BRICS siekia sukurti savo valiutą ir pakeisti dolerį

Brazilijos prezidentas Luizas Inácio Lula da Silva praėjusią savaitę Johanesburge (Pietų Afrikos Respublika) vykusiame 15-ajame BRICS šalių aukščiausiojo lygio susitikime paragino BRICS šalis sukurti bendrą valiutą, skirtą šalių prekybai ir investicijoms, kad sumažėtų šalių priklausomumas nuo dolerio kurso svyravimų.

Pareigūnai ir ekonomistai atkreipė dėmesį į sunkumus, susijusius su tokiu projektu, atsižvelgiant į Brazilijos, Rusijos, Indijos, Indijos, Kinijos ir Pietų Afrikos ekonominius, politinius ir geografinius skirtumus.

Ekonomistai kelia klausimą, kokių pasekmių turės galimas bendros valiutos įvedimas atsižvelgiant į geopolitinius BRICS narių interesus Artimųjų Rytų naftos rinkoje, kurioje šiuo metu dominuoja JAV doleris.

Dumitru Chisăliță, energetikos ekspertas ir energetikos asociacijos prezidentas, aiškina, kad tai nėra pirmas bandymas nuversti JAV dolerį, kuris dalyvauja beveik 90 proc. pasaulinių sandorių, tačiau šis scenarijus lemtų žalios naftos kainos nustatymo būdo pertvarkymą šalyje ir užsienyje.

BRAZILIJOS PREZIDENTAS MANO, KAD DOLERIO NETURINČIOS ŠALYS NETURĖTŲ BŪTI VERČIAMOS PREKIAUTI DOLERIU, IR TAIP PAT PASISAKĖ UŽ BENDRĄ PIETŲ AMERIKOS ŠALIŲ BLOKO MERCOSUR VALIUTĄ

Brazilijos prezidentas mano, kad dolerio neturinčios šalys neturėtų būti verčiamos prekiauti doleriu, ir taip pat pasisakė už bendrą Pietų Amerikos šalių bloko Mercosur valiutą. BRICS valiuta „padidina mūsų mokėjimo galimybes ir sumažina mūsų pažeidžiamumą“, – sakė jis aukščiausiojo lygio susitikimo atidarymo plenarinėje sesijoje, praneša agentūra Reuters.

Pietų Afrikos pareigūnai teigė, kad BRICS valiuta nebuvo įtraukta į aukščiausiojo lygio susitikimo darbotvarkę. Liepos mėn. Indijos užsienio reikalų ministras sakė: „Nėra minties apie BRICS valiutą“. Prieš išvykdamas į aukščiausiojo lygio susitikimą Indijos užsienio reikalų sekretorius sakė, kad jie aptars prekybos savo nacionalinėmis valiutomis didinimą.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sakė, kad susitikime, kuriame jis dalyvavo vaizdo konferencijos būdu, bus aptariamas šalių narių prekybos perkėlimas iš dolerių į nacionalines valiutas. Kinija šios idėjos kol kas nekomentavo. Savo ruožtu Kinijos prezidentas Xi Jinpingas aukščiausiojo lygio susitikime kalbėjo apie „tarptautinės finansų ir pinigų sistemos reformos“ skatinimą.

Šaltinis: Remix News

3.7 3 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
15 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
15
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top