Aušra Maldeikienė. „Liaudies kapitalizmo“ dainė – Margaret Thatcher

maldeikiene.lt

2013 metų balandžio 8 dieną pasaulis neteko vienos didžiausių savo XX amžiaus dukterų, kurią vieni beatodairiškai mylėjo, matydami joje įkvėpimo švyturį, kiti – lygiai taip aistringai nekentė. Jau vien tas faktas, suskaldęs ne tik britus, bet visą žmoniją (abejingų neliko niekur…), yra išskirtinės asmenybės bruožas. Ir tikrai ši bakalėjininko-paštininko – ironiška, nors plačiai aiškinama, kad ji užaugo smulkaus verslininko šeimoje, jos tėvelis lygiai tiek pat buvo ir valstybės tarnautojas, o jo parduotuvėlė buvo ir miestelio valstybės pašto skyrius – dukra su visada ką tik „sufrizuota“ galva ir rankinuku rankose sukūrė pasaulį, kuriame vis dar (dabar ir mes) gyvename.

Nesu „geležinių ledžių“ gerbėja, bet ši Geležinė ledi mano galvoje visada buvo išskirtinė. Septintą aštuntą dešimtmetį pasirodęs ir palaipsniui įtaką stiprinęs monetarizmas ir Miltono Friedmano idėjos (kurios suformavo Margaret Thatcher ekonominių pažiūrų pamatą) Sovietų sąjungoje buvo tabu. Vis dėlto Maskvos universiteto sienose pačioje aštuntojo dešimtmečio pabaigoje ta draudimų sistema jau neveikė, buvo aptariamos pagrindinės idėjos, M. Friedmano straipsniai skaitomi ir nagrinėjami. Tos diskusijos – viešos ir „virtuvinės“ – dar labiau sustiprėjo, kai M. Thatcher įsitvirtino Britanijos ministrės pirmininkės kėdėje (ji vadovavo kabinetui nuo 1979 iki 1990 metų), o JAV prezidentu 1981 metais tapo R. Reaganas. Šių žmonių, inspiruotų M. Friedmano idėjų, pastangomis keitėsi pasaulis, ir viltis, kad tas pasaulis neša laisvę, buvo įkvepianti. Galiu drąsiai pasakyti, kad visa ta mano kartos dalis, kuriai patiko mąstyti apie pasaulio tvarką ir netvarką, užaugome pavergti elegantiškos M. Friedmano ironijos, energingai džiugios R. Reagano retorikos ir naikinančio M. Thatcher sarkazmo. Meilė buvo jaunatviškai nekalta ir labai aistringa… Tikros meilės nesibaigia, taigi ir dabar, kai jau visi šie žmonės išėjo (Reaganas – 2004 metais, Friedmanas – 2006 metais), aš juos lygiai taip pat aistringai myliu, ir jau prieš kelias širdyje džiugu, kai žinau, kad tuoj skaitysiu paskaitą, atrodytų, nuobodžia ir rimta tema: „Monetarizmas. Jo politiniai pavidalai“.

Vis dėlto po trisdešimties metų meilė, jei ji tikra, yra gerokai ramesnė ir gilesnė, tad ne tokia džiugi ir svaiginanti, o aistra apkartinta gyvenimo pamokų ir tiek savo, tiek meilės objekto trūkumų suvokimo. Tiesiog gyveni žmogus ir supranti, kad gyveni ne tiesai, o tik sielos ir proto klaidžiojimui jos ieškant ir niekada nerandant kelio pabaigos.

Šis mano tekstas (parašytas 2013 metų balandį) buvo mano paskutinis meilės ir gilios pagarbos M. Thatcher ženklas, kuris, tikiuosi, tiems, kurie norės, padės suprasti, ko troško, ką darė ir ko pasiekė ši moteris prieš trisdešimt metų apsukusi pasaulį. Žinoma, apsiribojau ekonomika.

__________

Labai mažai kas gali pasigirti, kad jo vardu būtų vadinama ištisa ekonominė politika. Thatcher tokios garbės nusipelnė. Ji pati 1986 metų kovą Konservatorių taryboje sakė, kad tetčerizmas – tai liaudies kapitalizmas, kuris „vyrams ir moterims iš gatvės, suteikdamas nuosavybę, teikia galią ir leidžia eiti aukštai pakelta galva“. Apie kokią nuosavybę kalbėta?

