Aušra Maldeikienė. Mano darbas: pirma savaitė. Pradedu ataskaitas rinkėjams

2015 metų kovo 15 diena

Šiandien vakare dalyvavau „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje. Jeigu tai žurnalistika, ką bandė daryti Daiva Žeimytė ir Marius Jančius, tai man tikrai gaila žiūrovų. Kažkodėl juos stebino net tai, kad esu skaičiusi Penkiasdešimt pilkų atspalvių, kas esą turėtų įrodyti mano liberalias pažiūras. Kaip, dėl Dievo? Aš bendrai daug skaitau, ir man yra tekę skaityti Stalino raštus ir Hitlerio Mein Kampf. Tai matyt anų esą žurnalistų nuomone įrodo, kad esu fašistė-stalinistė. Kasdien skaitau Evangeliją. Tai gal įrodo, kad esu krikščionė. O kadangi mėgstu skaityti rabinų raštus ir esu skaičiusi Talmudo gabalus, tai, be abejonės, esu judėjų tikėjimo. Tiesa, labai žaviuosi sufijais. Taigi, dar ir musulmonė. Kas be ko.

Paklausė, ką manau apie miesto skolas. Pasakiau, kad iš viešai prieinamos informacijos daryti kokias nors išvadas neįmanoma. Nes skolos savaime nėra blogis. Tada man sako, – tai manote, kad viskas ten pasakos. Ne, kartoju, daryti išvadas nepakanka informacijos. Reikia daugiau. Bet tai, kad žmogus tiesiog aiškinasi ir negali atsakyti į užduotą klausimą, bet pasako, kodėl negali atsakyti, jau, matyt, jų protams yra užribis.

Žurnalistai, kurių tikslas ne išsiaiškinti, o apibendrinti kokias nors nesąmones, yra Lietuvos tragedija. Didelė.

Nuo šiol kas savaitę savo bloge rašysiu apie tai, kokius darbus, kaip išrinkta miesto Tarybos narė, dariau praėjusią savaitę. Taigi tie, kuriuos tai domina, turės visą informaciją.

Be šitos beprasmiškos laidos, praėjusią savaitę turėjau tikrai prasmingų ir naudingų susitikimų su būsimais kolegomis – konservatoriumi Vidu Urbonavičiumi, Liberalų sąjūdžio nariu ir Maisto banko direktoriumi Vaidotu Ilgiumi, būsimu mano frakcijos nariu Liutauru Stoškumi. Esu jiems dėkinga už naujas žinias ir pasidalinimus.

Pradėjau nuosekliai domėtis miesto finansais. Kaip ir minėjau, vieša informacija vargu ar suteikia galimybių rimtai vertinti miesto finansinę padėtį. Kad ta padėtis įtempta, rodo ir ganėtinai atsargus bankų elgesys, vis dėlto miestui atrodo pavyko šiek tiek sumažinti skolas. Labai tikiuosi ir noriu dirbti miesto finansų komitete.

Pasveikinau ir išrinktąjį miesto merą. Akivaizdu, kad jis neįgyvendins visų tų dažnai absurdiškų pažadų, kuriuos skleidė iš reklaminių klipų, tačiau tikiuosi, kad jam užteks patirties, ryžto ir noro nuoširdžiai dirbti miesto labui. Kiek galėsiu ir pajėgsiu, visada bandysiu padėti ieškant racionalių sprendimų.

Bet kokių jūsų klausimų laukiu TIK bloge. Facebooke į klausimus neatsakinėsiu. Tai neįmanoma tiesiog fiziškai. Kaip ten bebūtų, darbas miesto Taryboje yra visuomeninė veikla.

maldeikiene.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
50 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
pavyzdys

Sveikintinas miesto tarybos narės pavyzdys.Viešumas ir informacija turi būti prieinami rinkėjams.

mama iš kaimo

Šaunuolė. Tikėsimės, jog taip dirbs ir kiti Sąrąšo deputatai. Tuomet net meru būnant Šimašiui, galūt, sulauksime pasikeitimū į gera.

Naglis Puteikis

Labai geras A.Maldeikienės sumanymas:
„Nuo šiol kas savaitę savo bloge rašysiu apie tai, kokius darbus, kaip išrinkta miesto Tarybos narė, dariau praėjusią savaitę. Taigi tie, kuriuos tai domina, turės visą informaciją.”

Letas Palmaitis A.Maldeikienei, N.Puteikiui, kt.

Jei kada netikėtai išvystume pranešimus „Pradedu ataskaitas D-vui”, tai reikštų, jog Lietuvoje kažkas iš esmės ima keistis.

