Buvo teigiama, kad dėl griežtesnių reikalavimų turėti pajamų Švedijoje nukentės tūkstančiai žmonių, tačiau tikrasis jų skaičius buvo 95 proc. mažesnis

Švedijos vietos valdžios suinteresuotų institucijų ir regionų asociacija anksčiau teigė, kad vyriausybės sugriežtinti pajamų reikalavimai darbo migrantams paveiks nuo 2 500 iki 5 000 Švedijos regionuose dirbančių žmonių. Dabar organizacija atsisako šio teiginio ir nurodo maždaug 95 proc. mažesnius skaičius.

Pagal lapkričio mėn. įvestą naująjį reikalavimą, norėdamas gauti leidimą dirbti, darbo migrantas iš ES ir EEE nepriklausančių šalių turi uždirbti ne mažiau kaip 27 360 Švedijos kronų (apie 2460 eurų) per mėnesį. Tai yra daugiau nei dvigubai didesnis nei ankstesnis 13 000 Švedijos kronų atlyginimo reikalavimas.

Spalio pabaigoje interviu laikraščiui Dagens Nyheter Švedijos savivaldybių ir regionų asociacijos pirmininkas Anderšas Henriksonas (Anders Henriksson) teigė, kad vien tik Šelefteo (Skellefteå) savivaldybėje šis reikalavimas turės įtakos 200 darbuotojų.

– Jiems tenka susidurti su dideliais iššūkiais susirenkant darbuotojus. Jų skaičiavimais, tai palies 200 jų darbuotojų,“ – sakė jis laikraščiui.

Tačiau Göteborgs-Posten redakcijos puslapyje paskelbtame straipsnyje Švedijos profsąjungų konfederacijos ekonomistas Torbjornass Holio (Torbjörn Hållö) teigė, kad Henriksono nurodyti skaičiai negali būti teisingi. Taip yra todėl, kad, Švedijos Migracijos agentūros duomenimis, 2022 m. kaip darbo imigrantai į Švediją atvyko tik 87 slaugytojų padėjėjai, o 2022 ir 2023 m. Šelefteo savivaldybėje buvo išduota dvylika leidimų dirbti.

Švedijos savivaldybių ir regionų asociacija savo interneto svetainėje paskelbė, kad dabar atšaukia savo ankstesnį teiginį.

„Asociacija pasinaudojo per dideliais mūsų sektoriaus darbuotojų skaičius, tarp 2500 ir 5000. Švedijos Migracijos agentūros duomenimis, yra išduota apie 800 galiojančių darbo leidimų, kai darbdaviai yra regionai, iš kurių 15-20 proc. pratęsimo atveju gali neatitikti dabartinio pajamų reikalavimo,“ – rašė darbdavių politikos skyriaus vadovė Karolina Ulson (Caroline Olsson).

X platformoje paskelbtame pranešime T. Holio konstatuoja, kad naujasis skaičius yra „maždaug 95 % mažesnis, nei buvo pranešta anksčiau“.

2022 m. Švedijoje gyveno 8,38 milijonai Švedijoje gimusių žmonių ir 2,15 mln. užsieniečių. 300 000 žmonių yra registruoti bedarbiai, iš jų 60 procentų – ne europiečių kilmės. Manoma, kad šalyje yra ne mažiau nei 100 000 gyvenančių šalyje nelegaliai.

Šaltinis: nyheteridag.se

3 2 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
14 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
14
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top