Thatcher „liaudies kapitalizmas“ apėmė tris skirtingas nuosavybės revoliucijas: platesnę privačią būstų nuosavybę, platesnį dalyvavimą akcijų rinkoje ir verslininkystės ekonomiką, kuri remiasi didesne smulkaus verslo dalimi ir vadinamąja privačia praktika, darbu sau. Pirmoji, iš esmė nelabai sudėtinga socialinė revoliucija prasidėjo pirmosios Thatcher kadencijos metu, kitos dvi – antroji siauresnė, nei pradžioje tikėtasi, ir esminė bei viską pakeitusi trečioji – jau jos valdymo antroje pusėje. O dabar iš eilės.

Savivaldybių būstų pardavimas juose gyvenantiems žmonėms prasidėjo iškart po to, kai 1979 metais konservatoriai laimėjo rinkimus ir Thatcher tapo šalies premjere. Iki 1983 metų buvo parduota pusė milijono savivaldybių būstų. Dėl savo išankstinio nusistatymo ir principų Thatcher buvo įsitikinusi, kad ta ar kita forma valstybei priklausantys būstai turėtų būti uždrausti. Ji nuoširdžiai tikėjo, kad municipalinis gyvenamasis plotas kuria socializmo pamatus, gimdo vandalizmą, išlaikytinių dvasią bei nusikalstamumą. Savo atsiminimuose Thatcher yra minėjusi, kad valstybė privalo atsisakyti būstų ir jų valdymo „taip skubiai, kaip tik įmanoma“. Būdama kabineto vadovė, ji iš tiesų padarė visa, kas įmanoma, kad tokios valstybės turto rūšies būtų kiek įmanoma mažiau. Kita vertus, ji nuoširdžiai tokiu būdu manė nušausianti du zuikius vienu šūviu: ir tauta bus savininkė, ir vyriausybės išlaidos sumažės.

Per vienuolika metų Thatcher kabinetas pardavė apie 1,5 mln. būstų, kurie šalies iždą papildė 28 mlrd. svarų. Privatizavimo mastas viršijo net tokių gigantų, kaip British Telecom ir British Gas pardavimų apimtis kartu paėmus. Vis dėlto galutiniai rezultatai nebuvo vienareikšmiški.

Kai kurios šeimos, kurios, ypač proceso pabaigoje, susiviliojo pigiais kreditais, dešimtojo dešimtmečio pabaigoje smogus ekonominei krizei ir padidėjus infliacijai, pamatė, kad nepajėgia dengti kasmėnesinių mokėjimų. Kadangi tuo metu ir būstų kainos nukrito iki realesnio lygio, tai daugelis suvokė, kad gyvena namuose, kurių reali vertė mažesnė nei jų būsto paskolos vertė. Per kitus penkerius metus romantiška svajonė apie nuosavybę daugeliui žmonių virto … atimtu būstu.

Kita vertus, aišku, kad geriausi savivaldybių namai atiteko ambicingiausiems, geriausiems nuomininkams, tuo tarpu būstai ne tokioje malonioje apsuptyje sutraukė problematiškas šeimas ir bedarbius. Galiausiai paaiškėjo, kad priešingai nei tikėtasi, socialiniai skirtumai paaštrėjo, ir išaugo dalis tų nuomininkų, kuriems reikėjo pašalpų.

Problema tapo ir tai, kad savivaldybės nebestatė naujų būstų vietoje parduotųjų, sumažėjo bendras savivaldybių nuomojamas plotas. Devintojo dešimtmečio pabaigoje privačiame sektoriuje labai pabrango būsto kainos. Taigi, tuo metu, kai šalyje buvo beveik 3 mln. bedarbių, tragiškas prieinamo būsto stygius daugelį išvarė tiesiog į gatvę. Tai buvo pati rimčiausia neigiama Thatcher populiariosios būstų politikos pasekmė, kurios pati Thatcher ryžtingai nematė.

Thatcher „liaudies kapitalizmas“ apėmė tris nuosavybės revoliucijas – privatų būstą, dalyvavimą akcijų rinkoje ir verslininkystę, paremtą smulkiu verslu ir privačia praktika. Nors būtent privatizacija buvo Thatcher politikos arkliukas nuo pirmos dienos, kai ji 1979 metais užėmė premjero postą, tačiau platesnio masto realūs veiksmai nusikėlė į antrąją kadenciją.