Antanas

Labai gerai, kad ponia skaito Talmudą.
Tokiu būdu išeina, kad ponia žino, kad tikintiems izraelitams kitatikiai yra goiš – gyvuliai žmogaus pavidale, su visomis iš to jiems sekančiomis pasekmėmis ….
Tai apie prisipažinimą esant judėjų tikėjimo…
Fašizmas – tai yra sovietų sugalvota sąvoka savo buką liaudį mulkinti.
Ponia turėtų žinoti, kad Hitleris buvo nacionalsocialistas ….
Jeigu poniai darbas taryboje yra visuomeninė veikla, o ne pilietinė pareiga, tai, kaip sakoma, atsiprašau ….
Na bet kalbos kalbomis, o darbai darbais ….

Vienkart poniai primenu, kad ji yra Vartotojų teisių gynimo asociacijos „Viešasis interesas” vadovė …..

gaila

gaila, kad nei kiti seimo nariai, nei savivaldybės tarybos nariai iki šiol”nesusiprotėjo” dėl tokių paprastų ir būtinų dalykų,kaip informacijos teikimas rinkėjams, rezultatų aptarimas, pasiūlymų svarstymas,atsiskaitymas už nuveiktus darbus; taigi visi kandidatai tik dalina pažadus- „būsiu atsakingas,tarsiuosi su žmonėmis,atsiklausiu tautos” ir t.t.

Letas Palmaitis dėl fašizmo ir Antano

Fašizmas nėra sovietų sugalvota sąvoka, bet Mussolinio tautinės valstybės ideologija. Hitleris perėmė daug iš Mussolinio praktikos, bet pavertė savo socialistinę teoriją stiprios ir „rasiškai sveikos” vokiečių tautos išskirtinumo teisių deklaracija. Nuo bolševizmo šis socializmas skyrėsi tik tuo, kad bolševikai vietoj išskirtinės nacijos skelbė išskirtinę klasę, tačiau praktiškai toji išskirtinė „darbininkų klasė” tebuvo tik maskoliškos „Trečiosios Romos” komufliažas, o pati „Trečioji Roma” – pravoslaviškas azijinės Ordos komufliažas, kurios egzistencijos pamatas – nuolatinis plitimas asimiliuojant kaimynines tautas. Šitokiu vingiu tai atliepdavo Hitlerio nacionalsocializmą. Socialistinė frazeologija ir praktiniai bandymai dar labiau artino abu režimus, nors kultūrinis skirtumas (kur Vakarai, kur mongoloidinis konglomeratas!) buvo didžiulis. Po Molotovo-Ribbentropo pakto bolševikai ėmė propaguoti savo asilams hitlerinį socializmą kaip neva giminingą, net vėliavos raudonos! Draugystė neilgai truko,… Skaityti daugiau »

vilnietis

tikiuosi,jog L.Stoškus ir D.Kuolys taip pat atras laikobei galimybių informuoti apie darbą taryboje.Mums,vilniečiams,svarbu turėt tiesioginį ryšį su jumis.Sėkmės nelengvoje veikloje!

Asta

Kaip gerai, kad Maldeikienė rašys apie ekonomiką. Daug įdomiau negu apie vis skaityt ir skaityt apie pedofiliją.

kažko nepasitikiu ta dama

GRU korumpuotas maldeikis – manot, kad jo žmona kitokia?

 Beta

Matysim kaip seksis. Valdžios mėgsta viską pakišti po komercinėmis ir net valstybės paslaptimis.

Antanas

Astai.

Kaip gerai, kad Maldeikienė rašys apie ekonomiką, bet gi ar ne įdomu būtų, kad ji parašytų ką nuveikė ekonometrijos srityje, gal jos patirtį šioje srityje galima būtų pritaikyti Vilniaus savivaldybėje ??

Antanas

VISIEMS. ****************************************** Aušra Seibutytė-Maldeikienė (g. 1958 m. birželio 4 d. Palangoje) – Lietuvos ekonomistė, publicistė, ekonomikos vadovėlių autorė. Biografija 1976 m. baigė Vilniaus A. Vienuolio vidurinę mokyklą. Studijavo Vilniaus universiteto (VU) Finansų ir kredito fakultete, studijas tęsė Maskvos M. Lomonosovo universiteto Ekonomikos fakultete. 1982 m. jį baigė, suteikta ekonomistės ir politinės ekonomijos dėstytojos kvalifikacija. 1982–1984 m. dirbo Vilniaus universitete, dėstė Lietuvos žemės ūkio akademijoje. 1984–1987 m. Maskvos M. Lomonosovo universiteto aspirantė, 1987 m. apgynė disertaciją tema „Pagrindinis socializmo ekonominis dėsnis intensyvios ekonomikos sąlygomis”, ekonomikos mokslų kandidatė. [1] Nuo 1987 m. Lietuvos veterinarijos akademijos dėstytoja. Nuo 1990 m. „Lietuvos ryto“ apžvalgininkė. 1993–1997 m. Vilniaus banko atstovė spaudai, ryšių su visuomene skyriaus viršininkė. 1997–2000 m. BNS verslo skyriaus vyr. redaktorė. 1999–2003 m.… Skaityti daugiau »

va va.. Maskvos ranka

ko negloboja rusų ranka – tas karjeros nepadaro. Lietuvos realybė.

