Besitęsiant įkaitų dramai Slovianske, buvęs Vokietijos kancleris jubiliejų šventė Rusijoje V. Putino draugijoje

Kaip remdamiesi Wall Street Journal skelbia Bernardinai.lt, buvęs Vokietijos kancleris Gerhardas Schroderis savo 70 gimtadienį šventė Rusijos prezidento Vladimiro Putino draugijoje. Toks jo žingsnis sukėlė pasipiktinimą Vokietijos politikų gretose, nes Europos Sąjunga tuo metu kaip tik svarstė naujas sankcijas Rusijai dėl jos veiklos Ukrainoje.

Skelbiama, kad gimtadienio priėmimą, kuriame pasirodė ir V. Putinas, suorganizavo G. Schroderio darbovietė – „Nord Stream AG“, kuri yra kontroliuojama Rusijos dujų monopolininko „Gazprom“. Kompanijos atstovas Ulrichas Lissekas pareiškė, kad V. Putinas atvyko vakarėliui jau prasidėjus ir pasakė trumpą sveikinimą. Šio sveikinimo turinio U. Lissekas neatskleidė.

Apie gimtadienio vakarėlį pirmasis paskelbė Rusijos vietinis laikraštis „Fontanka“, kuriame pasirodė besiglėbesčiuojančių V. Putino ir G. Schroderio nuotraukos.

G. Schroderis su Rusijos prezidentu šventė tuo metu, kai Angelos Merkel vyriausybė siekia prispausti Rusiją, kad ši įtikintų prorusiškus kovotojus rytinėje Ukrainoje paleisti Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos stebėtojus, kurie yra sulaikyti nuo penktadienio. Tarp sulaikytųjų – ir Vokietijos kariai.

„Mūsų vaikinai įkalinti tvirtovėje gyvena tik duona ir vandeniu, o G. Schroderis švenčia su šampanu ir ikrais. Kaip buvusiam kancleriui jam tenka daugiau atsakomybės už taiką ir laisvę“, – buvusį kanclerį kritikavo valdančiosios Krikščionių socialinės sąjungos generalinis sekretorius Andreasas Scheueris.

Tiek G. Schroderis, tiek kitas buvęs kancleris Helmutas Schmidtas – abu socialdemokratai – pastarosiomis savaitėmis negailėjo kritikos Vakarams dėl to, kai jie elgiasi su Rusija. G. Schroderis yra artimas V. Putino draugas.

Tiesa, buvusio kanclerio ir partijos vadovo sprendimu švęsti nesižavi ir pati Socialdemokratų partija. Vienas iš partijos atstovų pareiškė, kad V. Putinas gali išnaudoti G. Schroderį propagandos tikslais. „Partijos vadovybė jau ne kartą atkreipė jo dėmesį į šią problemą. Mes kritiškai žiūrime į šiuos santykius, tačiau galų gale jis yra laisvas žmogus ir mes negalime priversti jo elgtis kitaip“, – teigė atstovas komentuodamas G. Schroderio elgesį.

Vokietijos vyriausybės atstovas pareiškė, kad G. Schroderis Rusijoje lankėsi kaip privatus asmuo aktyviai nebedalyvaujantis politikoje.

Vokietijos specialiųjų operacijų padalinys rengiasi išlaisvinti įkaitus Slavianske

O tuo metu Slavianske „bepročio“ lyderio Viačeslavo Ponomoriovo vadovaujami prorusiškieji sukilėliai vis dar laiko įkaitais keturis pagrobtus Vokietijos piliečius – tris Bundesvero (vok. Bundeswehr – Vokietijos ginkluotosios pajėgos – Tiesos.lt) karininkus ir vertėją.

Vokiečių leidinys „Bild“ straipsnyje, pavadintame „Ar KSK išlaisvins vokiečių įkaitus?“, informuoja, kad derybos su V.Ponomariovu pasibaigė nesėkmingai. Todėl, leidinio žiniomis, Vokietijoje kovinei parengčiai yra parengtas Bundesvero specialios paskirties būrys KSK ir vokiečių policijos GSG9 padalinys. Panašu, kad vokiečių valdžia numato įkaitų išlaisvinimo operacijos variantą. Specialiems Vokietijos padaliniams nuvykti į Ukrainą ir pradėti išlaisvinimo operaciją iš ukrainiečių kontroliuojamos teritorijos prireiktų kelių valandų.

Tokioms operacijoms vykdyti nenumatyta pasitelkti specialius ukrainiečių padalinius. „Dauguma mūsų kareivių nebūtų pasirengę šaudyti į bendrapiliečius, – leidiniui pareiškė vienas aukštų ukrainiečių vyriausybės atstovų. – Todėl tokią specialią operaciją galima įvykdyti tik padedant užsieniečiams“. Kaip pažymėjo Krikščionių demokratų sąjungos gynybos klausimų ekspertas Florianas Chanas, „apie panašią operaciją galima galvoti tik tuomet, jei iškiltų reali grėsmė įkaitų gyvybei. Bet ne anksčiau“.

„Bild“ primena, kad KSK yra elitinis vokiečių kariuomenės padalinys. Norėdami į jį patekti, pretendentai privalo pereiti sunkiausius išbandymus. Pagrindiniu šio padalinio uždaviniu yra įkaitų išlaisvinimas priešo teritorijoje ir teroristų sulaikymas. Be kitų užduočių, KSK dalyvavo Afganistane surandant ir sulaikant ieškomus talibų lyderius.

Vokiečių policijos padalinys GSG9 atlieka panašias funkcijas. Labiausiai žinomas šio padalinio darbas – 1977 metų spalį Somalyje įvykdytas palestiniečių teroristų užgrobto „Lufhansa“ aviakompanijos lėktuvo šturmas ir 86 įkaitų išlaisvinimas. Be to, specialus policijos padalinys dalyvavo išlaisvinant vokiečių turistus Šiaurės Afrikoje ir atimant iš piratų prie Somalio pakrančių užgrobtus vokiečių laivus, praneša leidinys „Bild“.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
6
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top