Austrijoje katalikai nebenori mokesčiais remti liberalėjančių bažnytinių struktūrų

Janina Fritz | laikmetis.lt

Grupė Austrijos Forarlbergo federacinės žemės katalikų, nebeapsikęsdami fakto, kad Bažnyčia, anot jų, mokestį panaudoja eretiškiems ir Bažnyčios mokymą neatitinkantiems tikslams, įkūrė platformą „Stop Bažnyčios mokesčiui“ (vokiečių k. – Kirchenbeitragsstopp), kurios tikslas – remti Bažnyčios mokymui ištikimas organizacijas.

Iniciatyvos kūrėjai sako, nebenorintys matyti, kaip jų mokesčiu finansuojami dalykai, prieštaraujantys Kristaus mokymui ir galintys pakenkti žmogui. Šia iniciatyva norima pasiekti, „kad vyskupas Benno Elbsas ir jo bendradarbiai užtikrintų ‚pilnutinę dvasinę paramą‘ sakramentų forma, ypač, šv. Mišių auką, kaip tikėjimo šaltinį bei skleistų nesutrumpintą ir nesuklastotą Bažnyčios mokymą“.

Tikintieji privalo būti apsaugoti nuo erezijos ir tikėjimui prieštaraujančių iniciatyvų, ypač, jei jos yra platinamos prisidengiant Bažnyčios vardu. Sukurta iniciatyva siekiama paremti ir kunigus drįstančius sakyti „nepatogią“ tiesą, už kurią, sulaukę neigiamos kritikos medijose ir žiniasklaidoje, yra vyskupo paliekami likimo valiai.

Iniciatyvos kūrėjai teigia neberemsiantys šio „savižudiško kelio“ jei Bažnyčios vadovybė nesiims ginti ir užstoti kritikuojamųjų.

„Stop Bažnyčios mokesčiui“ iniciatoriai dirba kartu su advokatu Gernotu Steieriu (Gernotu Štajeriu) į jo, kaip patikėtinio sąskaitą, pervedama iniciatyvos kūrėjų mokesčio Bažnyčiai dalis.

Advokatas taip pat rūpinasi, jei asmuo, sulaukęs laiško su nurodymu sumokėti mokestį Bažnyčiai, susiduria su teisiniais klausimais. Kol vyskupas nepakeis savo retorikos ir „savo kelio“, šios iniciatyvinės grupės narių mokestis bus pervedamas toms katalikiškoms organizacijoms, kurios yra ištikimos Katalikų Bažnyčios mokymui.

Platformos kūrėjai teigia buvę priversti daryti šį žingsnį, nes „jokiu kitu būdu buvo negirdimi“. Kol kas platforma veikia tik Forarlbergo žemėje, bet ši koncepcija turi potencialo išplisti visoje Austrijoje.

5 7 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
15 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Nežiniukas

Įdomu, kiek žmonių suprato šį straisponį apie privalomą mokestį. Galėtų kas nors pakomentuoti, kaip ten Austrijoje yra su tuo bažnytiniu mokesčiu.

Opa

Taip, kaip ir DE. Pildant bet kokius dokumentus ( dėl priėmimo į darbą, bet ir daugelį kitų) visada stovi klausimas – kokio tu tikėjimo. Jei Romos katalikų ar evangelikų ( dėl kitų nežinau) ir patvirtini, kad taip, automatiškai tampi vietinės bažnyčios bendruomenės nariu ir tau nuo algos nuskato bažnyčios mokestį. Jis priklauso nuo algos dydžio, pvz. nuo 3400 Eur apie 20 Eur per mėn. brutto. Galima atsisakyti, bet tada tu „išmetamas” iš bažnyčios ir negauni paslaugų ( pvz. krikšto, santuokos, laidotuviu atveju). Daug kas atsisako. Mane tik glumina, kad mokant šį mokestį, pamaldų metu nesikuklinant yra renkamos aukos.

tuomet

tuomet galima įrasyti kad esi savo susikurto tikėjimo ir tada neiškaičiuos.

Dzeikas

Kitaip sakant visada galima pameluoti, ne Sovietija – per snuki negausi.😉

tuomet

kapitalizmas tai įteisinto melo civilizacija, meluoji save vaduoji

Dzeikas

Nepainiok kiausinienes su Dievo dovana.
Kalbame apie tikejima, o ne visuomenes sankloda.

Dzeikas

Jeigu baznycia, kataliku ar evangeliku su tuo sutinka – tai ne baznycia, bet „baznycia”. Nelabojo surinkimai vienzo. Dievo surinkimas pasaulieciu vadinamas baznycia, NEGALI savo finansinems reikmems naudoti prievartos. Dievo isakymas aukoti Jam , surinkimui, 1/10 dali pajamu. Kaip tu ji vykdai atsakai Jam tiktai. Surinkimas gi priima tiek, kiek duodi.
Jeigu surinkimas neislaiko ganytojo ir infrastrukturos – susimazina islaidas, arba issiskyrsto. Ju tikejimas isbleso ir nereikia is sh spaust vaska.

tuomet

viduramžiai

Dzeikas

Ant Lietuvos kiek pamenu Dievo „tarnai” issimusineja mokescius apmokestindami sakramentus. Bet ko gero tai mazesnis issigimimo laipsnis negu Vokietijoje.

uuuu

Esi keistas. Kaip bažnytinė organizacija išliks be pinigų? Pastatų, žmonių išlaikymas daug kainuoja.

tuomet

verslas yra verslas, kas neišsilaiko tas bankrutuoja, jei žmonėms nereikia bažnyčios paslaugų tai bažnyčios turi subankutuoti ir subankrutuos anksčiau ar vėliau

Dzeikas

Baznycia nebankrutuoja.
Bankrutuoja tas, kas ima kredita is banko baznycios vardu.
Konkreti baznytine bendruomene, nebutinai kataliku, negalinti islaikyti pastato, ar pastoriaus paprasciausiai issiskyrsto.Atsitinka tai praradus tikejima, o ne pinigus.
Nes baznycia gali buti ir tarkim as, Jonas ir Petras susirinke parke po medziu kiekviena sekmadieni melstis Dievui.
Formint tai nebutina.Dievo akyse tai bus baznycia.Taip Biblijoje parasyta.
Kaip tokia baznycia bankrutuos net jei nei as, nei Jonas, nei Petras nemokesim ne cento?

Dzeikas

Esi durnas, jei neskyri sazines laisves nuo mokestines prievoles.

tuomet

pats laikas skaityti Nyčės „Antikristas”

paremkite

verslą. nežlugdykite verslo!

15
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top