Bilas Geitsas investuoja milijonus į elektronines kaukes karvėms

Bilo ir Melindos Geitsų (Bill & Melinda Gates) fondas šį mėnesį skyrė 4,8 milijonų dolerių dotaciją įmonei ZELP, kuri teigia, kad jos sukurta dirbtinio intelekto kaukių galvijams technologija padės sumažinti metano išmetimą ir stabdys klimato kaitą.

Šį mėnesį Bilo ir Melindos Geitsų fondas skyrė 4,8 mln. dolerių dotaciją bendrovei, prekiaujančiai „išmaniosiomis” kaukėmis karvėms.

Projekto Zero Emissions Livestock Project (liet. Nulinės emisijos gyvulininkystės projektas) trumpinys ZELP nurodo, kad jo dirbtinio intelekto (DI) kaukių gyvuliams technologija padės sumažinti metano, laikomo pagrindinėmis šiltnamio efektą sukeliančiomis dujomis, išskyrimą ir pažabos klimato kaitą.

Karvės ir kiti atrajojantys gyvūnai virškindami maistą išskiria metaną.

Pasak ZELP, karvės galvą supanti kaukė sulaiko gyvulio iškvepiamas metano dujas, oksiduoja jas ir išleidžia į orą anglies dioksido ir vandens garų pavidalu.

Joje taip pat yra jutikliai, kurie apie gyvūną nuolat renka milijonus parametrų duomenų, apdorojamų naudojantis automatinio mokymosi algoritmais.

„Mūsų dirbtinis intelektas yra išmokytas padidinti šilumą, signalizuoti apie gerovės sąlygas ir labai tiksliai atpažinti efektyviausius gyvulius”, – sakė ZELP.

Tačiau kritikai, įskaitant trečiosios kartos ūkininką Hovardą Vligerį (Howard Vlieger), tvirtino, kad Geitso finansuojama įmonė yra nelogiška ir vedama godumo.

Vligeris, kuris konsultuoja JAV ūkininkus ir gyvulių augintojus, sakė: „Štai kas gaunama, kai sujungiamas godumas ir kvailumas”.

Komentuodamas šią naujieną Vilas Haris (Will Harris), atsinaujinančia žemdirbyste užsiimantis ketvirtos kartos ūkininkas, valdantis šeimos ūkį White Oak Pastures, laikraščiui The Defender kalbėjo, kad jis gali pasakyti tik tai, kad: „tai tikrai apgaulė”.

Tyrėjas Critical Sway Tviteryje rašė: „Jūs negalėtumėte to sugalvoti. … Gyvename absurdiškais laikais, mano draugai”.

Su žemės ūkio milžine Cargill bendradarbiaujantis ZELP uždirba pinigus nuomodamas išmaniąsias kaukes ūkininkams ir parduodamas anglies dvideginio kompensavimo kreditus, teigė Critical Sway.

„Istorija parodys, kad didžioji dauguma tokių vadinamųjų aplinkai naudingų projektų kaip šis į Bernį Madofą (Bernie Madoff) vers žiūrėti kaip į dvasininko patarnautoją”, – sakė Vligeris.

Madofas, kurio vardas tapo finansinio sukčiavimo sinonimu(, sukūrė 20 mlrd. dolerių vertės Ponzi schemą, CNN pavadintą didžiausia finansine apgavyste istorijoje.

Šaltinis: Renovatio21

3.9 7 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
19 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
19
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top