Straipsnio tęsinį skaitykite ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
25 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Laba daug dėmesio

Dbiračio žinios skiria LS ir A.Maldeikienei.Baukutei visai neblogai sekasi.

Kaip Vilniaus

valdžia žada tars su vilniečiais,taip ir Lietuvos seimas turi pasitarti su tauta referendumu dėl pensijinio amžiaus ilginimo.Nes jei jį ilgins,reiškia ši valdžia nesugeba tvarkytis.Kodėl ne kaip Švedijoj,eik kada nori,bet gausi tiek,kiek užsidirbai?Referendumo?

internauts

Kiek man žinoma, Tečer žavėjosi austrų ekonomistu F.Hayak’u.
Nors koks skirtumas. Abu šie žydochazarų „nobelistai” matomai siekė savų tikslų.
O antras nobelis Švedijos banke – „Premija Nobeliui atminti” ir buvo įsteigtas tam, kad apmulkinti tokius snobus ekonomistus kaip Lietuvos, kad patikėtų „autoritetais”, nes Norvegijos Nobelis testamentu buvo uždraudęs premijuoti „pinihų skaičiuotojus”. Vat iš piktumo globalistai ir paliko tikrajam Norvegijos Nobeliui tik „taikos premiją”.
.
Susižavėję perskaitytom Miltono Friedmano knygo, mūsų didieji „išminčiai”, Mamonos garbintojai vagnoriai, glaveckai, maldeikienės, kaip mat puolė kurti „banditų kapitalizmą” su „šoko terapijom”,atsiprašant, pagal tą patį Gaidaro metodą. O Kinija išlošė visko nesugriovusi iš pamatų. Dabar dominuoja pasaulyje ekonomiškai.

internauts

dar pamiršo autorė „tečerizmo” „konsultaksus’, už ką ji labiausiai keikiama. Mažų butų sąvininkams Londno pakrasčiuose buvo uždėti mokesčiai daug didesni, nei didžiulių namų Londono centre sąvininkams.
Hayek’as įsivaizdavo, kad socializmas yra totalitarizmo priežastis ir tą bandė įrodyti savo knygoj The Road to Serfdom, kurios vertimą į rusų kalbą nusiuntė Solženicinui.
Jei Hayekas savęs nelaikė konservatoriumi, o labiau klasikiniu liberalu, tai Friedmaną reiktų laikyti neoliberalu. kurį sau prisiskiria JAV neokonservatoriai.

Tegul

žmogus į pensiją eina kada nori,bet gaus tik tokią,ir jei dirbs toliau,ji nekils.

nostalgija

taigi, kur pradingo tie mūsų valstybę tarp rytų ir vakarų mokėję valdyti vyrai karžygiai? suėjo į seimą? pasiskirstę partijomis gina mus nuo „rytų” ir nuo „vakarų”? ar tik „įsisavina” lėšas? kartais va atsibundi vidurnaktį, o pagalvė šlapia nuo ašarų, – taip gaila Butkevičiaus, taip gaila!… na ką jis vienas gali padaryti? Seime juk pusantro šimto velniukų – ir beveik visi patinėliai! kairėje – kairieji…dešinėje dešinieji…centre – centrieji…, ne, liberalcentrieji. O gal centro liberalieji? …Įdešinę dešiniau nuo centro…Įkairę centriau nuo dešinės… T Kol socdemai valdo – nėr bėdos! Tebūnie taip dabar ir visados, ir peramžių amžius: Juk nei į vieną miestą neįvesta kariuomenė, nepaskelbta komendanto valanda, o laisvės? LAISVĖS KIEKVIENAM PILNOS KELNĖS, eidami vos beapžergiam:) Spauda – ką nori tą rašo,… Skaityti daugiau »

