Baigėsi antrasis pirmųjų tiesioginių mero rinkimų turas

Sekmadienį nuo 7 iki 20 val. vyko pakartotinis balsavimas pirmuosiuose savivaldybių merų rinkimuose.

Dabar jau galima tvirtinti, kad pirmuosius tiesioginius merų rinkimus, kaip rodo Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenys, laimėjo valdančioji Lietuvos socialdemokratų partija – per pirmąjį ir antrąjį rinkimų turus ši partija iškovojo 16 merų postus. Per pirmąjį turą išrinkti aštuoni socialdemokratų kandidatai ir tiek pat – per antrąjį.

Kaip teigė socialdemokratų pirmininkas, premjeras Algirdas Butkevičius, jo partijai skaudžiausia ir netikėčiausia pralaimėti merų rinkimus Tauragėje, Pakruojyje ir Šiauliuose. „Bus labai įdomi situacija, kur merai pralošę, bet mūsų tarybos narių yra daugiausia“, – specialioje LRT televizijos laidoje sakė A.Butkevičius.

Be to, premjeras vylėsi, kad socialdemokratai dirbs Vilniaus valdančiojoje koalicijoje, o Gintautas Paluckas turįs šansų tapti vicemeru arba administracijos direktoriumi.

Antoji vieta tenka opozicinei Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams – merų rinkimus konservatorių kandidatai laimėjo dešimtyje savivaldybių.

Opozicinis Liberalų sąjūdis turės devynės merus – per pirmąjį turą pergalę užsitikrino tik vienas jų kandidatas, per antrąjį dvikovas laimėjo aštuoni.

Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai), vadovaujama Artūro Zuoko, turės savo merus penkiose savivaldybėse.

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovai merais tapo keturiose.

Tiek pat merų turės ir partija „Tvarka ir teisingumas“.

Darbo partijos nariai merais dirbs trijose.

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovai merais tapo dviejose savivaldybėse.

Šių rinkimų naujovė ir staigmena – visuomeninių rinkimų komitetų kelti kandidai – merų rinkimus laimėjo keturiose savivaldybėse: Kaune – Visvaldas Matijošaitis, Šiauliuose – Artūras Visockas, Panevėžyje –Rytis Mykolas Račkauskas ir Alytuje – Vytautas Grigaravičius.

Vienoje jų – Jurbarke – daugiausia balsų gavo save išsikėlęs kandidatas Skirmantas Mockevčius.

Biržams vadovaus Respublikonų partijos atstovas Valdemaras Valkiūnas.

Sekmadienį merų rinkimų antrasis turas vyko 40-yje Lietuvos savivaldybių – 19 merų buvo išrinkti per pirmąjį turą kovo 1 dieną, tačiau Trakų rajone dėl šiurkščių pažeidimų rinkimų rezultatai buvo anuliuoti.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
9 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Letas Palmaitis

Nuoširdžiai pasveikinkime Važiavusįjį iš paskos! Jo pergale niekad neabejojau, nes laikas varžovui pailsėti Nepamainomųjų Nusodintuve. Laikas parodyti ir Važiavusiojo iš paskos universalumą, tinkamumą bet kuriam Postui!
O Sąrašų entuziastai tegu nenusimena: jau KITĄ KARTĄ būtinai laimės Jonas Petraitis, už skolas išvarytas iš buto į gatvę, užtat krištolinio sąžiningumo žmogus, kuriam nusilenks oligarchai, o 240 policininkų atiduos jam savo kalašnikovus.
Tad nesustokime! Iki pilnos durnystės, kai visi vaikščios su lustais kaktose, liko tik vienas žingsnis!

valdoma demokratija vėl laimėjo

po sėkmingų „rinkimų’ turėtų sustiprėti teroras, a ne, Letai Palmaiti?

Diedukas

Gėjai ir lezbietės daba kožną mėnesį mažnės Gedimino prospektu špacieravot…

Diedukas

Prabočykit, mažu ką įžeidžiau. Norėjau pasakyt – vištgaidžiai. Ir gaidvištės.

LP valdomademokratijavėllaimėjui

Jei pasišovę atstovauti tautai seimo nariai pamiršo, kas yra asmens laisvė ir jos naikinimas pradedant nuo EP direktyvos 2006/24/EC, būdami patenkinti galimybe važinėti po amerikas pakišdami savo lustus į nuskaitytuvą, jei, kaip ir visa banda, varžosi tarp savęs dėl moderniausių „sumaniųjų” paklausymo lokatorių kišenėje užuot raginę gaminti Lietuvoje telefonus su minimaliausiomis „sumaniomis” naujovėmis, o kontrolę uždėti spectarnyboms, jei pati tauta nesuvokia, kas yra laisvė, nepastebi orvelizmo ir nė neketina organizuoti parašų rinkimo reikalaujant vietoj biometrinių „pasų” su sekimo antena ir elektroniniu lustu leisti alternatyvinius tradicinius, kaip kad išreikalavo graikai, jei tikinčiųjų likučiai nebijo Apr 13, 17, tai tegu ir ateina tas teroras, vergai yra verti savo vergovės.

Tauta sako griezta NE!

Rusofilams, kedofilams, tautininkams or kitiems radikalams, ju tarpe Lietuvos Sarasui. Tolesnes sekmes liberalams!

Teroristui Palmaičiui

„O Sąrašų entuziastai tegu nenusimena: jau KITĄ KARTĄ būtinai laimės Jonas Petraitis, už skolas išvarytas iš buto į gatvę, užtat krištolinio sąžiningumo žmogus, kuriam nusilenks oligarchai, o 240 policininkų atiduos jam savo kalašnikovus.”

Aišku, jūsų, ultraradikalų teroristų moralė – prisiskolinti pinigų ir jų negrąžinti, paskelbti sukčius, negrąžinančius pinigų, didvyriais, rinkti juos į valdžią, įvesti patvorinių diktatūrą, kurioje ne teismai, bet patvorio gaujos spręs bylas.

Ačiū, teroristai, bet tauta tikrai ne su jumis ir su jumis niekada ranka rankon neis, o išmes jus, nevykėlius, vagis ir niekšus į Lietuvos istorijos savartyną.

Chacha

Lietuvos ultros – komunistai ir fašistai siunta kad tauta ne su jais, o su liberalais.

Teroristas Palmaitis dėl Chachos ir Teroristujaus

Vergo smegeninėje asmens laisvė – fašizmas, t.y. nelaisvė. Nagi tobulai laimėjusio orvelizmo balsas! Užtat „laisvas kapitalo, prekių ir [badmiriaujančios] darbo jėgos judėjimas”, naikinantis „pasenusias nacionalines valstybes” (drauge su nereikalingu žmonijos „pertekliumi”, plg. quotes.liberty-tree.ca/quote/david_rockefeller_quote_103d) esąs laisvė, t.y. nelaisvė yra laisvė. Ir vėl išeina tas pats tobulai laimėjęs orvelizmas!
Panašu, deja, kad Lietuva jau pribaigta.

9
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top