Sveikintinas payzdyds,

bet… po laiko suteikta informacija mazdaug lygi nuliui, nes nieko neduoda, tai tas pat , kas po muštyniu mojuoti kumšciais arba šuo loja, o karavanas eina. Na, reitingo taškams rinkti gali ir padeti, bet daugiau nieko. Reikia negerovems uzbegti „uz akiu”, o begant iš paskos ir skalyti , štai to gali šeimininkas ir nepakesti, o naudos nulis.

PONIA mALDEIKIENE

PROTO TURI,ŽINIŲ TURI.AŠ ASMENIŠKAI NEGALIU PERNEŠTI TAMSTOS KLYKIMO IR PAŠNEKOVŲ PERTRAUKINĖJIMO.
YRA TOKS POSAKIS,,GAL MEŠKA TAVE AUGINO-KAD KULTŪROS NEMOKINO.”

Antanas

.Letui Palmaičiui. Ačiū už paaiškinimą kas yra fašizmas. Tiktai gali būti taip, kad aš tai žinojau, kai Tamsta dar buvai negimęs ….. Va Maldeikienė tai labai jau panašu, kad nežino. Beje sovietai ir Lietuvos Prezidentą A. Smetoną vadino fašistu …. Dėl tautybės žydas. Abreijs – latviškai Zyd – lenkiškai Евреин – bulgariškai Jew – angliškai Eврей –rusiškai Tačiau žydas rusiškai yra paniekinamas vardas. Man žydas asocijuojasi su rusišku жид ir todėl yra nepriimtinas. Tiems kas jų neapkenčia, manau, gali vadinti žydais. Izraelitas – tautybė pagal valstybę. Apie gojus –„gojim“ pirma sužinojau iš Maironio eilėraščio, Yra toks ponas Letai lietuvių poetas …… Manau kad ši garbinga asmenybė tikrai skaitė Talmudą ir gerai žinojo, kas yra Dievo išrinktoji Tauta … Taigi …… Skaityti daugiau »

Romas

Gaila, iš principo nesinaudoju Feisbuku, dėl to žinių iš miesto tarybos negalėsiu paskaityti.

 Antanui

Bravo, pritariam.

Diedukas Antanui

Tai jums, pone mielas, apie 100 metų?

Citata: – „…Letui Palmaičiui.
Ačiū už paaiškinimą kas yra fašizmas.
Tiktai gali būti taip, kad aš tai žinojau, kai Tamsta dar buvai negimęs …..”

Letas Paslmaitis dėl Antano ir Antanui

Kas tokie „pritariam”? Anonimas gali rašyti nebent „pritariu”. O Pačiam, gerbiamasis Antanai, kiek buvo metų man dar negimus? Man dabar beveik 71. Tikiu Kristumi, bet ne Maironiu. Maironis buvo geras, kai tautai reikėjo aiškinti jos praeitį ir kad ji ne prastesnė nei kitos. Jau laisvoje Lietuvoje ši Maironio užduotis buvo atlikta, o maironizmas patarnavo katalikybės simbiozei su (ačiū Maironiui!) liaupsinama ir atkuriama pagonybe. Suvokus ją kaip tautinį patriotinį bruožą, pati jos kritika pamažu darėsi nepageidaujama, užtat augo katalikybės kritika. Krikščionybę niekinę pagonys tačiau niekad neišsižadėjo Maironio. Todėl geriau tegu Maironis lieka literatūroje, bet ne ideologijoje. Klausimėlis Antanui: kaip Pačiam atrodo, kuria kalba Maironis skaitė Talmudą, iš kurių leidinių? Tiesiog įdomu, iš kur toks Paties manymas. Kad daugelis suvokia žodį žydas… Skaityti daugiau »

Letas Paslmaitis Romui

Sveikinu, kad nesinaudojate Facebooku, kuris surenka iš viso pasaulio duomenis apie žmones, jų ryšius ir interesus, veda į tinklą jų atvaizdus policiniam atpažinimui. JAV asmuo jau laikomas nepatikimu, jei nesinaudoja Facebooku.

Lietuvoj atsirado antroji neklystanti dama.

Ir dar balsinga bei kategoriška.
Pakliuvo į beprasmę MODERATORIAUS Jakilaičio laidą/jis irgi lenkia į savo pusę
ir nešališkumu net nekvepia,ypač kai stumia oficialią RŪMŲ liniją/
Aušrai geriausia Janutienės laidose-leidžiama pertraukinėti ir išsirėkti
SĖKMĖS !