KarlaMarla

Argentinoje laukinio neoliberalizmo valdymas baigėsi berods 2001 metais kai jų prezidentas su finansų ministru pamėgino įdiegti dar grižtesnes TVF nurodytas priemones. Gyventojai tada sukilo, nuo policijos žuvo nemažai žmonių, o prezidentas paspruko malunsparniu. Ši privatizacija, aysiprašant įžiebė keletą karų; Vienas tai supratusių žomių buvo Gonzalo de Lozada, verslininkas, kurio svetainėje 1985 m buvo sudarytas Bolivijos šoko terapijos planas. Būdamas Bolivijos prezidentas jis pardavė naftos kompaniją, nacionalines oro linijas, geležinkelio, elektros ir telefonų kompanijas. Skirtingai nuo Rusijos, kurioje didžiausiais trofėjais mėgavosi vietiniai, daugiausiai khazarų (aškenazų) kilmės oligarchai, Bolivijois skubaus išpardavimo vaisiais mėgavosi dar aškenazo, Greenspan proteže „Enron”, Royal Dutch/Shell” , „Amoco Corp” ir Citicorp, „American Airlines, MCI Communications Corp”Solomon Brothers Inc ir kitos – talmudistų valdomos firmos. Bolivai juos pakvietė perrašyti… Skaityti daugiau »

KarlaMarla

užuot tapęs perspėjimu, Rusijos ologarchų iškilimas įrodė koks pelningas gali būti valstybės išteklių perėmimas. . Pasaulio bankas ir TVF dar labiau pagriežtino skubaus privatizavimo reikalavimus kitose krizių varginamose valstybėse. Dramatiškiausia, po Jelcino pučo , buvo Meksikos „tekilos krizė” 1994 m. TVF paramos sąlygos reikalavo ko skubiausios privatizacijos… ir tai pagimdė 23 naujusmiliujardierius. Procesas pralaužė Meksikos rinką beprecendentinėms užsienio nuosavybės teisėms: 1990 m. tik vienas Meksikos bankas buvo užsienio nuosavybė, o iki 2000 dvidešimt keturi iš trisdešimties Meksikos bankų atsidūrė užsieniečių rankose. Štai taip vyksta tiesioginis turto perėmimas be jokio karo, be revoliucijos… Šiandien tas pats TVF vėl moko lietuvius kaip kelti mokesčius už kilnojamą ir nekilnojamą turtą. Stato savo sąlygas skolinimuisi. Skolintis reikia ne iš TVF, o iš vidaus rinkos.… Skaityti daugiau »

KarlaMarla

„čikagos berniukų” (Milton Friedman mo-la) supratimu, valstybė yra tarsi kolonijinis pasienis, kurį korporaciniai konkistadorai siaubia su tokiu pat negailestingu žiaurumu, kaip jų pirmtakai, plėšę Andų auksą ir sidabrą. Daug anksčiau burbulai pradėjo sproginėti, tik iš kur mūsų ekonomisdtams tai žinoti, jei jie šviečiasi tik lietuviška spauda, BNS, ELTA agentūrų pranešimais? ? Iš kur jirems žinoti, kad Čikagos mokyklos valioje atsidūrusios Čilės pavyzdys tiesiog iliustravo būsimą globalią ekonomiką ir tapo modeliu, kuris vėliau bus taikomas vis iš naujo ir iš naujo… Buvusiąją ekonominę plėtrą liudijančių fabrikų ir pūvančios infrastruktūros fone bus pučiami urbanistiniai beprotiškos spekuliacijos ir melagingos sąskaitybos burbulai, kurie generuos milžinišką pelną ir karštligišką vartojimą; didesnė pusė gyventojų atsidurs ekonominio gyvenimo patvory; siautės nevaldoma korupcija ir protekcionizmas; smulkus ir vidutinis… Skaityti daugiau »

StasysG

Kodėl Kinijai gerai sekasi? Ko ji nesugriovė? Komunistų partijos ar kad įsivedė Valstybinį kapitalizmą?——-internauts 2015-04-2 10:33 „…Susižavėję perskaitytom Miltono Friedmano knygo, mūsų didieji “išminčiai”, Mamonos garbintojai vagnoriai, glaveckai, maldeikienės, kaip mat puolė kurti “banditų kapitalizmą” su “šoko terapijom”,atsiprašant, pagal tą patį Gaidaro metodą. O Kinija išlošė visko nesugriovusi iš pamatų. Dabar dominuoja pasaulyje ekonomiškai.

internauts Stasiui G.

