Buvęs socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas ir ministerijos džiunglės

Rima Akevičienė

2014 m. vasario 25 d. Šiaulių miesto Višinskio bibliotekoje vyko piliečių susitikimas su parlamentaru, TS-LKD nariu Donatu Jankausku. Šiuo metu Donato Jankausko veiklos sritis – NVO ir bendruomenės, tačiau 2009–2011 m. Vyriausybėje jis dirbo Socialinės apsaugos ir darbo ministru.

Susitikimo metu Šiaulių konfederacijos bendruomenių pirmininkė Nijolė Malakauskienė klausė, kaip praktinėje veikloje vadovautis ir taikyti naujuosius įstatymus bendruomenių darbe, kuris įstatymas viršesnis: Savivaldos, NVO, Bendruomenių ar Asociacijų.

Prelegentas, deja, tiesioginio atsakymo į klausimą vengė, įstatymų, reglamentuojančių bendruomenių darbą, esminių charakteristikų nepristatė, nepateikė ir jų veikimo schemų. Užtat gyrė savo veiklą.

Kitas klausimas buvo dėl galimai neskaidraus, nepagrįsto Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos lėšų skirstymo vadinamiesiems Moterų centrams. Daugiausia dėmesio skirta Šiaulių MVIC internete pateiktai 2011 metų veiklos ataskaitai. Turint omeny, kad Ministerija Salomėjos Jasudienės vadovaujamam MVIC-ui skyrė 28 940 Lt. Tačiau MVIC pateikta ataskaita už 2011 m. surašyta taip, kad nematyti, jog būta realios veiklos – tik pakartota laikraštinė statistika ir komercinio renginio ,,Metų šiaulietė“ aprašymas. Vadinamojoje ataskaitoje yra pateikta netgi melagingų duomenų apie vienos iš projekto vykdytojų S. B. išsilavinimą – teigiama, kad ji teisininkė, o jos išsilavinimas aukštasis. Tačiau VRK viešai skelbiamoje kandidato anketoje pateikiama visai kita informacija: S. B. išsilavinimas aukštesnysis, prekyba. Kyla abejonių ir dėl ataskaitoje nurodyto Salomėjos Jasudienės bei Julijos Adomavičienės išsilavinimo, kadangi teiginiai apie išsilavinimą nepagrįsti nuorodomis į tai patvirtinančius dokumentus.

Buvusio ministro klausta, ar jam žinomi faktai apie lengva ranka dalijamas mokesčių mokėtojų lėšas.

Donatas Jankauskas pasakė tik tiek, kad reikia tikrinti, ar tai tikri faktai. Visuomenininkai supažindino buvusį ministrą su raštų kopijomis bei su išradingu ministerijos klerkų atsirašinėjimu. Pateikė ir raštus su fiksuotais valstybės tarnautojų pažeidimais Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje. Ir priminė, kad pasižiūrėti, ar internete veikia aktyvus MVIC tinklalapis, tėra penkių minučių darbas.

Pati informacija verčia susimąstyti: 2012 m. MVIC-ui ministerija skyrė net 119 000 Lt! Tačiau viešos ataskaitos apie tų lėšų panaudojimą iki šiol nėra. Įsibėgėjo 2014 m., tačiau visuomeninės organizacijos lig šiol negauna iš ministerijos atsakymo į paklausimą apie minėtų lėšų panaudojimą.

Ta pačia proga Seimo nariui buvo įteikti dokumentai ir apie piktnaudžiavimą skirstant socialinę paramą Šiaulių savivaldybėje, ir apie paminėtus neskaidrius lėšų skirstymo atvejus. Donatas Jankauskas pažadėjo: ,,aiškinsiuosi, žiūrėsiu, tirsiu“.

Kaip jam pavyks įgyvendinti šį pažadą, parodys laikas.

Kol kas buvo matyti tik tai, kad buvęs ministras klaidžiojo savo ministerijos džiunglėse. Ir tos džiunglės kuo toliau, tuo labiau tampa neįžvelgiamos.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
8
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top