Jota

Įsiterpiu tada, kai jau nebeiškenčiu p. L. Palmaičio viražų. Kartais jam pritariu ir prie gero jo komentaro paspaudžiu pliusą. Šįkart atkreipiu dėmesį į Maironio vertinimą. Dar vyskupas A. Baranauskas logiškai išsprendė klausimą, kas pirmiau – bažnytinė tarnyba ar meninė kūryba – pirmosios naudai. Taigi tvirtinant „tikiu Kristumi, bet ne Maironiu” nevalia vis dėlto pamiršti, kad jis pirmiausia buvo katalikų dvasininkas ir atstovavo to meto katalikybės pozicijai, kuri žydų klausimu, nebenoriu kiršinti, buvo visiškai kitokia nei dabar. Iš maldynų po II VS buvo išmestos maldos už žydų atsivertimą, akcentas, kad būtent žydai išdavė ir nukryžiavo Kristų buvo pakreiptas kitaip. Na, o tas savo žodžių kilmių teorijas, gerb. Palmaiti, dėstykite filologijos fakulteto studentams. Mažai kas į jas čia gilinasi ir domisi. Ir… Skaityti daugiau »

internauts  Letui Palmaičiui

Aš nesinaudoju ir nesiregistruoju Facebuke. Tačiau kuomet užeinu į šį Tiesos portalą ar kai kuriuos kitus lietuviškus Facebuko failai kaip mat prilimpa per web brauserį ir turiu juos nuolat šalinti iš Local Storage, nes ilgainiui stabdo kompo darbą. To neatsitinka kažkdėl užeinant į amerikiečių laikrasčius. Facebukas yra privati Izraelio ir Jav pilietybę turinčio Marko Zuckerbergo, uždirbusio iš ųšio socialinio tinklo daugiau nei 34 milijardus, nuosavybė. Sutinku, kad visi, tarsi kvailos avys, varyte varomi į socialinbius tinklus, o tai reiškia, kad ateity turėsime TOTALITARINĘ kontrolę, nes žlugs ir leidyklos ir visa kita alternatyvi žiniasklaida, nes viskas bus perkelta į iš veno centro kontroliuojamus socialinius tinklus. O kadangi Natanyahu vyriausybė vėl laimėjo rinkimus, o Natanyahu yra PRIEŠ OBAMĄ, kaip ir JAV žydų… Skaityti daugiau »

internauts  Letui Palmaičiui

„Jei kada netikėtai išvystume pranešimus “Pradedu ataskaitas D-vui”, tai reikštų, jog Lietuvoje kažkas iš esmės ima keistis.”

Jei geriau įsigilintum į tikėjimą, Letai, tai suprastum, kad iš esmės tai vienas ir tas pats, nes kiekviename iš mūsų yra Dievo dvasios. „Ką padarysi kiekvienam iš šių mažulėlių, man padarysi”.

internauts Jotai

„Na, o tas savo žodžių kilmių teorijas, gerb. Palmaiti, dėstykite filologijos fakulteto studentams. Mažai kas į jas čia gilinasi ir domisi.” . Klystate. Netgi labai domimės ir gilinamės ir esame dėkingi gerb.Letui, kad pasidalina su visais savo žinojimu. Dalinantis žinojimu, žinojimas auga ir pačiam dalintojui. Niekas nekiša uždegto žiburio po lova. Tai it žvakės liepsnele dalinantis su kitais visiems šviesiau patampa. . Tik kodėl „žydas” (judėjus) Rusijoj tapo tarsi keiksmažodžiu, o šis žodis aškenazų imtas keisti „jevreju” (hebraju), man iki šiol neaišku. Gal dėl to, kad jis siejamas su išskirtine Judo gentim? O gal tas nepasitenkinimas kyla iš Apreiškimo Jonui, kuriame sakoma „jie vadins save žydais, bet jie tokie nėra”? . Savo ruoštu Palmaičio norėč paklausti – kas ta „sionistų… Skaityti daugiau »

tiesą sakant

man irgi kilo įspūdis, kad Maldeikienė nėra kriksčionė, po to kai ji taip atakavo pensininkus, tarsi kokius parazituojančius visuomenės individus. Tikrai nustebino Antano pristatymas, kad ji yra studijavusi religiją. Nes taip ir nesuprato moteriškė, ką reiškia religijoj Vienis ir kad palikus kažką už borto, ypač po tokios neteisingos „perestroikos”, meilės/gyvybės, gyvenimo visai visuomenei tikrai nepadaugėja.
O Maldeikienės nesugebėjimas išklausyt kitus irgi kalba apie egocentriškumą. Nors ir
teisinga kritika LietRyto žurnalistams, kad jie veda laidas nepakankamai tam pasiruošę, bet ir gynybinė Maldeikienės reakcija išduoda tik ją pačią.