Aš iki šiol niekaip negalėjau suprasti, kieno pusėje yra Rusija. Medija bandė mus apšviesti, kad Rusija yra prieš JAV dominavimą pasaulyje. Betgi JAV per visą abėjų Bušų kadenciją vygdė proizraelietišką politiką, o Bušo komandoje buvo daug iš Rusijos ir Rytų Europos kilusių aškenaziu. Būtent šios komandos veikla ir prievarta diegiama M. Friedmano neoliberali ideologija (laukinis kapitalizmas) diskreditavo Ameriką, praskolino JAV komunistinei Kinijai, kitaip tariant, naikino Vakarus iš vidaus, ir jos nešamą demokratiją sumenkino iki nulio pasaulio akyse. O Rusija, tuo tarpu, šiame kontekste ėmė atrodyti geriau, ypač po Putino (parodomosios?) kovos su žydų oligarchais… na pasodino vieną į cypę, o kiti sėdi valdžioj su Lavrovu priešakyje… ir Europa ėmė labiau bendradarbiauti su Rusija. Rusija tarsi gina Izraelio atakuojamą Iraną. Aškenazas… Skaityti daugiau »

Vytautas

Jeigu tuometinė KGB būtų labai suinteresuota ginti tarybinę santvarką, tai visus tuos ” patriotinius” veikėjus būtų susėmusi per vieną naktį. Dabar paslaptis apie tai, kad Gorbio „perestroikos” Sąjūdį inspiravo KGB, tapo viešo pobūdžio. Viskas ėjosi tiksliai pagal dar Andropovo sukurtą planą „Golgotha”, išskyrus trijų Pabaltijo valstybių atsiskyrimą. * Suprantama, kad Gorbačiovo deklaruojamą ” viešumą” tuo metu pasauliui norėta parodyti pačiom gražiausiom spalvom. Tam veikė galinga viešųjų ryšių propagandos mašina. 1982 lapkritį – 1984 vasarį, kai komunistų partijos centro komiteto generaliniu sekretoriumi buvo Jurijus Andropovas, buvęs ilgametis kagėbistas, KGB pozicijos gerokai sustiprėjo. Po Andropovo mirties, TSKP CK generaliniu sekretoriumi buvo paskirtas bemirštantis Konstantinas Černenko. Jo trumpo valdymo metu vyko kova dėl tikro valdžios lyderio. Užsienio reikalų ministras Gromyka prastūminėjo M. Gorbačiovą.… Skaityti daugiau »

StasysG

Na nebuvo tų 3-jų revoliucijų, gerbiamoji daktare A maldeikiene. Buvo energingai vykdomos REFORMOS. Skaitome paskutinio buvusio Hong Kongo gubernatoriaus (kurį jį dažnai lankė) ir dabartinio Oksfordo universiteto rektoriaus Crisso Patteno mintis: „Thatcher reformos 1)sustiprino privatų sektorių, 2)prisidėjo prie privačių namų ūkių vystymosi, 3)sumažino mokesčius įmonėms, 4)žymiai sumažino kontrolę visai ekonomikai ir 5)susilpnino Profesinių Sąjungų galias,kurios piktnaudžiavo valdžia ir buvo pavretusios Britaniją beveik nebevaldoma valstybe. (iš project syndicate)

KarlaMarla

Tesa ta, kad kai kurios ideologijos kelia grėsmę visuomenei, ir tai turi būti įvardinta. Kai kurių absoliučių fundamentalistinių doktrinų autoriai smerkia įsitikinimų įvairovę ir reikalauja tik sau absoliučios laisvės. Pagal juos, esamas krikščioniškas ar kitoks pasaulis turi būti ištrintas tam, kad būtų atverstas „tuščias puslapis” jų pramanytai ideolojijai, o tai neišvengiamai veda į smurtą, per kurį ir įgyjamas tas „tuščis la[pas”. *** Žlugus Sovietų Sąjungai, atsivėrė archyvai, mokslininkai pradėjo skaičiuoti dirbtinai sukeltų badmečių (Okrainos Holodomoras) lagerių, žudynių aukas. Natūralu, kad visam pasauly kilo ginčai: kiek dėl šių žiaurumų buvo kalta ideologija ir kiek ją iškraipė tokie sekėjai kaip Stalinas, Hitleris, Mao, Pol Potas, Čeušesku… Nors komunizmo idėjas savotiškai skleidė net ankstyvieji krikščionių vienuoliai, tačiau ta forma, kuri buvo įdiegta sovietų… Skaityti daugiau »

