Belgijos nacionalistai nuteisti už „neapykantos kurstymą“ remiantis įrašais Facebook socialiniame tinkle, kuriais ragino vyriausybę „pirmenybę teikti mūsų žmonėms“

Buvę Belgijos partijos Nation (pranc. – tauta, nacija) nariai buvo nuteisti už Facebook įrašus, kuriuose jie sulygino Briuselio Molenbeko rajoną su Afrika ir paragino Belgijos vyriausybę „pirmenybę teikti mūsų žmonėms“.

Šešis dešiniojo sparno partijos narius Belgijoje Lježo baudžiamasis teismas nuteisė už neapykantos kurstymą eilėje anksčiau padarytų įrašų Facebook socialiniame tinkle, kuriuose jie kritikavo šalies imigracijos politiką ir ragino Belgijos vyriausybę pirmenybę teikti savo piliečiams.

Teisiamieji buvo susiję su Nation, radikalia dešiniojo sparno partija, kuri neturi atstovo nė viename Belgijos įstatymų leidžiamosios valdžios organe. Tarp jų buvo ir trys buvusios šios partijos rinkimų kandidatės 2018 m. regioniniuose ir federaliniuose rinkimuose.

Apkaltinamieji nuosprendžiai susiję su keliais 2020–2021 m. Facebook tinkle paskelbtais įrašais, kuriuose minimi asmenys lygino Molenbeką, Briuselio rajoną, kuriame gyvena daug migrantų, su Afrika.

Jie taip pat rašė: „Baikime gyventi kartu, mes norime gyventi be jų“, turėdami omenyje migrantus, be to, komentare buvo parašyta: „Visų pirma mūsų žmonės“.

Pasak naujienų portalo La Dernière Heure, įrašuose taip pat buvo „antimusulmoniškų pastabų“, liečiamos „imigracijos, Covid karantinų“ temos ir kritikuojamos įstaigos, kuriose apgyvendinami prieglobsčio prašytojai.

Leticija Knevel (Leticia Knevels), Sara Diumalen (Sarah Dumalin) ir Korin Diupon (Corinne Dupont) -tai trys buvusios Nation kandidatės. Po nesėkmingų kampanijų 2018 m. jos paliko partiją ir įkūrė ne pelno organizaciją „Nacionalinės vertybės“. Kaip nusižengimas įvertinti įrašai buvo paskelbti naujosios organizacijos Facebook puslapyje.

Apie šiuos įrašus buvo pranešta federalinei policijai, kuri vėliau atliko tyrimą ir apkaltino asmenis, kuriems priklausė Facebook paskyros.

Lježo baudžiamasis teismas šešis narius pripažino kaltais dėl diskriminacijos ir neapykantos kurstymo prieš mažumos grupę. Organizacijos iždininkė Korin Diupon buvo nuteista kalėti šešis mėnesius, bausmės vykdymą atidedant trejiems metams; jos sekretorei Sara Diumalen buvo skirta 50 valandų nemokamo darbo; o prezidentei Leticijai Knevel buvo priteista 100 valandų nemokamo darbo.

Jų nuteisimas laike sutampa su panašiu likimu, ištikusiu partijos Alternatyva Vokietijai (AfD) politikę Mari Terezą Kaizer (Marie-Thérèse Kaiser), kurią pirmadienį Žemutinės Saksonijos Verdeno apygardos teismas pripažino kalta dėl „neapykantos kurstymo“ prieš vietinius afganistaniečių darbuotojus.

Išgirdusi, kad į jos apygardą bus perkelti afganų migrantai, M. T. Kaizer socialinėje žiniasklaidoje paskelbė grupinių išžaginimų statistiką, iš kurios matyti, kad Afganistano piliečių skaičius tarp jų yra neproporcingai didelis.

Ji buvo įpareigota sumokėti 6 000 eurų baudą ir šiuo metu turi įrašą apie teistumą.

Šaltinis: Remix News

3.7 3 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
27 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
27
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top