B. Johnsonas: V. Putinas nori sunaikinti Kijevą „Grozno stiliumi“

laikmetis.lt

Johnsonas perspėja, kad Putinas gali bandyti sugriauti Kijevą ir jį sunaikinti taip, kaip naikino Grozną Čečėnijoje.

Borisas Johnsonas davė interviu ITV naujienoms Estijoje. Didžioji dalis to, ką jis pasakė jame, pakartojo tai, ką jis pasakė anksčiau Varšuvoje ir spaudos konferencijoje Taline.

Johnsonas perspėjo, kad prezidentas Putinas gali pabandyti apsupti Ukrainos sostinę Kijevą ir kitus miestus bei bombarduoti juos artileriniais smūgiais, kaip tą darė karo Čečėnijoje metu. Paklaustas, ką, jo manymu, Putinas darys toliau, jis atsakė:

„Manau, kad jis pateko į akligatvį ir jam labai sunku atsitraukti, ir tai yra mūsų visų problema.

Ir jei sėdite ten, kur jis yra, vienintelis jo instinktas bus padvigubinti pajėgas ir sulyginti Kijevą su žeme. Paversti miestus [griuvėsiais], ir aš manau, kad tai būtų nepakeliama moralinė humanitarinė katastrofa, vis dar tikiuosi, kad jis to nepadarys“, – vylėsi britas.

„Tikiuosi, kad jis turi išminties suprasti, kad turi būti geresnis kelias į priekį, bet ką jis turi padaryti dabar, tai atšaukti, 40 km ilgio tankų koloną važiuojančią link Kijevo, jam reikia tuos tankus apsukti, tai yra svarbiausias dalykas“, – kartojo premjeras.

Groznas yra Čečėnijos sostinė, kurią rusai sugriovė Čečėnijos kare. 2003 metais JT jį pavadino labiausiai sunaikintu miestu žemėje.

Johnsonas taip pat kritikavo Rusijos oligarchus už tai, kad jie apskritai nepasisako prieš Putiną. Paklaustas, ar JK investuojantys oligarchai turėtų pasisakyti, jis sakė:

„Manau, kad jų tylėjimas yra nepaaiškinamas, ir aš manau, kad žmonės turi pasmerkti šį agresijos aktą, o tuos oligarchus, kurie turi ryšių su Putino režimu ir kuriems naudingas ryšys su Rusijos valstybe, mes atskleisime ir areštuosime jų turtą“, – tikino britų premjeras.

Šaltinis: The Guardian

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
4
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top