Birželio 30 d. prie Seimo vyks įspėjamasis mitingas lietuvių kalbai apginti

Birželio 30 d., antradienį, 9–11 val. Vilniuje, Nepriklausomybės aikštėje prie Seimo, tautininkai kartu su visuomeninėmis organizacijomis rengia įspėjamąjį mitingą „Šalin rankas nuo lietuvių kalbos ir nuo valstybės pamatų!“.

Mitingo laikas ir vieta jau suderinti su Vilniaus savivaldybe.

Primename, kad birželio 24 d. Seime pradėto svarstyti socialdemokratų G. Kirkilo ir I. Šiaulienės Vardų ir pavardžių rašymo dokumentuose įstatymo projekto (XIIP-1653(2)), kuriuo siekiama atverti galimybę oficialiuose Lietuvos dokumentuose Lietuvos respublikos piliečių vardus ir pavardes rašyti ne lietuviškais rašmenimis, svarstymas buvo sustabdytas.

Šio projekto svarstymą Seime sustabdė Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė po TS-LKD frakcijos nario Valentino Stundžio pastabos, kad yra pažeidžiamas Seimo Statutas, nes su G. Kirkilo ir I. Šiaulienės projektu kartu nėra svarstomas jo ir grupės Seimo narių parengtas alternatyvus įstatymo projektas (XIIP-1675).

Seimo pirmininkė atsižvelgė į šią pastabą ir laikydamasi Seimo statuto reikalavimų sustabdė klausimo svarstymą. Todėl Seimas šio klausimo svarstyti galės grįžti tik kitame posėdyje – birželio 30 d.

Alternatyvų V. Stundžio ir grupės Seimo narių įstatymo projektą (XIIP-1675), neprieštaraujantį VLKK išvadoms ir Lietuvos Konstitucijai, Seimo valdantieji birželio 25 d. Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto posėdyje balsavimu atmetė bijodami, kad jis nebūtų teikiamas Seimui svarstymui kartu su G. Kirkilo ir I. Šiaulienės projektu.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
14 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Letas Palmaitis

Demokratijos laisvė: gera proga, šėtonui leidus, nukreipti protesto energiją į tuštumą pasipiktinant kvailio akimis matoma (krikšto vardą pakeičiantis lagerininko numeris akimis nematomas!) raide „w” „sumaniajame” „lietuviškame” „pase” su (nematoma) sekimo antena.

Įžvalga

Manau, kad negalima netgi svarstyti socdemų pasiūlytą įstatymo projektą, nes jis įžūliai pažeidžia Lietuvos Konstituciją. Tokio pasiūlyto įstatymo projekto svarstymas būtų tapatu svarstymui, ar galima pažeidinėti Lietuvos Konstituciją, ar negalima.

idomu

Kiek susirinks…gal koks 20 zmoniu …

taikli nuoroda

„Ko jau ko, bet, švelniai tariant, originalių valdininkų pas mus nestinga. Vilniaus meras netrukus galės pasikabinti Žaliojo tilto skulptūrų nugalėtojo bulvinį medalį, bet iki pačios originaliausios personos jam vis dar toli. Užtat į tokias gali pretenduoti Valstybinės kalbos komisijos „galva“, sugebanti televizijos laidoje visiškai ignoruoti jai užduodamus klausimus, daug kalbėti, bet neatsakyti nė į vieną. Praėjusią savaitę per LRT žiūrėdamas Edmundo Jakilaičio laidą, kurioje lietuvių kalbos komisijai vadovaujanti ponia dalyvavo kartu su Rimvydu Valatka ir Irena Šiauliene, pagalvojau, štai ką reiškia beribis įsitikinimas savo teisumu ir nesugebėjimas įsiklausyti į kitą nuomonę: prieš šią ponią net šmaikštusis ir taiklusis Valatka liko bejėgis. Jo klausimai nepasiekė auksaburnės oponentės, taigi liko reaguoti tik mimika.“ Jonas Ūbis, in: 7 meno dienos, 2015 06 26.

Liepa

Dar neseniai buvo laikas,kai valdininkai ir politikai šaukė piliečiams,-„nepatinka,emigruok”.//Jei kirkilams,šiaulieniems reikia kitokių abėcėlių,tegul jų ieško kitur,emigruot jiems nieks netrukdo.Didžiausia bausmė kažkada buvo žmogaus viešas pasmerkimas, atskyrimas nuo vietinės bendruomenės,nuo bažnyčios.Kol tokie antilietuviški poelgiai nesulauks nors kiek svaresnio atsako,tokių protu nesuvokiamų iniciatyvų tik daugės.//

Tikrai!!!

Gal laikas is Lietuvos dabar emigruoti seimo nariams,prokurorams ir teisejamas?Jie gina kitu valstybiu interesus tai tegul geriau patys isvyksta i kt.valstybes o Lietuva tegul palieka Lietuviams.Kurie myli savo valstybe ir nori savo valstybeje padoriai gyventi!!!

Letas Palmaitis Įžvalgai

Gali parašyti savo šventraštį KKKKonstituciją kad ir iš keturių eilučių aukščio pirmosios raidės – nuo to ši chimera netaps galiojančia. Jau seniai buvo laikas Maidanui. Jei ne – laikas naikinti cirką kitaip: surašant naują, normalią konstituciją, kurioje bus sąžiningai paskelbta, kad Lietuva – demokratinė vergvaldinė autonomija NPT sudėtyje.

Cha cha cha cha cha.....

Įspėjamas!. Na ir kas atsitiks jei Seimas LS dundukus ignoruos? Bus paleistas? Seimo nariai suimti? Išvežti į Sibirą? Jei ne, tai kas čia per įspėjimas???

kirilicos megėjai

klaiku, kai Lietuvai vadovauja kirilicos mėgėjai komunistai – jiems lietuvių tauta ir kalba ir valstybė – svetima.

Faktas

Faktas,kad Lietuviai Lietuvoj tapę tautine mažuma-daugiausia yra nutautėjusių lietuvakalbių.Visą rytą LRT radijuj diskutuojama reikia ar nebereikia rašyt kainų litais,tai didžioji masė aiškina,kad jau priprato prie euro,kas nepriprato,tai atsiprašinėjo,žadėjo būtinai”priprasti”,’prisitaikyti”,buvo tokių,kuriem kainos litais”trukdo”.Avinų banda.

Ir man įdomu

Ar lietuviškas jaunimas užtvindys aikštę prie seimo kaip užtvindė Alytaus gatves? Ar lietuviškam jaunimui do lampočki kaip reikės rašyti ir skaityti su lietuviškų išdavikų Kirkiloido ir Szaulienės panorėjusių papildyti lietuvišką abėcėlę svietimkūniais? Ar jiems vienodai rodo kas ir kaip rašinės svetimomis raidėmis ?

Pastebėjimas

Jeigu organizuotų protingi žmonės, tai būtų palaikymas, bet dabar, kai megztos beretės, tai daug kas neis.

Pastebėjimas to  11:51

Jiems vienodai, ir už tai atsakomybę turėtų prisiimti ir Kuolys.

pastaba dėl reitingavimo

Neįtikėtina, tačiau toks įspūdis, kad šioje svetainėje labai aktyviai reiškiasi tomaševskininkai.

14
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top