dar

šiek tiek apie patį Miltoną Friedmaną. Jį, kartu su Friedrichu von Hayeku galime vadinti, bene, įtakingiausiais ekonomistais antroje XX amž. pusėje. Šeštajame pastarojo amžiaus dešimtmetyje jie paklojo pamatus vadinamai „Čikagos berniukų“ ekonomikos mokyklai, kuri kilo iš Johno Maynardo Keyneso „ekonomikos kritikos.” *** Kiek žinau iš istorijos studijų „čikagos berniukų” nereguliuojamos rinkos idėjos jokia friedmaniška naujiena. Ji buvo išbandyta ir prieš Didžiąją depresiją, nes būtent ji ir sukėlė tą ekonominę depresiją iš kurios išbrista buvo tik dėka M.Keineso metodų taikymo, nes buvo aišku, kad rinka savęs nereguliuoja. O ypač ji negali savęs reguliuoti šiais aukštų technologijų išsivystymo laikais, kai kiekvienas, kad ir tyčia paleistas gandas, gali numušti akcijų kainas ar šiaip įnešti chaosą į ekonominę erdvę. *** Laissez fair pasakėlės nepasiteisino… Skaityti daugiau »

kas pasikeitė nuo 1932?

„Lietuva – didvyrių žemė“ Mūsų giedama seniai; Bet iš tos didybės semia Savo naudą tik velniai. . Bočių laurais pasipuošę, Vien temokame svajot, Ar, didžius planus paruošę, Sau rimtai ant jų miegot. . Dirbti darbą, nešti naštą, Braukti prakaitą dienos, Pasišvęst už savo kraštą, Jei to niekas nežinos, – . Tai per žema, negarbinga Mums, didvyriams tos tautos, Kur norėtų tapt galinga Nuo Liepojos lig Brastos. . Mums platybių reikalauja Bočių sienos, jų vardai, Bet viduj šeimininkauja Lenkai, rusai ir gudai. . Čia lietuvis besijausti Gal kaip svetimoj troboj, Tik kad mažumų neskriausti Joms užtikrintoj globoj!.. . Servilizmo atėjūnų – Svetimtaučių dar ilgai Nenustosme mes, galiūnų Vakarykštieji vergai. . Bet savitarpy puikybės Iki sočiai mums gana, Jei tik yra galimybės… Skaityti daugiau »

StasysG

Apie Izraelį vertėtų tiksliau. Rašė internauts Stasiui G. 2015-04-2 13:42 „Juk Izraelis s u s i p i r k ę s visas naujausias technologijas iš JAV.”. Kad ne VISAI taip: jis daugiau parduoda nei perka. Skaitome lietuvišką spaudą (Izraelis: „startup‘ų“ šalies pamokos Lietuvai 2012 10 02): „Investicijos atsipirko: Toks politinis manevras šaliai atsipirko greitai: Izraelio eksporto konjunktūroje aukštųjų technologijų dalis sudaro 45 proc., tai 18,4 mlrd. dolerių kasmet. Tačiau tai neturėtų nieko stebinti, kai eksportuojama iš šalies, kur kompiuterizuota beveik viskas: izraeliečiai yra vieni pažangiausių gydant vėžį, taip pat pirmieji sukūrė mikroskopinę, į piliulę įmontuojamą, diagnostinę vaizdo kamerą, jie bene pažangiausi diegiant saulės energijos jėgaines ir drąsiai kalba apie elektromobilių gamybą.Net Izraelio karvės priverstos nešti šį aukštųjų technologijų jungą:… Skaityti daugiau »

das boot

Lietuvoje , atkūrus nepriklausomybę, irgi pritaikyta „šoko terapija” . tik , kad valdžios vagys ir jų pakalikai taikė šoką , o terapiją pamiršo.apie šituos socialinius eksperimentus yra gera parašius Naomi Klein : knygoje „Šoko doktrina”, remiantis kelių pastarųjų dešimtmečių pavyzdžiais, nuosekliai tyrinėjama, kaip neoliberalią ideologiją išpažįstantys reformatoriai bei politikai panaudoja socialinį ir ekonominį šoką savo tikslams pasiekti. Dėl globalaus kapitalizmo pažadėtos „šviesios ateities“ sunaikinama socialinė ir ekonominė infrastruktūra, sutrypiamas kelių kartų ir ištisų regionų žmonių gyvenimas.

