Briuselio valdžia siuntė policiją sutrukdyti nacionalinio konservatizmo idėjų konferencijai

Skirkite 0,6 proc. GPM Nacionaliniam susivienijimui ir 1,2 proc Pro Patria sambūriui. Parama partijai yra atskira nuo 1,2 proc., kuriuos galima skirti visuomeninėms organizacijoms.

Vykdydamos puolimą prieš Nacionalinio konservatizmo konferenciją, Europos ir vietos valdžios institucijos Briuselyje, spaudžiant ekstremistinėms organizacijoms, paskelbė, jog ši konferencija esą sukuria fašistinį pavojų ir turi būti sustabdyta.

Antrosios „NatCon“ Briuselyje organizavimas yra permainingas. Po to, kai du kartus buvo priversti keisti konferencijos vietą, Belgijos sostinėje prasidėjusios konferencijos organizatoriai antradienį, balandžio 16 d., buvo policijos blokuojami, neleidžiant atvykti naujiems renginio pranešėjams. Konferencijos dalyviai ir pranešėjai buvo apgulties būsenoje, nes paslaugų teikėjams, atsakingiems už konferencijos vietos aprūpinimą, taip pat aiškiai uždrausta įeiti.

Renginio apžvalgos prancūzakalbėje Belgijos spaudoje atskleidžia psichozės būseną tų, kurie siekia uždrausti šį konservatyvų susirinkimą. „Europos kraštutiniai dešinieji susitinka Sen Žose“, – skelbė didelio tiražo laikraščio „Le Soir“ antraštė.

Pasak vietos žiniasklaidos priemonės „Sud Info“, Briuselio aglomeracijoje esančios Sent Žosės (Saint Josse), kurioje įsikūręs konferencijų centras, kuriame vyks susitikimas, meras pabrėžė, kad svarbu išvengti „bet kokių viešosios tvarkos pažeidimų“, ir pakartojo, kad kategoriškai atsisako pritarti „bet kokio fašistinių tendencijų turinčio renginio organizavimui jo savivaldybėje“. Be abejo, Suella Braverman, buvusi vidaus reikalų ministrė Lizos Truss ir Rishi Sunako vyriausybėse, įvertins šiuos patikslinimus.

Policija, kuri į įvykio vietą atvyko balandžio 16 dienos rytą, matyt, neketino evakuoti pastato, bet dirbo visą dieną, neleisdama niekam nei ateiti, nei išeiti. Visuomenė negali įeiti į pastatą, o iš konferencijos išėjęs asmuo negali vėl į jį įeiti. „Dėl operatyvinių priežasčių policija neevakuoja salės“, – sakoma pranešime Belgijos spaudoje.

Apie viešosios tvarkos pažeidimus nepranešta. Debatai ir diskusijos vyko tvarkingai ir ramiai. Chaoso grėsmė kilo dėl „Antifa“ koalicijos, kuri paskelbė, kad ketina atvykti į vietą dienos pabaigoje, pranešimo. Tokiomis aplinkybėmis poreikis užtikrinti „visuomenės saugumą“ yra tarsi savaime išsipildanti pranašystė.

Aymericas de Lamotte’as iš Tomo Moro instituto portale X skelbė, kad turkų kilmės meras Emiras Kiras yra žinomas dėl savo simpatijų Turkijos kraštutiniams dešiniesiems, t. y. Erdoganą supantiems islamistams. Tačiau atrodo, kad tokio pobūdžio ekstremizmo esama ir Briuselyje. Éricas Zemmouras turėjo kalbėti antradienio popietę, bet jam buvo neleista įeiti. Jis apkaltino policiją, kad ši pasitelkė privačią miliciją, siekdama nutildyti politinį diskursą, kuriam nepritaria.

Galiausiai meras pareiškė, kad išleido potvarkį, kuriuo uždraudė renginį ir užtikrino visuomenės saugumą.

Konferencijos uždraudimo priežastys yra aiškiai ir atvirai politinės, kaip matyti savivaldybės poįstatyminiame akte, kuriame dalyviai kaltinami pasisakant už nacionalinį suverenitetą, o tai reiškia „euroskeptišką“ požiūrį – nuomonę, kuriai nutildyti, kaip matome, kartais gali įsikišti policija.

Dar neaišku, ar pavyks normaliai surengti antrąją konferencijos dieną. Kadangi konferencija vyksta privačioje vietoje, policija paprastai neturi teisės įsakyti uždrausti renginį, teigė organizatoriai. Konfliktas tęsiasi.

Kaip praneša „The Guardian“, Belgijos premjeras Alexanderis De Croo mero Emiro Kiro sprendimą drausti konferenciją pasmerkė kaip „antikonstitucinį“ ir „nepriimtiną“, o Belgijos vyriausiasis administracinis teismas nurodė leisti renginį, remdamasis šalies konstitucijos 26 straipsniu, užtikrinančiu teisę į taikius susirinkimus.

Teismo sprendimu nepateikta jokių įrodymų dėl paties renginio grėsmės viešajai tvarkai, priešingai, visa grėsmė kilo išimtinai iš priešiškų reakcijų, kurias sukėlė renginys.

5 2 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
4
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top