Austrijoje katalikai nebenori mokesčiais remti liberalėjančių bažnytinių struktūrų

Janina Fritz | laikmetis.lt

Grupė Austrijos Forarlbergo federacinės žemės katalikų, nebeapsikęsdami fakto, kad Bažnyčia, anot jų, mokestį panaudoja eretiškiems ir Bažnyčios mokymą neatitinkantiems tikslams, įkūrė platformą „Stop Bažnyčios mokesčiui“ (vokiečių k. – Kirchenbeitragsstopp), kurios tikslas – remti Bažnyčios mokymui ištikimas organizacijas.

Iniciatyvos kūrėjai sako, nebenorintys matyti, kaip jų mokesčiu finansuojami dalykai, prieštaraujantys Kristaus mokymui ir galintys pakenkti žmogui. Šia iniciatyva norima pasiekti, „kad vyskupas Benno Elbsas ir jo bendradarbiai užtikrintų ‚pilnutinę dvasinę paramą‘ sakramentų forma, ypač, šv. Mišių auką, kaip tikėjimo šaltinį bei skleistų nesutrumpintą ir nesuklastotą Bažnyčios mokymą“.

Tikintieji privalo būti apsaugoti nuo erezijos ir tikėjimui prieštaraujančių iniciatyvų, ypač, jei jos yra platinamos prisidengiant Bažnyčios vardu. Sukurta iniciatyva siekiama paremti ir kunigus drįstančius sakyti „nepatogią“ tiesą, už kurią, sulaukę neigiamos kritikos medijose ir žiniasklaidoje, yra vyskupo paliekami likimo valiai.

Iniciatyvos kūrėjai teigia neberemsiantys šio „savižudiško kelio“ jei Bažnyčios vadovybė nesiims ginti ir užstoti kritikuojamųjų.

„Stop Bažnyčios mokesčiui“ iniciatoriai dirba kartu su advokatu Gernotu Steieriu (Gernotu Štajeriu) į jo, kaip patikėtinio sąskaitą, pervedama iniciatyvos kūrėjų mokesčio Bažnyčiai dalis.

Advokatas taip pat rūpinasi, jei asmuo, sulaukęs laiško su nurodymu sumokėti mokestį Bažnyčiai, susiduria su teisiniais klausimais. Kol vyskupas nepakeis savo retorikos ir „savo kelio“, šios iniciatyvinės grupės narių mokestis bus pervedamas toms katalikiškoms organizacijoms, kurios yra ištikimos Katalikų Bažnyčios mokymui.

Platformos kūrėjai teigia buvę priversti daryti šį žingsnį, nes „jokiu kitu būdu buvo negirdimi“. Kol kas platforma veikia tik Forarlbergo žemėje, bet ši koncepcija turi potencialo išplisti visoje Austrijoje.

5 7 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
15 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
15
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top