„Basos mamos“ Bažnyčios vadovams: neleiskite diskriminuoti mūsų vaikų!

Po Vyriausybės sprendimo vaikams nuo 12-os metų įvesti vadinamąjį galimybių pasą, judėjimas „Basos mamos“ šiuo viešu laišku kreipėsi į Bažnyčios vadovybę.

Vakar Ministrų kabinetas vieningai pritarė Lietuvos vaikų diskriminacijos įteisinimui. Niekada Lietuvos istorijoje nebuvo įteisinta jokios žmonių grupės diskriminacija. Bet vakar tai įvyko!

Vyriausybė nusprendė vaikams nuo 12-os metų įvesti vadinamąjį galimybių pasą. Jo neturintys vaikai nebus įleidžiami į renginius, teatrą, kiną, negalės lankyti parodų, eiti pavalgyti į viešojo maitinimo įstaigas, dalyvauti viešose erdvėse rengiamuose draugų gimtadieniuose, netgi ne visur galės užeiti į tualetą. Tai tik keletas pavyzdžių, kas bus draudžiama vaikams.

Protestuodamos basos prie Vyriausybės ir Prezidentūros, mes, Lietuvos mamos, išreiškėme taikų susirūpinimą, kaip galimybių paso įvedimas pakeistų visuomenės gyvenimą. Įspėjome valdžios atstovus, kad tokio diskriminacinio instrumento taikymas dar labiau supriešins ir taip pandemijos išvargintus žmones ir palies pačią jautriausią visuomenės grupę – vaikus, kurie yra psichologiškai išsekinti izoliacijos per karantiną. Toks sprendimas sukels krizes šeimose, patyčias ir mobingą visuomenėje, gali privesti iki masinės emigracijos ar net savižudybių.

Vaikai neturėtų tapti pandemijos valdymo aukomis! Jie tikrai neturėtų būti kaltinami ir diskriminuojami. Moksliškai įrodyta, jog vaikai COVID-19 virusu perserga lengvai, todėl jie nėra didelio gydymo įstaigų užimtumo priežastis. Be to, ugdymo įstaigose jau dabar taikomas nuolatinis testavimas, dėvimos kaukės, laikomasi atstumų, ribojami srautai ir pan.Vaikai nuo 12-os metų – jautri paauglių grupė. Kuriai tokie ribojimai gali paaštrinti ir šiaip šiame amžiuje būdingas psichologines problemas. Vyriausybė sprendimą priėmė nepasitarusi nei su vaikų psichologais, nei su vaiko teisių specialistais, nei išklausiusi susirūpinusius tėvus. Manome, kad toks jų poelgis neatitinka moralės normų ir prieštarauja krikščioniškosioms vertybėms.

Su didele viltimi kreipiamės į Jus, prašydami viešai palaikyti Lietuvos šeimas ir neleisti diskriminuoti mūsų vaikų!

Tegul Dievas laimina Jus ir Jūsų darbus!

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
4
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top