Pastebėjimas

O kam rinkėjams žinoti, juk galių neturi ką nors padaryti, pakeisti, kaip deputatas, juk tiesioginės demokratijos savivaldybėse nėra, o ir pati Maldeikienė yra prieš tiesioginę demokratiją. Todėl dirbkite, Maldeikiene, o ne populistiškai, kaip Puteikis, reklamuokitės.

tiesos.lt virsta leto ir ne leto

filosofiniais pasišpygavimais,toli nukrypstant nuo straipsnio temos.

Pasidžiaukime

Tiesos.lt turtas tokie intelektualūs, tvirti vertybiškai komentatoriai, kaip Letas ar Jota, internauts, Trupmenas ar Juozapas, Liepa, netgi Vatnikas ir daugelis kitų į juos panašių.
„Tiesos.lt virsta […] filosofiniais pasišpygavimais…”: tikslumo dėlei – komentatorių diskusijos (čia ir dažniausiai) nėra filosofinės.
Upių vanduo irgi teka vingiais ar pavasarį išsilieja iš krantų…

klausimas Maldeikienei

Gal dabar galetu atsakyti Maldeikiene,kodel ji palaike pedofilu klana ir niekino gerb.p.Neringa.Ar ji suvokia seneliu ir vaiko kancias,kai 3-ji metai apie anuke jokios zinios,ar ji gyva ! Maldeikiene pritare gyvos liudininkes isplesimui,o papuole i sav.taryba tik prisiplakusi prie mergaites gyneju saraso.Ka ji siandien gali atsakyti siuo klausimu ?

Aha

Ar Maldeikienė toleruoja šturmą 240+1 auštant?

chi chi chi

Ši cyplė išūš geltonsnapiui ausis.

Antanas

Maironis, Motiejus Valančius, Tumas- Vaižgantas, paskutinis Vilniaus vyskupas lietuvis Julijonas Steponavičius ir daugybė anų laikų vyskupų, kunigų visų pirma buvo LIETUVIAI. LIETUVIAI o ne beveidžiai kosmopolitai, kaip kad Vatikano „dovanėlė atgimstančiai Lietuvai” kosmopolitas Bačkis. ————————————————— Atpasakoju kas senokai buvo rodyta per televiziją: Rodo miestelį Dūkštas Vilniaus rajone. Būrelis žmonių skundžiasi, kad lietuviškai nevyksta pamaldos, kad jų prašymo kunigas netenkina. Tos bažnyčios kunigas taisyklinga lietuvių kalba aiškina, kad lietuviai čia negyvena…… Rodo kardinolą Bačkį, kuris sako, kad tai kunigo reikalas, kokia kalba vyksta pamaldos jo parapijoje …. ******************************************* Dūkštos kapinėse yra antkapių su lietuviškomis pavardėmis ir vardais. Ant kitų antkapių pavardės kaip Adomajtis, Szocik, Jodko, Jodka, Jankun, Szymanel, Ruskonis (1878-1988), Suboczute (1898-1989), Gilun, Zygis, Jakonis su lenkiškais vardais. ************************************************* Dabar Ponui… Skaityti daugiau »

Letas Palmaitis internautui

Turite galvoje Apr 2, 9: „sakosi esą žydai, bet nėra tokie, o tik šėtono sinagoga”. Tai pasakyta Smirnos bažnyčiai, o Smirna – tai po turkų užkariavimų dabartinis Izmyras Turkijoje. JHS skelbimas žydų laukiamu Mesiju (Kristumi) Jo mokinių dėka greit išplito už Palestinos ribų pagonių pasaulyje, bet pradiniai atramos taškai buvo žydų bendruomenės, nes būtent jose rasdavosi ir pirmųjų krikščionių. Vienur stipriau, kitur ne tose bendruomenėse veikė jėgos, priešiškos krikščionybei. Matyt Smirnoje jos kurstė prieš krikščionis vietinę pagonių romėnų valdžią. Toks elgesys buvo itin papiktinantis, nes būtent Smirna pasižymėjo dideliu mesijinių žydų, t.y. krikščionių, skaičiumi. Todėl išdavikai ir pavadinti „šėtono sinagoga”. Bent toks yra mano supratimas. Čia nėra nieko bendra su Maskolija ir niekinančios prasmės žodžio жид kilme. Kodėl tas žodis… Skaityti daugiau »

