Bylą dėl slaptos informacijos atskleidimo tiriantis prokuroras yra priėmęs VSD palankų sprendimą kitoje rezonansinėje byloje

ekspertai.eu

Prokuroras Gintas Ivanauskas, kuriam patikėta tirti bylą dėl VSD įslaptintos informacijos apie Rusijos rengiamas informacines atakas nutekinimo žiniasklaidai, prieš šešerius metus priėmė sprendimą, palankų Baltarusijoje žuvusį pulkininką Vytautą Pociūną po mirties dergusiems VSD pareigūnams ir „Lietuvos ryto“ žurnalistams.

Apie žuvusįjį buvo skleidžiami reto šlykštumo išsigalvojimai, todėl 2007 m. liepos 12 d. piliečiai kreipėsi į prokuratūrą, prašydami pradėti ikiteisminį tyrimą dėl melagingų prasimanymų apie mirusį žmogų paskleidimo.

Jei tikėtume tuo, kas paskelbta pačios prokuratūros tinklalapyje, prokuroras G. Ivanauskas žaibo greičiu – jau kitą dieną nuo pareiškimo priėmimo – atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą. Atkreipkite dėmesį į datas:

Tuos pačius įvykius primenančioje BNS ir lrytas.lt informacijoje paaiškinimas, kodėl žuvusiojo apšmeižimas nėra nusikalstamas, atrodo taip:

Taigi, byla dėl valstybės paslapties nutekinimo atiduota į rankas prokurorui, kuris jau turi patirties priimti VSD palankų sprendimą didelį politinį rezonansą sukėlusioje byloje.

Susiję:

Plojimais gėdinti reikėjo ne STT

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
1
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top