Briuselis susiskaldęs, nes 19 ES valstybių narių rodo pavyzdį ir skatina kitas šalis svarstyti prieglobsčio prašytojų prašymus už jų ribų

Čekijos ministras pirmininkas Petras Fiala (Petr Fiala) atskleidė, kad daugiau nei du trečdaliai ES valstybių narių rengia laišką Europos Komisijai, raginantį vykdyti migrantų prašymų svarstymą už ES ribų kaip tebesitęsiančios krizės „realų sprendimą“.

Grupė, kurią sudaro 19 nepatenkintų ES valstybių narių, manančių, kad Europos Sąjunga turi „padaryti daugiau“ nei siūlomas migracijos paktas ir rasti „realų“ migrantų krizės „sprendimą“, rengia laišką Europos Komisijai, raginantį svarstyti nelegalių migrantų klausimą už ES ribų.

Daugiau nei dviejų trečdalių valstybių narių mobilizavimas buvo patvirtintas pirmadienį Romoje surengtoje Čekijos ministro pirmininko Petro Fialos (Petr Fiala) ir jo kolegės iš Italijos Džordžijos Meloni (Giorgia Meloni) spaudos konferencijoje.

„Turime pradėti spręsti problemą prieš tai, kai turėsime ją nagrinėti sąjungos šalyse. Todėl norime daugiau dėmesio skirti bendradarbiavimui su saugiomis trečiosiomis šalimis, užmegzti strategines partnerystes su valstybėmis, iš kurių ar per kurias pas mus atvyksta migrantai, arba sutelkti dėmesį į grąžinimo centrų kūrimą“, – žurnalistams sakė P. Fiala.

„Tokios partnerystės pavyzdys yra Italijos bendradarbiavimas su Albanija. Manau, kad tai modelis, kurį reikia išbandyti. Tai galėtų būti vienas iš būdų kovoti su nelegalia migracija“, – pridūrė jis.

Meloni vyriausybės inicijuotą Albanijos schemą Tirana patvirtino vasario mėnesį. Iki 36 000 prieglobsčio prašytojų, atvykusių į Italijos teritoriją, bus perkelti į Italijos valdomas prieglobsčio stovyklas Albanijoje, kur šie bus laikomi, kol bus nagrinėjami jų prašymai.

Panašias schemas taip pat pasiūlė Danija ir Jungtinė Karalystė, kurios abi pasirašė susitarimus su Afrikos valstybe Ruanda dėl nelegaliai į atitinkamas šalis atvykstančių migrantų dokumentų apdorojimo už šalies ribų.

Tačiau, skirtingai nei Italijos ir Albanijos susitarime, asmenys, kuriems užtikrinamas prieglobstis pagal Didžiosios Britanijos ir Ruandos schemą, liks Afrikoje ir jiems bus suteiktas būstas bei parama. Jie nebebus perkelti atgal į Didžiąją Britaniją.

Po to, kai Jungtinės Karalystės įstatymų leidėjai priėmė įstatymą, kuriuo siekiama apeiti šalies Aukščiausiojo Teismo susirūpinimą ,Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas (Emmanuel Macron) ir Europos vidaus reikalų komisarė Ilva Jūhanson (Ylva Johansson) praėjusį mėnesį abu sukritikavo Didžiosios Britanijos Ruandos schemą, todėl tikėtina, kad šis raginimas pagadins santykius tarp šalių Europos Sąjungoje.

„Šis modelis, kurį kai kurie žmonės nori įdiegti, reiškia, kad jūs einate ieškoti trečiosios šalies, pavyzdžiui, Afrikoje, ir ten siunčiate mūsų imigrantus. Tai yra mūsų vertybių išdavystė ir nuves mus naujų priklausomybių nuo trečiųjų šalių keliu“, – sakė Makronas.

Jūhanson taip pat buvo nedviprasmiška. „Ar turėtume išsiųsti žmones, esančius ES teritorijoje ir prašančius prieglobsčio, į trečiąją šalį? Mano atsakymas yra ne. Mes nesame tam atviri“, – sakė ji žurnalistams kovo mėnesį.

Tačiau pirmadienį kalbėdamas Fiala pritarė tokiai schemai, primygtinai reikalaudamas, kad ES valstybės narės prieglobsčio prašymų nagrinėjimo „eksternalizavimą“ laikytų „prioritetu“, kad „užkirstų kelią prieglobsčio srautui, o ne jį valdytų“.

Neseniai bendrovės BVA Xsight atlikta ES masto apklausa atskleidė, kad šiuo metu Čekijos respondentai yra vieni iš labiausiai nusivylusių Briuselio imigracijos politika.

Vos 39 proc. apklaustųjų – mažiausiai visame bloke – sutiko, kad ES migracijos pakte siūlomos migrantų kvotos yra būtinos, ir tik 17 proc. manė, kad Europai „šiandien reikia imigracijos“.

Šaltinis: Remix News

4.6 5 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
13 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
13
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top