Letas Palmaitis Antanui

Taigi neatsakėte į mano klausimą, kuria kalba Maironis galėjo skaityti Talmudą, iš kurių leidinių? Visa kita yra Jūsų pažiūrų dėstymas. Savo pažiūras jau esu išdėstęs, vargu ar susišnekėsim. Jei nepatinka žodis pagonybė nes primena ruskių поганый, tai vėlgi yra vis tas pats požymis, kurį ne kartą esu minėjęs. Pasiūlykite kitą terminą. Abraominiai tikėjimai griežtai skiria tikinčiuosius į Vieną D-vą Kūrėją nuo visų kitų tikėjimų, kurie vadinami pagoniškais. Kaimiečiai ir valstiečiai, nepaisant lotynų kalbos, čia mažai dėti. Kitomis kalbomis ši sąvoka su jais nesiejama, o lietuvių kalba pasigavo lotynišką žodį per lenkus. Kad Valančius ir daugybė anų laikų vyskupų pirmiausiai buvo lietuviai, o tik po to krikščionys, tai aukštyn kojom apverstas suvokimas. Maironis ne vyskupas, bet manau, kad pastoracinėje praktikoje nenusižengė… Skaityti daugiau »

Jota

Gerbiamasiss L. Palmaitis prieštarauja pats sau, sakydamas, jog „laikas visada tas pats” ir drauge tvirtindamas, jog „šėtono sinagoga” buvo vadinama t i k Smirnos bažnyčia. Laikas kaip tik yra tai, kas k i n t a, kam būdinga tėkmė; nekinta t i e s a, o ne laikas. Amžinybėje laiko nebus, bet čia mes esame prasmingai susieti su laiku. Būtent kaip pasikeitimą suvokiame ir ST išpildymą Kristaus Auka ant kryžiaus. Senojo Įstatymo religija nebegalioja – nei ritualai, nei apipjaustymai, nei bekliaudžių avinų aukos neatstos Kristaus, Dievo avinėlio, Aukos. Tvirtinimas, kad Senoji Sandora tebegalioja ir kad žydai neva tebeturi kažkokią misiją, prieštarauja Šv. Raštui. Plg. Apr 2, 8 (apie šėtono sinagogą, nebecituoju visko), t.p. 1 Tes 2,14-16; 1 Kor 2,8 –… Skaityti daugiau »

Letas Palmaitis

Laikas visada tas pats ne nekintamumo prasme, bet ta, kad visada privalai apsispręsti, ar esi Tiesos, ar melo pusėje.Jotai reikia kiekvieną žodį aiškinti tiesiogiai. Tam nėra galimybių. Be to,kur rašiau neva TIK Smirnos bažnyčia? Žodis „tik” pavartotas Apr 2, 9. Kuri Sandora galioja, kuri negalioja, yra D-vo reikalas. Tikėjimas yra sąžinės dalykas, o D-vas jos neprievartauja. Jei sudaryta apipjaustymo sandora su Abraomu, o Abraomo palikuonys, tarp kurių yra ir arabai musulmonai, jos laikosi, tai jie tebėra toje Sandoroje, o ar D-vas juos už tai pasmerks, ne Jotai spręsti. Tas pats su Sinajaus Sandora, kuri krikščionims negalioja, o kiek ir ar ji galioja žydams, kurie neįėjo į Golgotos Sandorą, vėlgi yra D-vo reikalas. Be to, nereikia painioti Sandoros su įstatymais. Sandoros… Skaityti daugiau »

LP: klaidos taisymas

Atsiprašau, paskutiniajame sakinyje, deja, per skubėjimą padaryta klaida. Turi būti: Golgotos Auka.

Jota

Ne. Nereikia turėti mokslų daktaro laipsnio, kad suprastum, jog žydai nebėra išrinktoji tauta, ji atliko savo misiją, antraip Kristaus Auka būtų beprasmė. Senoji Sandora nebegalioja (šit tarsi kažkas pirštus būtų įkišęs į Pseudo-Barnabo laišką, rašytą II a. pradžioje (žr. Bažnyčios Tėvų antologiją, p. 90). Kodėl jį cituoju, galima numanyti. Įstatymą Kristus visiškai išpildė, ir niekas nebėra nuteisinamas Įstatymo darbais, bet tik malonės Evangelija. Antrąkart Jis „ateis gyvųjų ir mirusiųjų teisti”, šitaip meldžiamės. Teisti būtent dėl pasirinkimo – Kristus ar ne. „Paskutinėms dienoms ruoškimės šiandien”, – toliau skelbia Pseudobarnabas. Puiki mintis, Evangelija pataria visada gyventi taip, tarsi rytoj mirtum. Tačiau tai skiriasi nuo L. Palmaičio apokaliptinių nuotaikų. Kita vertus, jos gali turėti pagrindo, dėl to per daug nesiginčiju. (Nors, pvz., ir… Skaityti daugiau »

