Baugus PSO vadovo įspėjimas: X ligos protrūkis – klausimas tik kada?

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) generalinis direktorius Tedrosas Gebrejesusas vėl perspėjo dėl ligos X plitimo tikimybės, pasakodamas pasaulio lyderiams, kad tai “klausimas ne bus ar nebaus, bet kada” naujas patogenas ir pandemija atsiras.

Tedrosas, kurį dažniausiai vadina jo pirmuoju vardu, savaitgalį pasakė Dubajaus Pasaulio Vyriausybių viršūnių susitikimo dalyviams,  kad 2018 m. jis buvo panašiai perspėjęs, jog tikėtina, kad ištiks pandemija, ir tai teisiškai įrodyta mirtino koronaviruso protrūkio metu.

Skundždiamasi, kad pasaulis  naujai pandemijai vis dar nėra pasiruošęs, todėl Tedrosas dar kartą pabrėžė skubų poreikį susitarti dėl pasaulio sutarties – reikėtų būti sutarti iki gegužės mėn., atmetant absurdiškus įtarimus, jog PSO tuo siekia didinti savo galią.

Jis vadino šią sutartį  vadino “kritine misija žmonijos labui”.

DĖL KO PSO DIREKTORIUS RAGINA SUDARYTI PASAULINĘ PANDEMIJOS SUTARTĮ   X LIGAI PASIRENGTI

“Šiandien esu prieš jus po COVID-19 įvykių, žuvus milijonams žmonių, po socialinių, ekonominių ir politinių sukrėtimų, kurie tęsiasi iki šiol”, – sakė Tedrosas.

“Nors padaryta tam tikra pažanga, pavyzdžiui, patobulinta priežiūra, įsteigtas Pandemijų fondas, didinami vakcinų gamybos pajėgumai, tačiau pasaulis nėra pasirengęs pandemijai.

“Išmoktoms skaudžioms pamokoms gresia pavojus būti pamirštoms, nes dėmesys sutelkiamas į daugybę kitų krizių, su kuriomis susiduria mūsų pasaulis.”

Tedrosas teigė, kad jei pasaulis nepasimokys iš šių pamokų, “kitą kartą už tai teks brangiai sumokėti, ir kitas kartas tikrai bus”.

Istorija mus moko, kad kita pandemija – tėra laiko klausimas kada, o ne klausimas, ar ji bus, – pridūrė Tedrosas.Ją gali sukelti gripo virusas, naujas koronavirusas arba naujas patogenas, apie kurį dar net nežinome – tai, ką vadiname X liga”

X liga – tai hipotetinis dar nesusiformavęs virusas, tačiau mokslininkai teigia, kad jis gali būti 20 kartų mirtinesnis už COVID-19. Maždaug prieš aštuonerius metus jis buvo įtrauktas į trumpąjį PSO mokslinių tyrimų patogenų, galinčių sukelti “rimtą tarptautinę epidemiją”, sąrašą, rašoma 2022 m. PSO pranešime spaudai.

“Šiuo metu pasaulis vis dar nepasirengęs kitai X ligai ir kitai pandemijai”, – sakė jis.

Tedrosas sakė, kad pastaruoju metu X ligai skiriama daug dėmesio, tačiau tvirtino, kad tai nėra naujas dalykas.

Pirmą kartą terminą “X liga” pavartojome 2018 m., tuo pat metu, kai kalbėjau šiame Pasaulio vyriausybių aukščiausiojo lygio susitikime, kaip apie laikinąją ligą, ligos, kurios dar net nežinome, tačiau kuriai, vis dėlto, galime pasiruošti.

COVID-19 buvo X liga, naujas patogenas, sukeliantis naują ligą. Tačiau bus bus ir kita Liga X, ar Ligos Y, ar Ligos Z.

Rengdamasis kitam protrūkiui, jis teigė, kad laikrodis tiksi, kol valstybės susivienys ir pasirašys tarptautinį susitarimą, kurio tikslas – pasirengti pandemijoms. Iki sutarto termino nuo 2021 m. liko vos 15 savaičių. Tedrosas teigia, kad sutartis, dėl kurios derybose dalyvavo Bideno administracija, yra šalių įsipareigojimų rinkinys,- juo siekiama sustiprinti pasaulio gynybą taikant “vienos sveikatos” principą.

Nors “X liga” yra hipotetinis vietinis virusas, kuris dar nesusiformavo, mokslininkai teigia, kad jis gali būti 20 kartų mirtinesnis už COVID.

Šiuo atveju būtų bendradarbiaujama vykdant mokslinius tyrimus ir plėtrą, suteikiant prieigą prie vakcinų ir kitų produktų bei dalijantis informacija, technologijomis ir biologiniais mėginiais.

Anot jo, antra svarbi kliūtis – apie šį susitarimą yra daugybė melo ir sąmokslo teorijų.

Sakoma, jog tai PSO galios užgrobimas. Kad susitarimu PSO bus perleistas suverenitetas. Kad jis suteiks PSO galią  blokuoti ar įpareigoti šalis skiepyti. Kad tai “išpuolis prieš laisvę”. Kad PSO neleis žmonėms keliauti ir kad PSO nori kontroliuoti žmonių gyvenimus.

“Tai tik keletas iš skleidžiamų melų. Jei jie nebūtų tokie pavojingi, šie melai būtų juokingi. Tačiau jie kelia pavojų pasaulio žmonių sveikatai. Ir tai nėra juokinga.

KAS NUTRAUKĖ TYRIMĄ, AR COVID-19 VIRUSAS NUTEKĖJO IŠ VUHANO LABORATORIJOS, IR  KAS ŠIĄ VERSIJĄ VADINA MAŽAI TIKĖTINA

“Šie teiginiai yra kategoriškai neteisingi. … Kiekvienas, kuris teigia, kad taip bus, yra arba neinformuotas, arba meluoja.”

Kritikai, tarp jų “Amerikos laisvės puoselėjimas” (ALP), teigia, kad teisiškai privaloma sutartis perleistų suverenitetą pasaulinei organizacijai ir kad tai prilygsta galios užgrobimui. ALP yra buvusio viceprezidento Mike’o Pence’o įkurta ne pelno siekianti advokatų grupė.

Tedrosas teigia, kad PSO interneto svetainėje yra sutarties projekto kopija, ir ragina žmones perskaityti ją patiems.

Pristatydamas sutartį, jis teigė, kad PSO nėra atsakinga dėl to per COVID-19 pandemiją   įvestų draudimų ir įpareigojimų skiepytis.

Iš oro matoma Vuhano virusologijos instituto miestelyje esanti P4 laboratorija (centre), kurioje, daugelio nuomone, atsirado COVID-19 virusas. (Hector Retamal/AFP via Getty Images)

Negalime leisti, kad šį istorinį susitarimą, šį svarbų pasaulio sveikatos apsaugos etapą sabotuotų tie, kurie sąmoningai ar nesąmoningai skleidžia melą,- teigė jis.

“Leiskite aiškiai pasakyti: COVID-19 pandemijos metu PSO niekam nieko nenustatė – nei draudimų, nei kaukių, nei vakcinų.

“Mes tam neturime įgaliojimų, nenorime jų gauti ir nesistengiame jų gauti”.

PSO iš viso pasaulio sulaukė griežtos kritikos  dėl lėto reagavimo tiriant Kinijos veiksmus dėl COVID protrūkio.

PSO komanda, tirianti koronaviruso pandemijos kilmę, taip pat sumenkino tikimybę, kad virusas nutekėjo iš laboratorijos netoli Vuchano (Kinija).

foxnews.com

5 3 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
15 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
15
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top