Be aferų ir apgavysčių miegas saldesnis

Viename Šiaulių miesto savaitraščių yra pateikta informacija, kiek lėšų iš LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos gauna organizacijos, padedančios smurtą šeimoje patyrusiems asmenims. 2013 metais Kauno apskrities krizių centrui skirta 136 000 Lt, Kretingos moterų informacijos ir mokymo centrui – 156 000 Lt, Kauno moterų draugijai –117 000 Lt, Visagino šeimos krizių centrui – 67 000 Lt, Marijampolės apskrities moters veiklos centrui – 57 000 Lt, Šiaulių moterų veiklos inovacijų centrui – 119 000 Lt.

Kiekviena Šiaulių mieste veikianti nevyriausybinė organizacija, gavusi kokiai nors programai vykdyti iš biudžeto bent 500 Lt, privalo pateikti detalią, žurnalistams prieinamą ataskaitą už kiekvieną litą. Metinis Šiaulių moterų veiklos inovacijų centro (vadovė Salomėja Jasudienė) biudžetas yra didesnis nei bet kurios mieste veikiančios seniūnijos, todėl būtinas centro įvykdytos programos paviešinimas, kad kiekvienas potencialus jų klientas žinotų, kiek ir už ką moka mūsų mokesčių mokėtojai, kad palengvėtų smurtą šeimoje patyrusiųjų dalia.

Pasitaiko atvejų, kai dosnią Vyriausybės ar savivaldybių paramą programoms vykdyti gaunančių organizacijų vadovai, akis išpūtę aiškina, kad dirba neatlygintinai, todėl negali visiems pagelbėti. Viešas kasmetinių veiklos ataskaitų pateikimas padėtų išvengti neaiškumų ir žmonės būtų mažiau stumdomi. Derėtų pamiršti patirtį, kai Vyriausybės ar vietinės valdžios programų finansavimas priklauso nuo organizacijų vadovų politinės ar lytinės priklausomybės, giminystės, tiesiog pažinčių ir t.t., ir pan. Taigi būtina viešinti, kiek ir kokioms paslaugoms ar konkrečiai pagalbai išleista programinių lėšų bei kas kokius darbus atliko. Gyvenimas paskaidrės, nebeliks apsimetėlių, vykdančių nerealias, išgalvotas programas, pastarosios taps efektyvesnės. Kai nėra apgavysčių ar aferų – miegas saldesnis. Todėl viešindama 2013 metams skirtą finansavimą antismurtinėms programoms, tikiuosi, kad atsilieps žmonės ir pasidalins įspūdžiais bei patyrimais, kuriuos vėliau iliustruos oficialios organizacijų ataskaitos. Atsiliepkite, jei norite pamatyti realų vaizdelį.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
2
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top