. Net dekriminalizacijos šalininkų konferencijose kalbama apie depenalizaciją (kuomet už vartojimą nebetaikoma jokia atsakomybė) ir legalizaciją, nes taip jau padarė kai kurios kitos šalys.

Jie taip pat puikūs žmonės. Pažeisti ir neretai kenčiantys, bet nuostabūs. Padedantys keltis kitiems. Jie nemano, kad narkomanija turi tapti visuomenės norma, nes žino, kuo tai gali baigtis.

Štai kolega A. Matulas, kuriam anksčiau pabandžius pataikyti į „meinstrymą“ buvo patogu kritikuoti valstiečių alkoholio kontrolės priemones, pamatęs rezultatus, užsinorėjo, kad tai būtų pripažinta jo nuopelnu. Kuomet visuomenės palaikymas didėja, norisi būti prie to prisidėjus. Tačiau jam ir dabar pritinka ieškoti politkorektiškumo ir sakyti, kad, girdi, liberalai turi teisę viską peržiūrėti, ir gal tikrai kažkas yra negerai.

Tai ir yra pozicija, kuri yra ne pozicija, o kaip kolega Andrius Macas sako, tai yra „šaldyto heko akių“ demonstravimas, vis dar bandant išlaviruoti taip, kad visiems būtų gerai. O visiems gerai niekada nebūna. Bus gerai arba milijonus besikraunantiems, arba žmonėms ir jų vaikams. Apsispręsti vis dėlto teks. Mygtukų balsuojant Seime yra gerokai mažiau nei socialinių lyčių – tik trys, o realios pozicijos – tik dvi.

Matyt su šituo savo pasisakymu būsiu galutinai „meinstryminių“ rašinėtojų priskirtas tamsuoliams ir atsilikėliams. Paskutinių apklausų duomenimis mane, kaip politiką, labiau palaiko kaimo žmonės. Suprask: šituos tamsuolius labiau palaiko kaimas ir mažesnio išsilavinimo žmogeliai.

Dauguma Vilniaus yra tie patys trečios kartos atvykėliai iš „kaimo“, į kurį žiūri su tokia pašaipa. O ar ne tie „kaimiečiai“ yra patys nuoširdžiausi? Jie apie politkorektiškumą retai pagalvoja. Kaimas visuomet buvo šalies atrama: ar reikėjo valgyti, ar reikėjo kareivių šaliai ginti. Džiaugiuosi pats būdamas kaimietiškos kilmės ir manau, kad bent kuriam laikui politkorektiškumas bus padėtas į šalį.

Galite manęs nekęsti už mano nuomonę, bet bent jau žinosite, kokia ji yra.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
22 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Žodžio laisvė...

Ačiū ,gerb.E.Veryga,už išsakytą ir savalaikę nuomonę,už teisingą nuomonę.LIetuva turi daug blaiviai mąstančių piliečių ir galvojančių apie jos ateitį.Pirmyn į Šeimų maršą.

123

Ačiū už puikų įvardijimą to, ką išgyvena pastaruoju metu tauta. Ačiū už aiškią poziciją . Palaikau Jus.

Šitas veidmainis pranašas

Ištisus metus šis „operacijų vadovas” mus kankino, žlugdė valstybę, neleido mums nei dirbti nei gyventi. Jau pamiršom? Šito pliko suskio vieta kalėjime, o ne Seime ir ne politikoje!

abc.

pragydo gaidelis…pamiršom uždarytas poliklinikas ir ligonines,alia pervargusius gyditojus,tūkstančius perteklinių mirusių su suklastotais mirties liudijimais ir lavonmaišiais.o kur dar privedimas iki savižudybės ir neskelbiamas jų skaičius,niekšas.

ponui abc

Vėl pablogėjimas?

Povilas Gaidelis

Pono Aurelijaus nuomonei negalima nepritarti. Tuo tarpu čia žemiau besireiškiantis ponas abc galėtų patylėti. Nejaugi jam toks mielas okupantų mums primestas „zonos” iškrypėlių žargonas, kad jis jį platina ir tokiu būdu netiesiogiai prisideda prie patyčių plitimo jaunoimo tarpe?

O.G

Verygos dienos suskaičiuotos. Netikiu nei vienu žodžiu. Vis tiek reikės atsakyti už šią aferinę pandemiją, dėl kurios mirė tūkstančiai žmonių. Liko laukti nebeilgai.

abc.

P.Gaideli,jūs pernelyg jautrus.pragydo gaidelis ir reiškia pragydo gaidelis. p.s jei taip jautriai reaguoate į žodį gaidelis tai jūsų problema.apie jus nieko neižinau ir toliau nenoriu žinoti,juo labiau ižeidinėti.