StasysG---->dar

citata iš Jūsų komentaro: „Laissez fair pasakėlės nepasiteisino…”— Tada KLAUSIMAS: kodėl Lietuvą toliau mulkina Lietuvos laisvosios rinkos institutas-LLRI? 2009 m. vasario 12 d. 11:22 prof P.Gylys parašė skandalingą straipsnį „Laisvos rinkos ar valstybės likvidavimo institutas?”. Na ir kas? Užėjo kairioji socialdemokratų valdžia, bet tas institutas nei pavadinimą pakeičia į „reguliuojamos rinkos”, nei bankrutuoja. Tai kas jį išlaiko?

Pastebėjimas

Su Reiganu, Tetčer prasidėjo uolus tarnavimas pasaulio karporatokratijai, jie atstovavo neoliberalizmą.

Pastebėjimas to Kaip Vilniaus

Maldeikienė pasisakė prieš referendumą, ji yra prieš tiesioginę demokratiją, nes pagal ją žmonės yra kvaili, tik ji viena protinga, todėl išrinkta jus kvailius atstovauti.

Stasiui G

tik jau neperlenkit lazdos. Visi nobeliai tik iš JAV. Ir ten žydas būtinai prisiklijuoja prie kriksčioni kone kiekviename išradime. Tik vienas išradimas apdovanotas Nobeliu Iš Izraelio. jie susiperka licenzijas ir po to peroarduoda. ypač sekomo technologijas, nes karui su terorizmu prie Bušo kasmet gaudav po 8 milijardus. Lengva klestėti su tokiais pinigais. Dar po penkis milijardus iš Rusijos žd mafijos. Tad „terorizmas” kaip niekam kitam pelningas izraeliui. Todėl ir neleidžia N„atnyahu sukurt Palestinos respublikos, kaip nori Obama. Nes Obamai pigiau tai būtų, nei melšt savo šalį kasmet tokia duokleii. Todėl ir nemėgsta Obamos Natanyahu su neokonų, Izraelio lobistų opozicija

Stasiui G

Dėl Laisvos rinkos instituto.
Senokai žiūrėjau jų rėmėjų sąrašą. Ten didžiausias rėmėjas tuomet buvo tabako Filip Moris korporacija, antras pagal didumą Uspaskio „VIKONDA”, na ir taip toliau. Priviso juk ir mafijinių ofšorų įsiregistravusių Liuksenburge. Tai irgi rusiškos mafijos korporacijos „Amber Trast, kuri turi IKI tinklą, nusipirkus Malsena malūnus, LNK 20 proc. akcijų, žemių, Sanitas vaistų korporaciją, o per ją pirko lenkų vaistų kompaniją, Lubio Baltijs kanalą ir t.t. Ir niekam neįdomu, kokio švarumo pinigai į mus skverbiasi, kad esam nešvarių pinigų tranzitas ne tik per tokius bankus kaip Snoras ar Ūkio, bet ir per panašias Amber „investicijas’ kuomet nešvarūs pinigai, pardavus kompanijas apsišvarina… o stogs, aišku, seime, vyriausybėje… o VSD gaudo tik Bartašiūnaites

>> das Boot

taip Naomi Klein, nors ir kairioji, bet žinių pateikia nemažai. Ji kilusi iš LDK litvakų, o jai duomenis rinko kone 50 žurnalistų ir ekonomistų.
Verta dėmesio knyga, bet parodykit man bent vieną seimūną, kuris šią knygą perskaitė?

StasysG

Rašė komentatorius: „Stasiui G 2015-04-2 18:19 tik jau neperlenkit lazdos. Visi nobeliai tik iš JAV… Tik vienas išradimas apdovanotas Nobeliu Iš Izraelio”. —Ir vėl netiksliai švelniai kalbant. Iš tikrųjų vaizdas kitoks. Žiūrim „List of Nobel laureates by country”: Israel[edit]: 1)Arieh Warshel, Chemistry, 2013 2)Michael Levitt*, born in South Africa, Chemistry, 2013 3)Dan Shechtman, Chemistry, 2011 4)Ada E. Yonath, Chemistry, 2009 5)Robert Aumann, born in Germany, Economics, 2005 6)Aaron Ciechanover, Chemistry, 2004 7)Avram Hershko, born in Hungary, Chemistry, 2004 8)Daniel Kahneman, Economics, 2002 9)Yitzhak Rabin, Peace, 1994 10)Shimon Peres, born in what was then Poland, now Belarus, Peace, 1994 11)Menachem Begin, born in what was then Russia, now Belarus, Peace, 1978 12)Shmuel Yosef Agnon, born in what was then Austria-Hungary, now… Skaityti daugiau »

25
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top