Letas Palmaitis Jotai

Neskelbiu nieko naujo, esu prisijungęs prie sąjūdžio ideologiškai ir tiek. Kaip suprantate, priklausau nikėjiškai katalikų bendruomenei ir pripažįstu tradicinės krikščionybės, tiek Vakarų, tiek Rytų, bendrus dogmatus bei Popiežiaus, išliekančio ištikimu krikščioniškai tiesai, monarchinį vadovavimą. Mesijiniams žydams nėra privaloma atmetinėti jokių dogmatų. Šių ginčų nebūtų buvę, jei nikėjiška krikščionybė netaptų atmesta tų pačių „graikų”, kurie ją išvystė susiedami Išganymą su teisingais dogmatais – atmesta taip, kad neliko nė vienos krikščioniškos valstybės išskyrus masonų apgultą (tai masonai ir daro spaudimą, bet ne abstraktūs „žydai”, nebūkite rasistė) Vatikaną – plg. publikacją apie dogminę teologiją messianic.lhosting.info Diskusijose. Skelbiamosios tiesos, kaip ir nurodo Viešpats, atpažįstamos pagal jų vaisius. Skirtingai nuo Jūsų, nesų lefebristas, bet nesu ir joks modernistas (greičiau esu „archaistas”). Mūsų laikais yra trys… Skaityti daugiau »

Jota

Na, žmonės patys atsirinks, kas ir kaip. Aš nelakstau po kiekvienu komentaru ir nedarau tvarkos. Kita vertus, jei paklausia, kodėl neatsakyti? Mažai kas žino, kad krikščionybė neva šakojasi į mesijinį judaizmą, mano supratimu, tai sektos bruožų turintis sąjūdis ir tiek, kaip ir lefebristai (kuriems nepriklausau). Beje „lefebristų” straipsnius dedasi ir į kraštutinumus besistengiantis nenukrypti tinklaraštis propatria, ir archė, ir kiti. Tradicinės tiesos nėra lefebristų nuosavybė. Šičia irgi jūsų prašau nesudarinėti mano pažiūrų.
Labai pritariu jums dėl „glosolalininkų”, būtent tai ir atstūmė nuo modernistinės Bažnyčios (ir dar daug kas). Dėl dogmų ir apskritai krikščionybės fundamento nebesiginčiju, nes vėl reikėtų rašyti penkiolika ilgiausių komentarų. Gal vėliau kada, jei išplauks reikalas.

Jota

Gaila, kad čia nėra redagavimo funkcijos.

Letas Jotai

Mesijinis judaizmas nėra sekta. Tai skirtingų bendruomenių visuma, kuriose žydai vadinana save mešihi „kristinis”. Man įdomios tik tos, kuriose veikia tradiciškai išauklėti žydai, priėmę JHS Mesiju (tam paskatina ir Iz 53). Būtent jose bus problemų, kurios kildavo pirmiems tikintiesiems dar iki Nikėjos. Bet ar VERTA žmogui svarstyti JHS Prigimtį? Europoje „graikiškai” teologijai padarė pradžią Origenas, įvaręs į krikščionybę antikinę filosofiją. Autentiškam judaizmui tai giliai svetima. Iki Buberio žydai niekad nesigriebė niekuo panašaus į krikščionišką teologiją. Visa žydų teologija – Toros aiškinimas. Pirmiesiems pagrindinis klausimas buvo tik vienas: ar JHS yra išpranašautas Mesijas, ar ne. Po atsakymo „taip” ir ima ryškėti skirtumas tarp žydiško ir „graikiško” religingumo. Sinajaus tikėjimas turi viską, kas paruošė tautą priimti Išganytoją. Beliko priimti ir būti išganytiems.… Skaityti daugiau »

Jota

Blogai, kai teorija skiriasi nuo praktikos, pageidautina, kad tarp jų būtų kuo mažesnis plyšys. Iš jūsų kalbų man kažkaip darosi švada, kad jūs perdėtai baiminatės Dievą pažinti, tarkim, kad ir dėl tos pačios Kristaus prigimties. Jei pats Dievas leidžia save pažinti, nejau užmerksi akis? Baimė yra geras dalykas, „išminties pradžia”, bet iš Dievo meilės neišvengiamai kyla džiaugsmingas ir gilus Dievo pažinimas, ir nejau to atsisakysi? Katalikų teologijose yra daug išmintingų, šv. Dvasios įkvėptų dalykų, išplaukiančių iš šv. Rašto, tai negi jų nepriimsi? Jūs kartojate maždaug tą patį, kas parašyta ir jūsų tinklaraštyje, ir man vėl neaišku, ką jūs turite galvoj sakydami, jog „esate Kristaus kraugeriai”. Tai yra moralinis ryšys, gerai, nes toks ryšys yra kiekvienos religijos pagrindas (tik klausimas, su… Skaityti daugiau »

