Buvęs V. Putino patarėjas: „Ukrainos likimas dabar priklauso tik nuo jos pačios“

Delfi.lt

Buvęs Rusijos prezidento Vladimiro Putino patarėjas Andrėjus Illarionovas mano, kad JAV prezidentas Barackas Obama uždegė V. Putinui žalią šviesą Krymo aneksijai, Rytų ir Pietų Ukrainos destabilizacijai (ir užgrobimui), dabartinės valdžios Kijeve nuvertimui.

Apie tai rašoma A. Illarionovo straipsnyje, kurį spausdina glavcom.ua.
Anot jo, šito įrodymai – Baltųjų Rūmų ir Kremliaus pranešimuose spaudai apie praėjusią naktį vykusį B. Obamos ir V. Putino pokalbį telefonu.

A. Illarionovas mano, kad Ukrainą išdavė, kaip ir 1938 m. išdavė Čekoslovakiją.

„Tolimesnis Ukrainos likimas dabar priklauso tik nuo jos pačios, nuo pačių ukrainiečių. Ar ji eis Čekoslovakijos ir Benešo-Gachi, ar Suomijos ir Ruuti-Tannero-Mannerheimo keliu, dabar priklauso tik nuo ukrainiečių“, – sakė buvęs Rusijos prezidento patarėjas.

Jis pabrėžė, kad kiekvieno varianto rezultatai puikiai žinomi: „Čekoslovakija 1938–1939 m. – nusileidimas agresoriui – dalies teritorijos praradimas – nepriklausomybės praradimas. Suomija 1939–1940 m. – pasipriešinimas agresoriui – dalies teritorijos praradimas – nepriklausomybės išsaugojimas.“

A. Illarionovas mano, kad Ukraina bet kokiu atveju neteks dalies teritorijos, „tiksliau, jau neteko“.

„Tačiau dabar jau ne apie tai kalbama. Dabar kalbama apie valstybinę Ukrainos nepriklausomybę. […] W. Churchillis savo laiku pasakė: „Jiems pasiūlė rinktis – gėdą arba karą. Jie pasirinko gėdą, o gavo ir gėdą, ir karą.“

Iki sprendimo dėl savo valstybinės nepriklausomybės apsaugojimo Ukrainai liko trys dienos. Jei iki pirmadienio, kovo 10 d., ukrainiečiai nepasirinks pasipriešinimo, vadinasi, jie pasirinko pralaimėjimą ir gėdą. Taip, ir nepriklausomai nuo būsimo ukrainiečių pasirinkimo, šią naktį tapo neišvengiamas Trečiasis pasaulinis (karas – red. past.)“, – įsitikinęs A. Illarionovas.

Delfi.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
14 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
14
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top