Branduolinė grėsmė: jei nelaimės karo Ukrainoje, Rusija numes “visą arsenalą” ant Londono ir Vašingtono

Pagrindinis V. Putino sąjungininkas perspėja Vakarus nesiekti pergalės Ukrainoje ir įspėja, kad tai sukeltų branduolinius smūgius “Kijevui, Berlynui, Londonui, Vašingtonui” ir apokaliptinį pilietinį karą Rusijoje, kuriame žūtų “dešimtys milijonų” žmonių.

Rusijos saugumo tarybos pirmininko pavaduotojas Dmitrijus Medvedevas, kuris anksčiau buvo Rusijos premjeru ir prezidentu, tarnavęs Vladimirui Putinui, pagrasino Vakarų sostinėms “visu strateginiu Rusijos branduolinių ginklų arsenalu”. D. Medvedevas, kuriam absoliučiai joks menkniekis nėra per mažas, kad dėl jo reikėtų branduolinio atsako, kalbėjo apie Ukrainos viltį susigrąžinti JT pripažintą savo nacionalinę teritoriją, kurią  Rusija laiko okupavusi beveik dešimt metų.

Rusija pakeitė savo konstituciją ir dabar šias teritorijas – Krymą, Donecką, Luhanską, Chersoną ir Zaporožę – laiko visateisėmis Rusijos Respublikos dalimis. Mėginimas pastumti sienas ten, kur jos buvo anksčiau, sukels masinį atsakomąjį smūgį, pareiškė D. Medvedevas savo naujausiame grasinime sekmadienį, leisdamas aiškiai suprasti, kad jis laiko teisėtais taikiniais Vakarų valstybes, kurios padeda Ukrainai ginklais.

Jis sakė: “Bandymai grąžinti Rusiją prie 1991 m. sienų, nuves tik prie vieno dalyko – į pasaulinį karą su Vakarų šalimis, kuriame bus panaudotas visas mūsų valstybės strateginis arsenalas Kijeve, Berlyne, Londone, Vašingtone”.

Teigdamas, kad Rusijos branduoliniai ginklai sunaikins “gražias istorines vietas”, D. Medvedevas siūlė, kad būtų geriau, jei pajėgos, bandančios sustabdyti Rusijos karą prieš Ukrainą, pasitrauktų, “kol dar nevėlu”.

Toliau aptardamas Vakarų remiamos Ukrainos teisėtų teritorijų susigrąžinimo pasekmes, D. Medvedevas kalbėjo apie tai, kad naujai užkariautos teritorijos praradimas gali vėl pastūmėti Rusiją į pilietinį karą.

Komentaruose, kurie galbūt buvo skirti vidaus auditorijai, siekiant pabrėžti, kaip svarbu remti valstybės karo pastangas, D. Medvedevas tęsė, remdamasis Rusijos valstybine žiniasklaida: “tiesioginis ir negrįžtamas dabartinės Rusijos žlugimas… žiaurus pilietinis karas ir galutinis mūsų šalies išnykimas iš pasaulio žemėlapio. Dešimtys milijonų aukų. Mūsų ateities mirtis. Visko pasaulyje žlugimas”.

Tokių neramumų atveju, D. Medvedevas dar kartą perspėjo Vakarus, kad išnyktų atgrasomosios priežastys, trukdančios Rusijai paleisti savo branduolinius ginklus.

Nepaisant grasinimų, vėlesnėse pirmadienio pastabose, D. Medvedevas taip pat tvirtino tikįs, kad pergalė to, ką Rusija eufemistiškai vadina “specialiąja karine operacija”, ateis netrukus. Jis sakė, kad Rusijos karinė galia prilygsta bet kuriai pasaulio valstybei ir kad Rusija yra stipri šalis, “[nes] mes žinome, kaip laimėti”.

D. Medvedevo pastabos apie branduolinį karą – tai tik paskutiniai laukiniai jo grasinimai Vakarų miestams, kuriuos jis dažnai išsako dėl karo Ukrainoje įvykių.

Kaip jau buvo pranešta anksčiau, D. Medvedevas yra grasinęs branduoliniais smūgiais dėl prezidento V. Putino tarptautinio arešto orderio, atomine bomba “bjauriam… amžinam priešui” – Didžiajai Britanijai ir “plataus masto Trečiuoju pasauliniu karu”  Amerikai dėl jos kišimosi į Ukrainos reikalus.

Naujausios jo pastabos  primena kitą D. Medvedevo kalbą, pasakytą 2023 m. liepą, kurioje jis grasino branduoliniu karu dėl NATO paramos Ukrainai.

breitbart.com 

5 1 balsas
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
26 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
26
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top