„Basos mamos“ Bažnyčios vadovams: neleiskite diskriminuoti mūsų vaikų!

Po Vyriausybės sprendimo vaikams nuo 12-os metų įvesti vadinamąjį galimybių pasą, judėjimas „Basos mamos“ šiuo viešu laišku kreipėsi į Bažnyčios vadovybę.

Vakar Ministrų kabinetas vieningai pritarė Lietuvos vaikų diskriminacijos įteisinimui. Niekada Lietuvos istorijoje nebuvo įteisinta jokios žmonių grupės diskriminacija. Bet vakar tai įvyko!

Vyriausybė nusprendė vaikams nuo 12-os metų įvesti vadinamąjį galimybių pasą. Jo neturintys vaikai nebus įleidžiami į renginius, teatrą, kiną, negalės lankyti parodų, eiti pavalgyti į viešojo maitinimo įstaigas, dalyvauti viešose erdvėse rengiamuose draugų gimtadieniuose, netgi ne visur galės užeiti į tualetą. Tai tik keletas pavyzdžių, kas bus draudžiama vaikams.

Protestuodamos basos prie Vyriausybės ir Prezidentūros, mes, Lietuvos mamos, išreiškėme taikų susirūpinimą, kaip galimybių paso įvedimas pakeistų visuomenės gyvenimą. Įspėjome valdžios atstovus, kad tokio diskriminacinio instrumento taikymas dar labiau supriešins ir taip pandemijos išvargintus žmones ir palies pačią jautriausią visuomenės grupę – vaikus, kurie yra psichologiškai išsekinti izoliacijos per karantiną. Toks sprendimas sukels krizes šeimose, patyčias ir mobingą visuomenėje, gali privesti iki masinės emigracijos ar net savižudybių.

Vaikai neturėtų tapti pandemijos valdymo aukomis! Jie tikrai neturėtų būti kaltinami ir diskriminuojami. Moksliškai įrodyta, jog vaikai COVID-19 virusu perserga lengvai, todėl jie nėra didelio gydymo įstaigų užimtumo priežastis. Be to, ugdymo įstaigose jau dabar taikomas nuolatinis testavimas, dėvimos kaukės, laikomasi atstumų, ribojami srautai ir pan.Vaikai nuo 12-os metų – jautri paauglių grupė. Kuriai tokie ribojimai gali paaštrinti ir šiaip šiame amžiuje būdingas psichologines problemas. Vyriausybė sprendimą priėmė nepasitarusi nei su vaikų psichologais, nei su vaiko teisių specialistais, nei išklausiusi susirūpinusius tėvus. Manome, kad toks jų poelgis neatitinka moralės normų ir prieštarauja krikščioniškosioms vertybėms.

Su didele viltimi kreipiamės į Jus, prašydami viešai palaikyti Lietuvos šeimas ir neleisti diskriminuoti mūsų vaikų!

Tegul Dievas laimina Jus ir Jūsų darbus!

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Žodžio laisvė...

Basos Mamos,ar pamiršote kad Lietuvoje yra teismai?Tai jų pareiga ginti Žmogaus Teises,Lietuvos Konstituciją.O tie,kas pažeidinėja Žmogaus Teise,Lietuvos Konstituciją ir savo pačių Priesaikas Lietuvai verti interpeliacijų.Tegul jie nueina
surinkti rudens lapų,o negadina gyvenimus žmonėms.Lietuvos visuomene,kiek ilgai ruošiatės būti nepajėgūs pasipriešinti biurokratiniams nusikaltėliams?Stalininiai
valdymo metodai turi būti pasmerkti žlugti XXI amžiuje, o diktatūros baudžiamos.

apgailėtina situacija

Pagaliau, gal pasisakys aiškiai tie, kurie seniai turėjo kalbėti.
Aš pagalvojau dar apie tokią techninę smulkmeną ne smulkmeną – kokio dokumento reikalaus iš 12 mečio, kai tikrins jo GP. Gimimo liudijimo, be nuotraukos?
Net išduodant asmenybės kortelę 16 mečiui reikia, kad kartu eitų vienas iš tėvų, paliudytų, kad čia jis tėvas, kuris įrašytas į 16 mečio gimimo liudijimą, kad čia jo vaikas
Štai koks cirkas prasideda, kai bevaikiai pradeda GP įvedinėti vaikams.

basos savanaudės

labai apeliuoja į jausmus, gaili savo vaikų, o kas pagailės manųjų, kai tokių svanaudžių vaikai, kuriems nevalia testuotis, apkrečia bendraklasius. Ar jau problema būtų išsiimti tą GP , kaip dabar išsiima paaugliai, kurie nori eiti su draugais į kiną ar boulingą. Juk testuojami du kartus per savaitę ir yra tie pasai gaunami. Manau žmonės yra labai neatsakingi ir dėl savo asmeninių įsitikinimų nori visą visuomenę versti vykdyti jų valią.
Tos kurios stovėjote basos, ką sakytumėte, jei jūsų vaikai parkrėstų bendraklasį nestiprios sveikatos vaiką ir jis atsidurtų reanimacijoje? Tuomet tikrai nestovėtumėte basos prie klinkos, nepalaikytumėte to vaikelio tėvų. Rėktumėte visa gerkle, kad patys kalti.

JŪS MAMOS

PAČIOS DISKRIMINUOJATE SAVUS VAIKUS, NELEISDAMOS JIEMS TESTUOTIS IR TAOKIU BŪDU GYVENTI NORMALŲ GYVEMIMĄ. PAČIOS PER SAVĄ EGOIZMĄ IR ĮSITIKINIMUS ATIMATE IŠ SAVŲ VAIKŲ TAI, KĄ JIE GALI TURĖTI. KODĖL DIDESNĖ DALIS TĖVŲ TESTUOJA SAVUS MOKINUKUS IR LINKI JIEMS TAIP KUO GREIČIAU GRĮŽTI Į NORMALŲ GYVENIMĄ, O JŪS TAI DRAUDŽIATE? KLAUSIAU ŽINIŲ RADIJO LAIDOJE JŪSŲ POLITIKĖS PONIOS JANKAUSKAITĖS KALBOS. JI TURI LABAI DAUG PIKTŲ PRIEKAIŠTŲ VYRIAUSYBEI, NESIBODI JOS VEIKSMŲ SULYGINTI SU LUKAŠENKOS, BET KITAIP GALVOJANTĮ TOS LAIDOS PAŠNEKOVĄ, VAIKŲ TĖTĮ IŠVADINA ČIA PAT CHUNVEIBINU IR DAR UŽKLAUSIA AUDITORIJOS, AR ŽINOME APIE KĄ JI ŠNEKA. TAI KUO JŪS TUOMET SKIRIATĖS NUO TŲ, KURIUOS KRITIKUOJATE, JEI JŪSŲ LYDERĖ NEVENGIA KATEGORIŠKO TONO, VISIŠKO NEIGIMO IR NET NEBANDO PASIŪLYTI SAVO ALTERNATYVOS. Į ŽURNALISTŲ KLAUSIMĄ, KĄ… Skaityti daugiau »

4
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top