Ona

Tai susitiksime šeimos gynimo marše, kiek supratau? Jei atvyktų visi tie seimo nariai, kurie balsavo už maršo palaikymo rezoliuciją, būtų jėga

123.

morda prisiprašys plytgalio.už nuveiktus darbus…

Dien TV

Вся суть Закона об Искусственном Интеллекте:
https://www.youtube.com/watch?v=gkWpryZaEUo

nieko asmeniško,mielas drauge-tik faktai

Ką tie padarai mums ruošia:

sarmatas.lt/02/valdas-anelauskas-smegenu-plovimo-pasekmes-kovidiniame-fronte-1/

Nustebino

Paziuresim, kaip vuskas klostysis veliau. Bet si karta Veryga nustebino. Attodo, kad turi potenciala valstieciu vyriausybes vadinama pakeisti Skverneli. Del to valstiecia prarastu dali balsu, bet gal dali ir laimetu. Bet to niekas nezino. Bet idomu

>>>Šitas veidmainis pranašas

Tiek ir temoki, plūstis.

Al.

,,nes vardan sekėjų jie savo nuomonę pakeistų kad ir kelis kartus per dieną” – nemanau, kad ,,influenceriai” nuomonę keičia dėl sekėjų. Įtakos agentas vykdo savo vado nurodymus. Pagal tai ir keičia. Tiek kartų, kiek liepta.

Šiek tiek stebina, kad žmogus, dirbantis politiku, teisinasi, kad aiškiai išsakė savo požiūrį. Juk būtent to žmonės iš politikų ir tikisi. Dar geriau būtų jei jie tą požiūrį pagrįstų veiksmais.

Agnė Rand

Visus dulkius su verygomis reikia atiduoti tarptautiniam tribunolui. Reikia naujo Niurnbergo. Sąvoka „visi ruoniai…” apima ir PIŠ su skverniukais, žinoma.

Ayn Rand

Sąvoka „visi dulkiai…” – auto-correct funkcija keistai pataisė dulkius į ruonius.

Povilas Gaidelis>>>abc

Ponas anonime, problema ne mano pavardėje ar psichologiniame mano jautrume. Aš Jūsų nepažįstu, nes Jūs esate anonimas. Tuo tarpu, jeigu mokate naudotis internetu, mane gerai pažįstate. Reikalas tame, kad Jūs, matyt pats to nesuvokdamas, platinate šlykštų okupantų mums primestą „zonos” iškrypėlių žargoną, kuris lietuviams niekada nebuvo būdingas. Dėl to ir patyčios atsirado po okupacijos. Kuomet mokiausi mokykloje, to reiškinio nebuvo.Gaidys, gaidelis – kilnus ir drąsus naminis paukštis, iš kurio kilusi mūsų graži, lietuviška pavardė, Lietuvoje niekada nebuvo patyčių objekltas. Atvirkščia, jis buvo teigiamas vaikiškų dainelių ir pasakų herojus. O kad gaidys yra drąsus paukštis, galite įsitikinti stebėdami jų kovas, kurios populiarios Indonezijoje ir kitose pietų Azijos šalyse.

abc.

daugiau nekartosiu,pragydo gaidelis tą ir reiškia.problema jūsų liguista vaizduotė.niekada nesišaipiau nei iš žmogaus išvaizdos tuo labiau iš pavardės.kitą kart rašysiu pvz.-sučirškė žvirblis arba sukrankė varna,sukudakavo višta.taškas.

Šaldytų hekų epocha

prasidėjo nuo Pakso išmetimo ir tęsėsi iki valstiečių. Durna tauta išrinko ne tuos. Bet Skvernelis – perėjęs su hekais per ištisą epochą – liko. Gal valstiečiai ir būtų ką padarę, bet – norėdami išsilaikyti, kaip buvo prognozuojama – iki pirmų bulvių – padarė globalistinę „reformą” užsienio korporacijų plėšikavimui Lietuvos miškuose. Įžūlią, su košmariškais makliais parašais ir tt. Tuo nusipelnė ilgesnės kadencijos, nei pirmos bulvės. Buvo taikūs parašų rinkimai, seime pastangų, taikūs protesto žygiai ir mitingai. Niekas nepasikeitė. PASIKEITĖ. Durna tauta laiku išrinko ne tuos. Tauta pradėjo bruzdėt. Viešai reikšt nepasitenkinimą, ko nebuvo (rusai puola, brangūslietuvosžmonės, pakentėkit; rusai puolapatylėkit; Pasaulio bankas nurodė ir tt.)hekagalvių laikais. Daug purvo pilta ant Verygos ir Karbauskio. Bet – nu gi nieko bloga neatsitiko – alkoholio… Skaityti daugiau »

Ačiū gerb.Verygai

Tiksliau nepasakysi.ačiū už Tiesą.

Nepasirasysiu

Veryga dirbo apmokamu veikejo, pagauto pries metus del vakcinu pirkimo korupcijos (dar pasizymejusio kaip kovotojas uz veziu serganciuju teises), paskaitininku pries tapdamas ministru. Vazinejo po visa Lietuva. Tuo viskas ir pasakyta. Netikintiems – viskas internete.

22
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top