Letas Palmaitis Jotai

Iš tikrųjų, bandant paaiškinti grandinę Atpirkimas – Įsikūnijimas – Švč. Trejybė, šie dogmatai yra idealūs. Tai šimtmečiais patikrinta tikėjimo paaiškinimo priemonė. Tačiau eretinė mintis, o gal D-vas turi ne Tris, bet Begalybę Asmenų, iš Kurių Apreikštieji Trys yra reikalingi ir pakankami tikėjimui paaiškinti – plg. Apreiškime šv. Jonui Septynias D-vo Dvasias, kai klasikinė teologija tapatina ST Ruah ha-Qodeš „Šventojo Dvasia” (beje, yra ir Korane, nors musulmonai patys to nesupranta ir bando aiškinti, jog tai Arkangelas Gabrielius) su Šventąja Dvasia! Nė nebandydamas kvescionuoti ar paneigti Trinitarizmą, sakau tik tiek, kad nematau jokio „pažinimo” šiuose dogmatuose. Žmogus pažįsta D-vą tik per Sūnų, atėjusiu Žmogaus kūne. Kas Jį mato, mato Tėvą, o Jis Pats yra ne dogmatams, bet Kelias, Tiesa ir Gyvenimas, kurį… Skaityti daugiau »

Jota

Jūs nematote „jokio pažinimo” dogmose apie Švč Trejybę. Na ne, dieviškieji Asmenys leidžiasi pažįstami iš savo veiklos, kitaip ir būti negali. Nebeieškau pavyzdžių, bet bent jau iš katalikų mistikų tvirtai žinau, kad dvasioje galima Juos atskirti. Jeigu žydai nenori skirti ir neskiria, dabar tai nėra jokia teigiamybė, veikiau atvirkščiai. Dievas žydų tautą nuo aiškesnio trejybinio suvokimo paprasčiausiai saugojo dėl stabmeldžių apsupties, kol ateis Jo Sūnus. Nors jūsų tinklaraštyje turbūt pirmąkart pamačiau įspūdingą žodį Dievas „i š s i t r e j y b i n o”. Toliau – ar aš tvirtinu, kad Šv. Dvasia neveikė Susirinkime? Tik jūs pagalvokite kaip, nes pats minite vaisius! Tai čia nuosekliai mąstant visas klausimas ir atkristų. Patys žodžiai „Vatikano Susirinkimo dvasia” jau įgavo,… Skaityti daugiau »

Letas Palmaitis Jotai

Brangi Jota, dogma yra dogma. Ji duota tikėjimui suformuluoti, įprasminti, platinti ir ginti. Jūs vėl kažką sumanote, ko nesu sakęs. Nesu sakęs, neva Asmenų negalima atskirti – nesąmonė. Jau Evangelija ryškiai atskirria Tėvą ir Sūnų, tuo pačiu teigdama jų vienybę. Lygiai ir ikikrikščioniškas judaizmas puikiai atskirdavo D-vą ir Jo Dvasią (Šventojo kvėpavimą, Ruah ha_Kodeš). Juo labiau mistikai, katalikai ir nekatalikai (pravoslavai ar net protestantai) puikiai atskirdavo, jautė ir melsdavosi Trims Asmenims. Mesijiniai žydai lygiai taip puikiai atskiria. Kalbėta apie būtent Trinitarinį dogmatą, ar jis būtų atsiradęs, jei tikėjimas nebūtų pakliuvęs į graikų rankas. Abejoju. Pats teisingiausias dogmatas neišgelbės žmogaus, kuris gyvena priešingai Kalno pamokslui. O gyvenančiam pagal Kalno pamokslą nėra problemų nei su Trintarizmu, nei be jo, jeigu jis jo… Skaityti daugiau »

Jota

Dėl Dievo, nenurodinėju jums asmeniškai, kaip turite gyventi, antraip Dievo akyse pati greit galiu pasidaryti atmestina. Jūs ir taip daug pasiekėte. Bet nedrumskite kitiems vandens dėl dogmatikos. Dogmos nėra tvora, kuria apsitveriama. Apsitveria sektantai, o dogmos, Dievo duotos tiesos, kurias žmonės atpažįsta ir priima kaip nekvestionuojamas (dažnu atveju; tačiau net dogmų esama įvairaus laipsnio – grynųjų, mišrių, arba apskritai tik artimų dogmai pažiūrų), – dogmos i š l a i s v i n a, kaip ir tiesos pažinimas, ir dėl jūsų abejonės, „ar iš viso žydams reikia Išganymui “graikų” teologijos”, atleiskite, laikausi požiūrio, kad ji nepriimtina. Liaudyje paplitęs klaidingas požiūris, neva dogmos kausto, o jūs tą požiūrį tik stiprinate. Vienąkart sakote vienaip („sakau tik tiek, kad nematau jokio “pažinimo”… Skaityti daugiau »

50
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top